dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Dva pražští hasiči se uzdravili, nakažených koronavirem zůstává dvacet jejich kolegů
Pražský hasič s rouškou. Ilustrační foto: archiv

Dva pražští hasiči se uzdravili, nakažených koronavirem zůstává dvacet jejich kolegů

Dva z pražských hasičů, kteří se nakazili koronavirem, se uzdravili. Dalších devět má negativní test a čeká na vyjádření lékaře, což by mohlo nastat po Velikonocích. Nakažených nadále zůstává dvacítka pražských hasičů.

V karanténě je umístěno dalších 37, koncem března jich v izolaci bylo sto. V hlavním městě je přes 850 příslušníků hasičského záchranného sboru.

Dva uzdravení hasiči už mohou podle Kavky nastoupit do služby, devět hasičů s negativním testem ještě chodí na kontroly k lékaři. Kvůli zamezení šíření koronaviru upravili pražští hasiči směny tak, aby se střídaly a nepotkávaly se. Za normálních podmínek ve směně slouží asi 180 hasičů, kvůli nákaze se jejich počet snížil na 120 a dalších 50 je v záloze.

Krizová situace nastala podle Kavky v momentu, kdy bylo 31 příslušníků sboru nakažených koronavirem a stovka dalších se ocitla v karanténě. Sboru ale pomáhali dobrovolní hasiči a také to, že ubylo běžných požárů. Nyní ovšem začínají přibývat požáry v přírodě.

První dva nakažené ohlásili pražští hasiči v polovině března, jeden hasič byl ze směny stanice Satalice, druhý ze strojní služby ve Strašnicích. Nakazili se při soukromé nebo sportovní aktivitě. Před měsícem hasiči uzavřeli areály stanic veřejnosti a začali čistit a dezinfikovat vozy a stanice. Ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský označil tehdy situaci za zřejmě nejtěžší zkoušku v historii sboru.

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku aktuálně překročil 5000, z toho čtvrtina lidí s nemocí covid-19 je z Prahy.


Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

Včera v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Praha 10 svolala svou Bezpečnostní radu

23. září 2020 v 08:49

Praha 10 reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci, včera odpoledne proběhlo první distanční jednání její Bezpečnostní rady, kterého se zúčastnili i zástupci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) působících na území Desítky. Skupina se bude scházet pravidelně každý...

Další články
Nahoru