dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Dva žáci ŽS Kolovraty dohromady sesbírali přes pět tun papíru. Škola díky tomu vyhrála soutěž Pražských služeb
Tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana předal šek na 23 tisíc korun. Foto: PS

Dva žáci ŽS Kolovraty dohromady sesbírali přes pět tun papíru. Škola díky tomu vyhrála soutěž Pražských služeb

Pátý ročník soutěže „Papír Pražským službám, peníze vaší škole“ vyhrála základní škola v Kolovratech, kde v přepočtu na jednoho žáka sesbírali přes 176 kilogramů papíru. K vítězství výrazně pomohli dva druháci, kteří dohromady sesbírali 5,5 tuny papíru. Škola od Pražských služeb získala šek na 23 tisíc korun. Celkem bylo od 54 zúčastněných škol vysbíráno přes 571 tun papíru. Nový ročník soutěže již běží, přihlášky je možné podávat i v průběhu prázdnin.

Slavnostního předání první ceny se vedle vedení základní školy a zástupců Pražských služeb zúčastnili i žáci ZŠ Kolovraty. Ti si nejvíce považovali toho, že se jim podařilo zvítězit již podruhé v řadě. Radost z obhajoby prvenství neskrývala ani ředitelka školy Vladimíra Neklapilová.

„Obhajoby loňského vítězství si velmi ceníme. Získané prostředky využijeme na zřízení venkovní učebny v rámci Kolovratského environkoutku. Naše škola se dlouhodobě věnuje rozvoji ekologického myšlení žáků. Dokonce jsme se s naší školou zúčastnili projektu Ukliďme Česko,“ uvedla po slavnostním předání ředitelka ZŠ Kolovraty.

mana-skola-1-nahled

Odměnu získají i školy a školky umístěné na druhém a třetím místě. 18 tisíc korun získá soukromá škola INTEGRÁL a 13 tisíc korun za bronzovou příčku putuje do ZŠ a MŠ Koloděje. Do letošního ročníku se zapojilo 54 školských zařízení, což je stabilní počet. „Očekáváme, že do příštího ročníku se zapojí i další školy a hranice 60 vzdělávacích institucí bude překročena,“ řekl tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

mana-skola-2-nahled

Recyklace i třídění má smysl
Každá sebraná tuna recyklovaného papíru zachrání 17 vzrostlých stromů, přičemž každý strom je schopen denně vyprodukovat až 7000 litrů kyslíku. To představuje průměrnou denní spotřebu kyslíku přibližně padesáti lidí. Papír navíc patří mezi dobře recyklovatelné suroviny, protože jej lze recyklovat až sedmkrát. V Praze se sebraný papír zpracovává například na třídicích linkách Pražských služeb.

„Naše společnost disponuje dvěma třídícími linkami, které jsou za rok schopny vytřídit více než 35 tisíc tun papíru, což je ekvivalent téměř 600 tisíc stromů,“ přiblížil konkrétní čísla tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.


Další články
Nahoru