Dnes Neděle - prehanky-dest 17°C
Zítra Pondělí - polojasno 17°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Dvacetiletý cizinec pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ujížděl před policisty

V sobotu večer přijal operační důstojník oznámení, že před jeho domem v ulici v Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá Fabie tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá Fabie, která nesvítí a jede v protisměru.

Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vozidlo uvedeného popisu vypátrali v Pujmanové ulici v Praze 4. V momentě, kdy se na policejním vozidle rozsvítily majáky, muž nejprve zajel ke krajnici a následně sešlápl plyn a ujížděl vysokou rychlostí.

Během pronásledování řidič nerespektoval výzvy k zastavení a křižovatku projel vysokou rychlostí na světelný signál „Stůj“. Po pár set metrech řidič v Neveklovské ulici nezvládnul řízení, vjel do protisměru na chodník a havaroval do betonového hrazení.

Muž z vozidla vystoupil a snažil se policistům zmizet. To se mu však nepovedlo, hlídka ho po pár metrech doběhla a za užití donucovacích prostředků omezila na osobní svobodě.

Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Řidič nadýchal více než dvě promile alkoholu v dechu. Následnou lustrací bylo zjištěno, že se jedná o dvacetiletého muže, který má vyslovený zákaz řízení a na území České republiky se pohyboval bez pobytového oprávnění. Vozidlo, kterým muž havaroval, si v ten večer půjčil od svého kamaráda bez jeho vědomí a souhlasu. V době incidentu měl muž na nohou pouze bačkory.

Vzhledem k těmto skutečnostem byl podezřelý převezen na policejní služebnu. Dvacetiletý cizinec byl v úterý Obvodním soudem pro Prahu 4 odsouzený za spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání k úhrnnému trestu vyhoštění na dva roky a dalšímu zákazu řízení motorových vozidel v délce dvou let.

 


Autor: TZ, red

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

17. srpna 2022 v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

16. srpna 2022 v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

16. srpna 2022 v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Další články
Nahoru