Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dva přívozy na severu Prahy po poklesu Vltavy opět jezdí
Přívoz na trase V Podbabě – Podhoří funguje celoročně. Foto: archiv

Dva přívozy na severu Prahy po poklesu Vltavy opět jezdí

Dva přívozy na severu Prahy s označením P1 a P2, které jsou součástí MHD a mají celoroční provoz, začaly po opadnutí vody ve Vltavě od soboty opět jezdit. Na sociální síti X to uvedl organizátor Pražské integrované dopravy (PID).

Hladina Vltavy v pátek odpoledne podle měření v Chuchli klesla na normální stav, do té doby byla na prvním povodňovém stupni bdělosti vlivem řízeného upouštění vltavských přehrad. Přívozy P1 a P2 mají jako jediné v metropoli provoz po celý rok, tedy i v zimě, kdy ostatní linky na Vltavě nefungují. Jezdí na trasách Sedlec – Zámky a V Podbabě – Podhoří.

Sezonní přívozy nesou označení P3 (Lihovar – Veslařský ostrov), P4 (Modřany – Velká Chuchle), P5 (Císařská louka – Výtoň – Kotevní) a P6 (Lahovičky – Nádraží Modřany). 

Nejvýznamnější změnou v loňském provozu pražských přívozů bylo to, že s otevřením Štvanické lávky na konci července se po osmi letech cestující rozloučili se štvanickým přívozem P7.

Plavidlo i personál však od poskytují službu na trvale zřízeném sezonním přívozu P4, který byl předloni otestován jako alternativní nabídka spojení při první etapě rekonstrukce Barrandovského mostu.

 

 


Autor: puc

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru