dnes
Neděle - zatazeno
16°C
zítra
Pondělí - jasno
21°C
pozítří
Úterý - oblacno
20°C
Dvakrát během dne ohrožoval muž při jízdě tramvají cestující, policisté hledají svědky
Muž vytáhnul v tramvaji nůž. Foto: Policie ČR

Dvakrát během dne ohrožoval muž při jízdě tramvají cestující, policisté hledají svědky

V polovině března zasahovali na Rašínově nábřeží policisté v tramvaji číslo 17. Muž tam na ně vytáhnul třiceticentimetrový nůž, před tím se dostal do konfliktu s řidičem soupravy. Vyšetřováním se zjistilo, že to nebylo jediné nebezpečné jednání, kterého se ten den v MHD dopustil. Proto se hledají další svědci.

Ke konfliktu došlo ve středu 18. března odpoledne. Kolem sedmnácté hodiny přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o muži, který ohrožoval cestující nožem v tramvaji číslo 17 na Rašínově nábřeží. 

Po příjezdu na tramvajovou zastávku Výtoň policisté z pohotovostní motorizované jednotky vstoupili do tramvaje a muže vyzvali, aby odložil nůž na zem.

„Ani přes opakovanou výzvu podezřelý neuposlechl a proti hlídce se s nožem v ruce rozešel. V tento moment policisté využili svého zákonného oprávnění a muže postřelili do oblasti stehna, a to z důvodu ochrany své osoby a ochrany života a zdraví cestujících,“ uvedla mluvčí pražské policie Lucie Drábková.

Muž byl následně zadržen a do příjezdu záchranné služby mu byla poskytnuta první pomoc. Nikdo z cestujících nebyl při zákroku zraněn. Zraněný muž následně skončil v nemocnici, kde měl ještě zaútočit na zdravotní sestru a kopnout ji do podbřišku.

Prověřováním případu kriminalisté zjistili, že konflikt v tramvaji začal upozorněním ze strany řidiče tramvaje, aby si muž zakryl ústa a nos. Na toto sdělení reagoval tak, že vytáhl dlouhý nůž a začal řidiče ohrožovat.

Nicméně dalším vyšetřováním se ukázalo, že před konfliktem s řidičem se ve stejný den dostal do konfliktu s dalším cestujícím v tramvaji číslo 17.

„Okolo 10:45 hodin měl mezi stanicemi Výtoň a Palacké náměstí ohrožovat nožem dalšího cestujícího. Žádáme proto svědky tohoto incidentu, nebo muže, kterého měl tento podezřelý ohrožovat, aby se přihlásili na linku 158,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Drábková.


Dva mladíci kradli jízdní kola

Včera ve 21:18

Výkřik „Pomoc, chyťte zloděje!“ a dvě prchající osoby pronásledované mužem s pákovými kleštěmi v ruce, zaujaly pozornost autohlídky včera časně ráno při běžné hlídkové činnosti v ulici Na Kleovce v Praze 2.

Muž pod vlivem opiátů se pokusil strážníkům ujet

Včera ve 21:14

Osobní auto stojící na přechodu pro chodce řešila hlídka v ulici V Kolkovně v Praze 1 v pátek odpoledne. Řidiči, který se po chvíli k vozu přihlásil, chyběl malý technický průkaz. Protože auto překáželo v provozu, byl vyzván, aby ho přeparkoval.

Na chodníku ležel krvácející muž

Včera v 08:02

Včera během noční služby našli strážníci na chodníku ve Slivenecké ulici ležícího muže s obličejem a rukama od krve. Při kontrole jeho zdravotního stavu zjistili, že má hlubokou tržnou ránu na hlavě a četné odřeniny.

Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

27. května 2020 v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Další články
Nahoru