Dnes Středa - obcasny-dest 17°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 12. 5. 2021
Svátek má Pankrác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dvakrát během dne ohrožoval muž při jízdě tramvají cestující, policisté hledají svědky
Muž vytáhnul v tramvaji nůž. Foto: Policie ČR

Dvakrát během dne ohrožoval muž při jízdě tramvají cestující, policisté hledají svědky

V polovině března zasahovali na Rašínově nábřeží policisté v tramvaji číslo 17. Muž tam na ně vytáhnul třiceticentimetrový nůž, před tím se dostal do konfliktu s řidičem soupravy. Vyšetřováním se zjistilo, že to nebylo jediné nebezpečné jednání, kterého se ten den v MHD dopustil. Proto se hledají další svědci.

Ke konfliktu došlo ve středu 18. března odpoledne. Kolem sedmnácté hodiny přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o muži, který ohrožoval cestující nožem v tramvaji číslo 17 na Rašínově nábřeží. 

Po příjezdu na tramvajovou zastávku Výtoň policisté z pohotovostní motorizované jednotky vstoupili do tramvaje a muže vyzvali, aby odložil nůž na zem.

„Ani přes opakovanou výzvu podezřelý neuposlechl a proti hlídce se s nožem v ruce rozešel. V tento moment policisté využili svého zákonného oprávnění a muže postřelili do oblasti stehna, a to z důvodu ochrany své osoby a ochrany života a zdraví cestujících,“ uvedla mluvčí pražské policie Lucie Drábková.

Muž byl následně zadržen a do příjezdu záchranné služby mu byla poskytnuta první pomoc. Nikdo z cestujících nebyl při zákroku zraněn. Zraněný muž následně skončil v nemocnici, kde měl ještě zaútočit na zdravotní sestru a kopnout ji do podbřišku.

Prověřováním případu kriminalisté zjistili, že konflikt v tramvaji začal upozorněním ze strany řidiče tramvaje, aby si muž zakryl ústa a nos. Na toto sdělení reagoval tak, že vytáhl dlouhý nůž a začal řidiče ohrožovat.

Nicméně dalším vyšetřováním se ukázalo, že před konfliktem s řidičem se ve stejný den dostal do konfliktu s dalším cestujícím v tramvaji číslo 17.

„Okolo 10:45 hodin měl mezi stanicemi Výtoň a Palacké náměstí ohrožovat nožem dalšího cestujícího. Žádáme proto svědky tohoto incidentu, nebo muže, kterého měl tento podezřelý ohrožovat, aby se přihlásili na linku 158,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Drábková.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

8. května 2021 ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Další články
Nahoru