Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dva pražští hasiči se uzdravili, nakažených koronavirem zůstává dvacet jejich kolegů
Pražský hasič s rouškou. Ilustrační foto: archiv HZS Praha

Dva pražští hasiči se uzdravili, nakažených koronavirem zůstává dvacet jejich kolegů

Dva z pražských hasičů, kteří se nakazili koronavirem, se uzdravili. Dalších devět má negativní test a čeká na vyjádření lékaře, což by mohlo nastat po Velikonocích. Nakažených nadále zůstává dvacítka pražských hasičů.

V karanténě je umístěno dalších 37, koncem března jich v izolaci bylo sto. V hlavním městě je přes 850 příslušníků hasičského záchranného sboru.

Dva uzdravení hasiči už mohou podle Kavky nastoupit do služby, devět hasičů s negativním testem ještě chodí na kontroly k lékaři. Kvůli zamezení šíření koronaviru upravili pražští hasiči směny tak, aby se střídaly a nepotkávaly se. Za normálních podmínek ve směně slouží asi 180 hasičů, kvůli nákaze se jejich počet snížil na 120 a dalších 50 je v záloze.

Krizová situace nastala podle Kavky v momentu, kdy bylo 31 příslušníků sboru nakažených koronavirem a stovka dalších se ocitla v karanténě. Sboru ale pomáhali dobrovolní hasiči a také to, že ubylo běžných požárů. Nyní ovšem začínají přibývat požáry v přírodě.

První dva nakažené ohlásili pražští hasiči v polovině března, jeden hasič byl ze směny stanice Satalice, druhý ze strojní služby ve Strašnicích. Nakazili se při soukromé nebo sportovní aktivitě. Před měsícem hasiči uzavřeli areály stanic veřejnosti a začali čistit a dezinfikovat vozy a stanice. Ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský označil tehdy situaci za zřejmě nejtěžší zkoušku v historii sboru.

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku aktuálně překročil 5000, z toho čtvrtina lidí s nemocí covid-19 je z Prahy.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

Dnes ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Další články
Nahoru