dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražský život

Dva zrekonstruované domy pro seniory

Celkem dvacet bytů, z toho čtyři bezbariérové, zrekonstruovala Praha 2 a jsou k dispozici seniorům v nově upravených domech s pečovatelskou službou v Máchově 3 a Máchově 5. Rekonstrukce bytů v obou domech si vyžádala 29,5 milionů korun. V malometrážních bytech o velikosti 1+k.k. a 2+1 budou bydlet senioři se sníženou soběstačností.

V bytech v Máchově 3 už lidé bydlí, rekonstrukce bytů v Máchově 5 právě skončila a první nájemníci se tam nastěhují v nejbližší době.

K relaxaci slouží odpočinková zóna na dvoře domů. Výhodou je i to, že prostory v přízemí má ve výpůjčce Centrum sociálních služeb Praha 2, jehož služeb právě senioři často využívají (přímo v domě tak mají k dispozici např. půjčovnu kompenzačních pomůcek).

Městská část Praha 2 disponuje celkem čtyřmi domy s pečovatelskou službou. V domech v Máchově 3 a 5, Záhřebské 15 a Bruselské 9 je celkem 52 malometrážních bytů, z nichž několik je určeno pro bydlení manželských párů. Pronájem bytu v těchto domech je podmíněn zdravotně sociální situací žadatele takového druhu, která vyžaduje potřebu pečovatelské služby. Žádosti se posuzují podle kritérií popsaných v „Pravidlech pro výběr nájemců v domech s pečovatelskou službou“, schválených Radou městské části. Základní podmínkou je pobyt žadatele v Praze 2.


Další články
Nahoru