Dnes Neděle - oblacno 0°C
Zítra Pondělí - zatazeno -2°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dva muži převáželi v autě kilogram pervitinu, hrozí jim až desetileté vězení
Policisté při ohledání auta, které převáželo drogy. Foto: Policie ČR

Dva muži převáželi v autě kilogram pervitinu, hrozí jim až desetileté vězení

Minulý čtvrtek vpodvečer si policisté všimli na Liberecké ulici v Praze 9 rychle jedoucího BMW, které se rozhodli zkontrolovat. Ve autě se nacházeli dva muži. Při silniční kontrole se posádka chovala nervózně, navíc řidič tvrdil, že své doklady zapomněl doma a policistům předložil kopii fotografie dokladu.

Fotografie na kopii neodpovídala skutečné podobě řidiče. Policisté následně provedli společně prohlídku auta a posádky. Ve dveřích řidiče nalezli sáček s pervitinem, v zadní části na zemi se dokonce nacházel kilogram vážící balíček se stejnou látkou.

Při prohlídce řidiče, zda u sebe nemá zbraň, u něj policisté nalezli i jeho pravý doklad. Lustrací na místě zjistili, že řídil i přesto, že má vysloveny tři platné zákazy řízení.

„Vzhledem ke všem těmto okolnostem putovala celá osádka vozidla na policejní služebnu, kde byli oba muži obviněni ze spáchání trestného činu přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. 

Celý případ si převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky. Osmačtyřicetiletý řidič je v současné chvíli umístěn ve vazební věznici a v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

„Stejně starý spolujezdec je stíhaný na svobodě, avšak sankce v případě, že ho soud uzná vinným, je stejná jako u řidiče,“ dodala policejní mluvčí.


Hlasitou hudbou a křikem rušili obyvatele domu

20. ledna 2021 v 09:27

V domě v Křižovnické ulici docházelo v sobotu před půlnocí k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout. Z bytů se ozývala hlasitá hudba...

Z vraku kradli náhradní díly

18. ledna 2021 v 15:23

Vybavena nářadím vyrazila v sobotu večer dvojice do Mozartovy ulice v Praze 5 k jednomu ze zaparkovaných vozidel, ze kterého se snažila vymontovat poloosu a homokinetický kloub.

V Praze 5 hořel byt

15. ledna 2021 v 10:55

Včera odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňské ulici v Praze 5 u požáru bytu obytného domu.

Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Sprejeři zadrženi přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu

13. ledna 2021 ve 12:43

V prostoru bývalého skateparku Praze 4 v ulici Na Křivině zadrželi strážníci v pondělí dva sprejery přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu.

Jízda na sdíleném skútru nedopadla

13. ledna 2021 v 11:38

Nejen, že za sdílené skútry nezaplatili, ale jeli na nich i bez řidičského oprávnění. Zapomněli rozsvítit světla a vzít si ochrannou přilbu.

Policie ukončila v centru Prahy party šedesáti lidí

10. ledna 2021 v 18:57

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy.

Ukradl kondomy a lubrikanty, hrozí mu osm let vězení

10. ledna 2021 v 07:18

Policisté hledají muže, který ukradl kondomy, vibrační kroužky a lubrikanty za několik tisíc korun.

Noční jízda bez světel a přes 2 promile za volantem

8. ledna 2021 v 17:52

Při hlídkové činnosti u křižovatky ulic Antala Staška x Na Strži v Praze 4 ve středu 6. ledna zaujalo pozornost strážníků neosvětlené auto, které projelo křižovatku vysokou rychlostí.

Další články
Nahoru