Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Dva zákazy a jednou drogy

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak odhalila hlídka na Praze 12.

Na Václavském náměstí, chvíli před jedenáctou hodinou dopoledne, začala hlídka řešit auto, které nemělo na místě vyhrazeném invalidům co pohledávat. Za sklem totiž chyběl viditelně umístěný průkaz k tomu opravňující. Na místě řidiče seděl muž, strážníci tedy předpokládali, že on je za situaci odpovědný. Na historky a různé výmluvy jsou hlídky zvyklé, proto je pohotová odpověď 38letého muže nechala chladnými. Muž strážníkům řekl, že má vysloven zákaz řízení, logicky tedy neřídil. Autem přijela jeho přítelkyně, která šla k zubaři. Přestupku s ohledem na absenci průkazu O2 si byl ale vědom. Hlídka požádala operátora, aby tento příběh prověřil na kamerách, kterých je na Václavském náměstí skutečně hodně. Záznam hovořil zcela jasně.

Do obchodu pro kutily jela hlídka z Prahy 14 řešit muže, kterého zadržela ochranka kvůli krádeži. K odcizení zboží v hodnotě 70 korun se 47letý muž přiznal. Při lustraci navíc hlídka zjistila, že má dotyčný vyslovený zákaz řízení. Přestupek proti majetku s ním vyřešila pokutou ve výši 3 tisíc korun a odjela kontrolovat svěřený úsek. V rámci této činnosti si strážníci ve Skorkovské ulici všimli zeleného auta, jehož řidič jim byl povědomý, vypadal totiž jako muž, se kterým chvíli předtím řešili krádež. Po zastavení vozidla věděli, že se nemýlili. Paradoxem bylo, že měl v autě spolujezdce, který mohl za volant klidně usednout.

Řidičku nedostatečně osvětleného auta zastavila hlídka v Mariánské ulici na Praze 12. Jednatřicetileté žena se při řešení přestupku chovala zmateně, byla nervózní, odbíhala od tématu a nebylo jí moc rozumět. Dechová zkouška alkohol nepotvrdila, ale test na drogy byl pozitivní.


Autor: TZ, red

Agresivní opilec skončil na záchytce

29. listopadu 2021 ve 13:25

Do Strakonické ulice byla v pátek po 20. hodině vyslána hlídka strážníků k prověření oznámení o muži, který vstupuje do frekventované vozovky a ohrožuje sebe i projíždějící auta. 

Vandal zaútočil na Národní technickou knihovnu

29. listopadu 2021 ve 13:13

Strážníci z Prahy 6 včera řešili případ muže, který kamenem rozbil skleněnou tabuli Národní technické knihovny a rozhazoval koše v okolí. 

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

26. listopadu 2021 v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Další články
Nahoru