dnes
Úterý - obcasny-dest
16°C
zítra
Středa - jasno
22°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
25°C
Dva žáci z hloubětínské školy jsou nakaženi koronavirem, Praha 14 omezuje provoz mateřinek
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Dva žáci z hloubětínské školy jsou nakaženi koronavirem, Praha 14 omezuje provoz mateřinek

Základní škola Chvaletická v Hloubětíně dostala dnes od hygieniků informaci o pozitivním výsledku testu na koronavirus u dvou žáků. Jedná se o žáky první a třetí třídy. Sourozenci navštívili o jarních prázdninách Itálii. Oba mohli být dle hygienické stanice infekční pouze jeden den při návštěvě školy, a to v pondělí 9. března. Ohrožení se týká pouze těch, kteří byli s nakaženými v bezprostředním kontaktu. Vedení čtrnácté městské části dnes večer rozhodlo, že mateřské školy budou nadále fungovat jen v omezeném režimu.

Co se týče nakažené dvojice školáků, ohrožení se týká pouze těch, kteří s nimi byli při pondělní návštěvě školy v bezprostředním kontaktu. Všichni rodiče potenciálně ohrožených žáků jsou školou informování o konkrétním postupu – karanténě a následně prováděných testech.

„Prosím rodiče ostatních žáků naší školy o zvýšenou pozornost eventuálním příznakům respiračních onemocnění u svých dětí. Jsem v úzkém kontaktu s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy a postupuji podle jejich pokynů," uvedl na webu školy její ředitel Josef Knepr.

Na svém večerním jednání dnes radní Prahy 14 v čele se starostou rozhodli, že školky zřizované touto městskou části zůstávají s okamžitou platností v provozu pouze pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu a rodičů samoživitelů. Obojí za podmínky, že tito rodiče nemají žádnou jinou možnost, jak pečovat o dítě předškolního věku.

„Apeluji na všechny rodiče, aby školky využili skutečně jen v nezbytně nutných případech. Společně můžeme rizika rozšíření viru minimalizovat tím, že budeme zodpovědně chránit sebe i druhé a dodržovat všechna nařízená opatření. Prosíme pomozte nám v tom,“ apeloval večer starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09). 

Zároveň připomněl, že městská část jako zřizovatel nemůže školky uzavřít, může to pouze doporučit. Konečné rozhodnutí je však plně v pravomoci konkrétní ředitelky. Ty v Praze 14 podle něj se sobotním rozhodnutím radních souhlasí, samy se jednání zúčastnily.


Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru