dnes
Čtvrtek - zatazeno
8°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
12°C
Dva žáci z hloubětínské školy jsou nakaženi koronavirem, Praha 14 omezuje provoz mateřinek
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Dva žáci z hloubětínské školy jsou nakaženi koronavirem, Praha 14 omezuje provoz mateřinek

Základní škola Chvaletická v Hloubětíně dostala dnes od hygieniků informaci o pozitivním výsledku testu na koronavirus u dvou žáků. Jedná se o žáky první a třetí třídy. Sourozenci navštívili o jarních prázdninách Itálii. Oba mohli být dle hygienické stanice infekční pouze jeden den při návštěvě školy, a to v pondělí 9. března. Ohrožení se týká pouze těch, kteří byli s nakaženými v bezprostředním kontaktu. Vedení čtrnácté městské části dnes večer rozhodlo, že mateřské školy budou nadále fungovat jen v omezeném režimu.

Co se týče nakažené dvojice školáků, ohrožení se týká pouze těch, kteří s nimi byli při pondělní návštěvě školy v bezprostředním kontaktu. Všichni rodiče potenciálně ohrožených žáků jsou školou informování o konkrétním postupu – karanténě a následně prováděných testech.

„Prosím rodiče ostatních žáků naší školy o zvýšenou pozornost eventuálním příznakům respiračních onemocnění u svých dětí. Jsem v úzkém kontaktu s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy a postupuji podle jejich pokynů," uvedl na webu školy její ředitel Josef Knepr.

Na svém večerním jednání dnes radní Prahy 14 v čele se starostou rozhodli, že školky zřizované touto městskou části zůstávají s okamžitou platností v provozu pouze pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu a rodičů samoživitelů. Obojí za podmínky, že tito rodiče nemají žádnou jinou možnost, jak pečovat o dítě předškolního věku.

„Apeluji na všechny rodiče, aby školky využili skutečně jen v nezbytně nutných případech. Společně můžeme rizika rozšíření viru minimalizovat tím, že budeme zodpovědně chránit sebe i druhé a dodržovat všechna nařízená opatření. Prosíme pomozte nám v tom,“ apeloval večer starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09). 

Zároveň připomněl, že městská část jako zřizovatel nemůže školky uzavřít, může to pouze doporučit. Konečné rozhodnutí je však plně v pravomoci konkrétní ředitelky. Ty v Praze 14 podle něj se sobotním rozhodnutím radních souhlasí, samy se jednání zúčastnily.


Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Dnes ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

Dnes v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

Dnes v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

Včera v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

Včera v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

Včera v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Další články
Nahoru