Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dvacátý třetí ročník programu STARTér, Věř si a podnikej! skončil. Přinesl nová pracovní místa
Foto: NF Veolia

Dvacátý třetí ročník programu STARTér, Věř si a podnikej! skončil. Přinesl nová pracovní místa

Dvacátý třetí ročník programu STARTér, Věř si a podnikej! Nadačního fondu Veolia vyvrcholil předáním symbolických šeků úspěšným žadatelům. Šeky si přišlo převzít celkem 43 příjemců, kteří dohromady vytvořili 73 pracovních míst, z toho 3 pro osoby zdravotně znevýhodněné.

Šeky předávali V Ostravě Břetislav Gibas, tajemník Magistrátu města Ostravy spolu s paní Lenkou Kviatkovskou, ředitelkou pro lidské zdroje Veolia Energie ČR, v Olomouci primátor statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek spolu s výkonnou ředitelkou komunikace a marketingu Veolia Česká republika Marcelou Dvořákovou a předsedou schvalovacího výboru programu STARTér, Věř si a podnikej! Nadačního fondu Veolia Pavlem Kolářem.

Slavnostní akce proběhly v Olomouci ve středu 7. prosince a v Ostravě ve čtvrtek 8. prosince na radnicích obou měst. Mezi letos podpořené projekty rozdělil Nadační fond Veolia finanční podporu ve výši 4 334 200 korun.

Program STARTér, Věř si a podnikej! realizuje skupina Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu v Moravskoslezském a Olomouckém kraji již od roku 2000. V letošním roce rozšířila jeho činnost i do Středočeského kraje.

„Za 23 let existence vzniklo s naší podporou 2 609 pracovních míst, na nadační příspěvky jsme vynaložili více než 124 mil. Kč! Podporujeme především tradiční a netradiční řemesla a výroby, infrastrukturní služby, projekty zlepšující životní prostředí či projekty se sociálním zaměřením. Zvlášť mě těší, že z celkového počtu 1 648 podpořených projektů vzniklo 394 míst pro osoby se zdravotním znevýhodněním,“ řekla Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia a ředitelka komunikace a vnějších vztahů skupiny Veolia pro střední a východní Evropu.

„STARTér patří k našim vlajkovým lodím a rozhodně s ním počítáme i do budoucna. Pokud máte zájem informovat se o možnostech spolupráce, nebo se jen seznámit s některými z podpořených projektů, navštivte naše webové stránky https://www.nfveolia.cz/ či nadační stránku na Facebooku,“ doplnila ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová.
Autor: Alo

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Co nenosím, to pomůže! Novoroční sbírka oblečení

17. ledna 2023 v 11:06

Máte doma oblečení nebo doplňky, které už nenosíte nebo nepotřebujete? Přineste je do Green Table do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia a pomozte potřebným.

Praha 2: Benefiční koncert Nadačního fondu Dvojka srdcem

4. ledna 2023 v 16:27

Nadační fond Dvojka srdcem propojuje obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí již pět let.

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Další články
Nahoru