Dnes Neděle - snih 3°C
Zítra Pondělí - oblacno 1°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dva žáci z hloubětínské školy jsou nakaženi koronavirem, Praha 14 omezuje provoz mateřinek
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Dva žáci z hloubětínské školy jsou nakaženi koronavirem, Praha 14 omezuje provoz mateřinek

Základní škola Chvaletická v Hloubětíně dostala dnes od hygieniků informaci o pozitivním výsledku testu na koronavirus u dvou žáků. Jedná se o žáky první a třetí třídy. Sourozenci navštívili o jarních prázdninách Itálii. Oba mohli být dle hygienické stanice infekční pouze jeden den při návštěvě školy, a to v pondělí 9. března. Ohrožení se týká pouze těch, kteří byli s nakaženými v bezprostředním kontaktu. Vedení čtrnácté městské části dnes večer rozhodlo, že mateřské školy budou nadále fungovat jen v omezeném režimu.

Co se týče nakažené dvojice školáků, ohrožení se týká pouze těch, kteří s nimi byli při pondělní návštěvě školy v bezprostředním kontaktu. Všichni rodiče potenciálně ohrožených žáků jsou školou informování o konkrétním postupu – karanténě a následně prováděných testech.

„Prosím rodiče ostatních žáků naší školy o zvýšenou pozornost eventuálním příznakům respiračních onemocnění u svých dětí. Jsem v úzkém kontaktu s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy a postupuji podle jejich pokynů," uvedl na webu školy její ředitel Josef Knepr.

Na svém večerním jednání dnes radní Prahy 14 v čele se starostou rozhodli, že školky zřizované touto městskou části zůstávají s okamžitou platností v provozu pouze pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu a rodičů samoživitelů. Obojí za podmínky, že tito rodiče nemají žádnou jinou možnost, jak pečovat o dítě předškolního věku.

„Apeluji na všechny rodiče, aby školky využili skutečně jen v nezbytně nutných případech. Společně můžeme rizika rozšíření viru minimalizovat tím, že budeme zodpovědně chránit sebe i druhé a dodržovat všechna nařízená opatření. Prosíme pomozte nám v tom,“ apeloval večer starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09). 

Zároveň připomněl, že městská část jako zřizovatel nemůže školky uzavřít, může to pouze doporučit. Konečné rozhodnutí je však plně v pravomoci konkrétní ředitelky. Ty v Praze 14 podle něj se sobotním rozhodnutím radních souhlasí, samy se jednání zúčastnily.


Linka pro sluchově postižené pomůže s registrací k očkování

Včera v 09:40

Na bezplatnou informační linku 800 160 166 mohou volat osoby se sluchovým postižením. Operátoři ŽIVOTa 90 každý den od 8 do 16 hodin pomohou s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému.

Praha 2 má naočkovaných dalších 240 seniorů

22. ledna 2021 ve 20:25

Radnice Prahy 2 pokračuje v úspěšné pomoci s očkováním seniorů 80+, kteří se radnici ozývají na infolinku. Během týdne se podařilo naočkovat ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze – VFN téměř 400 z nich, tedy téměř pětinu všech seniorů v Praze 2.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Metropole chce jednat s ministrem zdravotnictví Blatným o postupu při očkování

22. ledna 2021 ve 13:56

Vedení hlavního města chce jednat s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) a zástupci ministerstva o postupu při očkování proti nemoci covid-19.

Nově odhalených případů covidu v Praze je opět méně

22. ledna 2021 ve 13:46

V Praze ve čtvrtek laboratoře potvrdily 651 pozitivních testů na onemocnění covid-19. V mezitýdenním srovnání je to zhruba o 80 případů méně a proti středě je denní nárůst nižší asi o 140.

Praha 3 může očkovat v Nemocnici Sv. Kříže

21. ledna 2021 v 07:03

Radnice Prahy 3 zajistila ve spolupráci Nemocnicí Sv. Kříže očkovací místo, kde lze naočkovat až 100 až 400 osob denně. 

Další články
Nahoru