Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dvacet let pomáhá. Nadační fond Veolia slaví narozeniny
Projekt Vraťme vodu přírodě pomáhá zachovat cenné přírodní lokality. Foto: NF Veolia

Dvacet let pomáhá. Nadační fond Veolia slaví narozeniny

Dvacet let od svého vzniku v těchto dnech slaví Nadační fond Veolia. Na včerejším, neformálním setkání, přivítala jeho ředitelka Vendula Valentová hosty, kteří s nadačním fondem spolupracují, ale i ty, kteří spolupracovali již od jeho vzniku. Setkání se konalo v prostoru Green Table, neformálním místě pro práci, diskuze, konference, vernisáže a společenské eventy.

„Určitě bychom výročí nadačního fondu neslavili, kdyby nebylo jeho zakladatele, což je společnost Veolia ČR, která spatřuje smysl v tom, co děláme a každoročně nám na naši činnost dává finanční prostředky,“ řekla na úvod Vendula Valentová.

Prostor Green table je duchovním dítětem Evy Kučerové, místopředsedkyně správní rady, ředitelky komunikace a marketingu skupiny Veolia pro střední a východní Evropu. „Tento prostor jsme vytvořili proto, abychom ukázali, jak se Veolia chová nejen k životnímu prostředí, ale i ke svým zaměstnancům. Vzniklo zde místo, kde se setkává množství lidí nejen z řad zaměstnanců, konají se zde besedy a workshopy,“ řekla Kučerová.

Čtyři páteřní programy Nadačního fondu Veolia: MiNiGRANTY, STARTér, Vraťme vodu přírodě a Stále s úsměvem

programy

Program MiNiGRANTY podporuje volnočasové dobrovolnictví zaměstnanců, kteří se v rámci svých projektů 1× ročně ucházejí o finanční prostředky. Mezi roky 2008 až 2022 rozdělil fond téměř 49 milionů korun na podporu 1788 projektů.

Rovněž program STARTér, Věř si a podnikej! rozdělil na příspěvcích téměř 126 milionů korun. Od roku 2000 podporuje malé a drobné podnikatele, tradiční řemesla, sociálně prospěšné projekty a alternativní vzdělávání v krajích Moravskoslezském, Olomouckém a Středočeském. Vzniklo 2642 pracovních míst, z toho 369 pro osoby se zdravotním postižením.

Program Stále s úsměvem – Aktivně po celý život pomáhá vytvářet podmínky pro život seniorů. Zaměřuje se nejen na seniory, ale i na ty, kteří se o ně starají. Od roku 2015 rozdělil mezi 124 projektů víc než 12 milionů.

Projekt Vraťme vodu přírodě pomáhá zachovat cenné přírodní lokality. NF Veolia se připojil k Českému svazu ochránců přírody (ČSOP), který tyto lokality vyhledává, vykupuje a chrání. Doposud na tyto aktivity daroval fond 6 milionů.

S vykupováním mokřadů může pomoci kdokoli, a to nákupem některého z originálních dárků, které jsou k dispozici na stránce Nadačního fondu Veolia na: https://www.nfveolia.cz/eshop/.

„Strategie nadačního fondu staví na dlouhodobých programech, z nichž každý má své téma. V dalších letech plánujeme pokračovat v těch klíčových z nich a nadále podporovat naše zaměstnance dobrovolníky, zlepšovat zadržování vody v krajině díky vytváření a revitalizaci mokřadů a pomáhat malým a drobným podnikatelům při rozjezdu jejich firem – doufáme, že se nám podaří program STARTér více rozšířit i ve Středočeském kraji,“ řekla závěrem ředitelka fondu Vendula Valentová.

 

 


Autor: Cen

Praha 6: Červen v Letním kině

Dnes ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

První červnový den nepoteče voda v Nuslích

Dnes v 08:38

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na 1. června. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražský profesionální hasičský sbor slaví. Na náplavce najdete výstavu

Včera ve 14:20

Úctyhodných 170 let již uplynulo od založení pražského hasičského profesionálního sboru a při této příležitosti se v průběhu letošního roku koná několik symbolických akcí. Jednou z nich je výstava fotografií nazvaná Pražští hasiči nového tisíciletí, která bude slavnostně zahájena 31. května v 17...

Den zdraví před radnicí

Včera ve 13:20

Praha 13 zve ve středu 14. června na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Další články
Nahoru