Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražské krimi

Dva zákazy a jednou drogy

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak odhalila hlídka na Praze 12.

Na Václavském náměstí, chvíli před jedenáctou hodinou dopoledne, začala hlídka řešit auto, které nemělo na místě vyhrazeném invalidům co pohledávat. Za sklem totiž chyběl viditelně umístěný průkaz k tomu opravňující. Na místě řidiče seděl muž, strážníci tedy předpokládali, že on je za situaci odpovědný. Na historky a různé výmluvy jsou hlídky zvyklé, proto je pohotová odpověď 38letého muže nechala chladnými. Muž strážníkům řekl, že má vysloven zákaz řízení, logicky tedy neřídil. Autem přijela jeho přítelkyně, která šla k zubaři. Přestupku s ohledem na absenci průkazu O2 si byl ale vědom. Hlídka požádala operátora, aby tento příběh prověřil na kamerách, kterých je na Václavském náměstí skutečně hodně. Záznam hovořil zcela jasně.

Do obchodu pro kutily jela hlídka z Prahy 14 řešit muže, kterého zadržela ochranka kvůli krádeži. K odcizení zboží v hodnotě 70 korun se 47letý muž přiznal. Při lustraci navíc hlídka zjistila, že má dotyčný vyslovený zákaz řízení. Přestupek proti majetku s ním vyřešila pokutou ve výši 3 tisíc korun a odjela kontrolovat svěřený úsek. V rámci této činnosti si strážníci ve Skorkovské ulici všimli zeleného auta, jehož řidič jim byl povědomý, vypadal totiž jako muž, se kterým chvíli předtím řešili krádež. Po zastavení vozidla věděli, že se nemýlili. Paradoxem bylo, že měl v autě spolujezdce, který mohl za volant klidně usednout.

Řidičku nedostatečně osvětleného auta zastavila hlídka v Mariánské ulici na Praze 12. Jednatřicetileté žena se při řešení přestupku chovala zmateně, byla nervózní, odbíhala od tématu a nebylo jí moc rozumět. Dechová zkouška alkohol nepotvrdila, ale test na drogy byl pozitivní.


Autor: TZ, red

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru