dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Dva týdny hezky pěšky na Petřín: lanovku čeká jarní preventivní prohlídka. Dojde i na Radom!
Lanovka na Petřín si dá dvoutýdenní pauzu. Foto: archiv DPP

Dva týdny hezky pěšky na Petřín: lanovku čeká jarní preventivní prohlídka. Dojde i na Radom!

Dva a půl týdne nebude jezdit lanovka na Petřín. Na období od 10. do 28. března jsou naplánovány pravidelné revize.

Petřínská lanovka

délka tratě: 510,4 m
počet zastávek: 3
počet vozů: 2
statistická obsaditelnost jednoho vozu: 100 míst
překonávaná výška: 130 m
rychlost jízdy: 4 m/s

Jako každý rok čekají lanovku revize telemetrického zařízení Radom či revize elektrického pohonu. Dále bude například provedeno defektoskopické měření brzdných lan, pravidelnou i mimořádnou kontrolou projde tažné lano. Součástí kontroly lan bude i kontrola napínací soustavy dopínání brzdných lan.

Proběhne také řada kontrol jak na trati, tak i ve vozech. Kontrolováno bude upevnění kolejnic včetně měření kolejových rozchodů a dilatací, dále pochozí lávky a betonové desky drážního tělesa, včetně pražců.

Na trati proběhne geodetické měření, budou prořezány křoviny a úklidem projde drážní těleso. Co se týče vozů, zkontrolována bude jejich elektro výbava, nápravy, brzdy a bezpečnostní obvody. Prohlídka a oprava čeká také pneumatické součásti vozu.

Lanovka na Petřín jezdí už 122 let, svezla cestujícího s pořadovým číslem 60 000 000 

Opravy a údržbové práce se nevyhnou ani strojovně lanové dráhy, kde se bude pracovat na strojním a technologickém zařízení. Společně s pravidelnou revizí transformátoru se uskuteční též prohlídka a údržba trafostanice. Následně pak budou pracovníci lanové dráhy Petřín proškoleni, včetně nácviku evakuace. Na závěr bude proveden generální úklid všech prostorů lanové dráhy před letní sezónou.


Další články
Nahoru