Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Dva řidiči za volantem, jeden s pivem, druhý s drogami

Řidiče pod vlivem drog řešili strážníci v Praze 1, druhého s více než 2,3 promile v Praze 10. Oba skončili v rukou státní policie.

Ve Washingtonově ulici stálo na chodníku a v protisměru osobní auto bez přední poznávací značky. Muž sedící na místě řidiče hlídce tvrdil, že ho přivezl jeho kamarád, který utekl neznámo kam. Záznamy městských kamer ale poskytly pravdivou verzi příběhu nejen o jeho způsobu jízdy, kterou ohrožoval ostatní účastníky provozu, ale také o podivném chování a převleku 30letého muže, který nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Pozitivní měl test na omamné a psychotropní látky.

Auto kličkující po vozovce bez rozsvíceného levého předního světla řešili strážníci z Prahy 10 v ulici 28. pluku. Osmačtyřicetiletý řidič hlídce přiznal několik piv před jízdou. Dechová zkouška ukázala hodnotu přes 2,3 promile. Oba muži byli pro podezření z trestného činu předáni k dalšímu šetření státní policii.


Autor: TZ, red

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Další články
Nahoru