dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Dva muži utonuli v Praze. Jeden ve Vltavě, druhý v bazénu u domu
První tragédie se stala u železničního mostu, který spojuje Výtoň a Smíchov. Ilustrační foto: archiv

Dva muži utonuli v Praze. Jeden ve Vltavě, druhý v bazénu u domu

Pražští policisté vyjížděli v neděli hned ke dvěma případům utonutí. Jedna tragédie se stala ve Vltavě v centru Prahy pod Vyšehradem a druhá na zahradě rodinného domu na jihozápadním okraji metropole.

Hodinu před polednem přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o tonoucím muži ve Vltavě poblíž železničního mostu na Smíchově.

Dle výpovědi svědků se jednalo o muže středního věku, který se chvíli držel na hladině a volal o pomoc, ale posléze zmizel pod hladinou a už se nevynořil. Přihlížejícím ani přivolaným policistům a hasičům se již nepodařilo tonoucího zachránit.

„Policisté poříčního oddílu policie spolu s hasiči propátrávali nejen řeku, ale i přilehlé břehy. Až po více jak dvou hodinách se hasičům podařilo tělo muže zachytit a vytáhnout na břeh,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Bez cizího zavinění

Vzhledem k okolnostem případu na místo dorazila výjezdová skupina kriminalistů. Detektivové i přivolaný lékař na místě zjišťovali veškeré okolnosti nešťastné události a pátrali po totožnosti utonulého.

Dle nalezených dokladů bylo zjištěno, že se jedná o 31letého muže z Prahy 5. Lékař podle prvotních informací konstatoval, že muž zemřel s největší pravděpodobností bez cizího zavinění. Další podrobnosti k případu přinese následující vyšetřování i výsledky nařízené pitvy.

Jen o pár minut později vyjížděli policisté do pražských Křeslic prověřit oznámení o utonutí 49letého muže v bazénu na zahradě rodinného domu.

Přivolaný lékař konstatoval smrt utonutím bez zjevného cizího zavinění, kdy s největší pravděpodobností sehrál svou roli alkohol. Okolnosti neštěstí policie nadále prověřuje.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru