dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Dva světy Anny Plešmídové

Výstava Anny Plešmídové o propojení dětského světa a světa dospělého člověka probíhá do 8. května, denně od 9 do 17 hodin v galerii Chvalského zámku.

Malá dcera Maja vtáhla svojí maminku, realistickou malířku, do svého světa a probudila v ní barvy a obrazy, o kterých dosud netušila. Výstava se skládá ze souboru pastelových kreseb, plných čistých a zářivých barev, které tvořily dcera a maminka společně a z kreseb, které kreslily každá sama.

Uvidíte i tři kresby, které byly vybrány na výstavu britské The Pastel Society v Mall Galleries v Londýně.

Anna Plešmídová je absolventka Akademie výtvarných umění v Praze. Studovala v ateliéru klasické malby prof. Zdeňka Berana, v ateliéru figurálního sochařství prof. Jana Hendrycha, Akademii absolvovala v ateliéru restaurování malířských děl prof. Karla Strettiho.

Na Chvalské tvrzi 857, 193 21 Praha 9 – Horní Počernice.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru