Dnes Středa - mlha 0°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Čtvrtek 4. 3. 2021
Svátek má Stela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dvakrát během dne ohrožoval muž při jízdě tramvají cestující, policisté hledají svědky
Muž vytáhnul v tramvaji nůž. Foto: Policie ČR

Dvakrát během dne ohrožoval muž při jízdě tramvají cestující, policisté hledají svědky

V polovině března zasahovali na Rašínově nábřeží policisté v tramvaji číslo 17. Muž tam na ně vytáhnul třiceticentimetrový nůž, před tím se dostal do konfliktu s řidičem soupravy. Vyšetřováním se zjistilo, že to nebylo jediné nebezpečné jednání, kterého se ten den v MHD dopustil. Proto se hledají další svědci.

Ke konfliktu došlo ve středu 18. března odpoledne. Kolem sedmnácté hodiny přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o muži, který ohrožoval cestující nožem v tramvaji číslo 17 na Rašínově nábřeží. 

Po příjezdu na tramvajovou zastávku Výtoň policisté z pohotovostní motorizované jednotky vstoupili do tramvaje a muže vyzvali, aby odložil nůž na zem.

„Ani přes opakovanou výzvu podezřelý neuposlechl a proti hlídce se s nožem v ruce rozešel. V tento moment policisté využili svého zákonného oprávnění a muže postřelili do oblasti stehna, a to z důvodu ochrany své osoby a ochrany života a zdraví cestujících,“ uvedla mluvčí pražské policie Lucie Drábková.

Muž byl následně zadržen a do příjezdu záchranné služby mu byla poskytnuta první pomoc. Nikdo z cestujících nebyl při zákroku zraněn. Zraněný muž následně skončil v nemocnici, kde měl ještě zaútočit na zdravotní sestru a kopnout ji do podbřišku.

Prověřováním případu kriminalisté zjistili, že konflikt v tramvaji začal upozorněním ze strany řidiče tramvaje, aby si muž zakryl ústa a nos. Na toto sdělení reagoval tak, že vytáhl dlouhý nůž a začal řidiče ohrožovat.

Nicméně dalším vyšetřováním se ukázalo, že před konfliktem s řidičem se ve stejný den dostal do konfliktu s dalším cestujícím v tramvaji číslo 17.

„Okolo 10:45 hodin měl mezi stanicemi Výtoň a Palacké náměstí ohrožovat nožem dalšího cestujícího. Žádáme proto svědky tohoto incidentu, nebo muže, kterého měl tento podezřelý ohrožovat, aby se přihlásili na linku 158,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Drábková.


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

Včera v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Krádež benzínu v Praze 5

Včera v 10:59

Oznámení o krádeži pohonných hmot jela autohlídka prověřit do Žabovřeské ulice v Praze 5.

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

Včera v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kličkoval v protisměru

2. března 2021 ve 12:58

Modrého osobního auta kličkujícího po vozovce občas i v protisměru si strážníci všimli u křižovatky ulic Modřanská x Chuchelská v Praze 12 v neděli 28. února po půlnoci.

Další články
Nahoru