Dnes Sobota - oblacno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 13°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dvacet let pomáhá. Nadační fond Veolia slaví narozeniny
Projekt Vraťme vodu přírodě pomáhá zachovat cenné přírodní lokality. Foto: NF Veolia

Dvacet let pomáhá. Nadační fond Veolia slaví narozeniny

Dvacet let od svého vzniku v těchto dnech slaví Nadační fond Veolia. Na včerejším, neformálním setkání, přivítala jeho ředitelka Vendula Valentová hosty, kteří s nadačním fondem spolupracují, ale i ty, kteří spolupracovali již od jeho vzniku. Setkání se konalo v prostoru Green Table, neformálním místě pro práci, diskuze, konference, vernisáže a společenské eventy.

„Určitě bychom výročí nadačního fondu neslavili, kdyby nebylo jeho zakladatele, což je společnost Veolia ČR, která spatřuje smysl v tom, co děláme a každoročně nám na naši činnost dává finanční prostředky,“ řekla na úvod Vendula Valentová.

Prostor Green table je duchovním dítětem Evy Kučerové, místopředsedkyně správní rady, ředitelky komunikace a marketingu skupiny Veolia pro střední a východní Evropu. „Tento prostor jsme vytvořili proto, abychom ukázali, jak se Veolia chová nejen k životnímu prostředí, ale i ke svým zaměstnancům. Vzniklo zde místo, kde se setkává množství lidí nejen z řad zaměstnanců, konají se zde besedy a workshopy,“ řekla Kučerová.

Čtyři páteřní programy Nadačního fondu Veolia: MiNiGRANTY, STARTér, Vraťme vodu přírodě a Stále s úsměvem

programy

Program MiNiGRANTY podporuje volnočasové dobrovolnictví zaměstnanců, kteří se v rámci svých projektů 1× ročně ucházejí o finanční prostředky. Mezi roky 2008 až 2022 rozdělil fond téměř 49 milionů korun na podporu 1788 projektů.

Rovněž program STARTér, Věř si a podnikej! rozdělil na příspěvcích téměř 126 milionů korun. Od roku 2000 podporuje malé a drobné podnikatele, tradiční řemesla, sociálně prospěšné projekty a alternativní vzdělávání v krajích Moravskoslezském, Olomouckém a Středočeském. Vzniklo 2642 pracovních míst, z toho 369 pro osoby se zdravotním postižením.

Program Stále s úsměvem – Aktivně po celý život pomáhá vytvářet podmínky pro život seniorů. Zaměřuje se nejen na seniory, ale i na ty, kteří se o ně starají. Od roku 2015 rozdělil mezi 124 projektů víc než 12 milionů.

Projekt Vraťme vodu přírodě pomáhá zachovat cenné přírodní lokality. NF Veolia se připojil k Českému svazu ochránců přírody (ČSOP), který tyto lokality vyhledává, vykupuje a chrání. Doposud na tyto aktivity daroval fond 6 milionů.

S vykupováním mokřadů může pomoci kdokoli, a to nákupem některého z originálních dárků, které jsou k dispozici na stránce Nadačního fondu Veolia na: https://www.nfveolia.cz/eshop/.

„Strategie nadačního fondu staví na dlouhodobých programech, z nichž každý má své téma. V dalších letech plánujeme pokračovat v těch klíčových z nich a nadále podporovat naše zaměstnance dobrovolníky, zlepšovat zadržování vody v krajině díky vytváření a revitalizaci mokřadů a pomáhat malým a drobným podnikatelům při rozjezdu jejich firem – doufáme, že se nám podaří program STARTér více rozšířit i ve Středočeském kraji,“ řekla závěrem ředitelka fondu Vendula Valentová.

 

 


Autor: Cen

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

Včera v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

Včera v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

Včera v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

Včera v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Další články
Nahoru