dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - zatazeno
18°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
17°C
Dva žáci z hloubětínské školy jsou nakaženi koronavirem, Praha 14 omezuje provoz mateřinek
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Dva žáci z hloubětínské školy jsou nakaženi koronavirem, Praha 14 omezuje provoz mateřinek

Základní škola Chvaletická v Hloubětíně dostala dnes od hygieniků informaci o pozitivním výsledku testu na koronavirus u dvou žáků. Jedná se o žáky první a třetí třídy. Sourozenci navštívili o jarních prázdninách Itálii. Oba mohli být dle hygienické stanice infekční pouze jeden den při návštěvě školy, a to v pondělí 9. března. Ohrožení se týká pouze těch, kteří byli s nakaženými v bezprostředním kontaktu. Vedení čtrnácté městské části dnes večer rozhodlo, že mateřské školy budou nadále fungovat jen v omezeném režimu.

Co se týče nakažené dvojice školáků, ohrožení se týká pouze těch, kteří s nimi byli při pondělní návštěvě školy v bezprostředním kontaktu. Všichni rodiče potenciálně ohrožených žáků jsou školou informování o konkrétním postupu – karanténě a následně prováděných testech.

„Prosím rodiče ostatních žáků naší školy o zvýšenou pozornost eventuálním příznakům respiračních onemocnění u svých dětí. Jsem v úzkém kontaktu s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy a postupuji podle jejich pokynů," uvedl na webu školy její ředitel Josef Knepr.

Na svém večerním jednání dnes radní Prahy 14 v čele se starostou rozhodli, že školky zřizované touto městskou části zůstávají s okamžitou platností v provozu pouze pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu a rodičů samoživitelů. Obojí za podmínky, že tito rodiče nemají žádnou jinou možnost, jak pečovat o dítě předškolního věku.

„Apeluji na všechny rodiče, aby školky využili skutečně jen v nezbytně nutných případech. Společně můžeme rizika rozšíření viru minimalizovat tím, že budeme zodpovědně chránit sebe i druhé a dodržovat všechna nařízená opatření. Prosíme pomozte nám v tom,“ apeloval večer starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09). 

Zároveň připomněl, že městská část jako zřizovatel nemůže školky uzavřít, může to pouze doporučit. Konečné rozhodnutí je však plně v pravomoci konkrétní ředitelky. Ty v Praze 14 podle něj se sobotním rozhodnutím radních souhlasí, samy se jednání zúčastnily.


V Motole byla výše mimořádných odměn pro zdravotníky ošetřující pacienty s covid-19 vyčíslena na více než 23 milionů korun

Včera v 09:51

Při vyplácení těchto mimořádných odměn nebylo rozlišováno, zda se jedná o lékaře nebo sestru, kritériem byla pouze délka jednotlivé pracovní směny. Celkem se mimořádné odměny týkaly několika stovek zaměstnanců a uvedená částka se vztahuje na období březen až...

Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Další články
Nahoru