dnes
Pátek - zatazeno
26°C
zítra
Sobota - bourky
22°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
Dva muži převáželi v autě kilogram pervitinu, hrozí jim až desetileté vězení
Policisté při ohledání auta, které převáželo drogy. Foto: Policie ČR

Dva muži převáželi v autě kilogram pervitinu, hrozí jim až desetileté vězení

Minulý čtvrtek vpodvečer si policisté všimli na Liberecké ulici v Praze 9 rychle jedoucího BMW, které se rozhodli zkontrolovat. Ve autě se nacházeli dva muži. Při silniční kontrole se posádka chovala nervózně, navíc řidič tvrdil, že své doklady zapomněl doma a policistům předložil kopii fotografie dokladu.

Fotografie na kopii neodpovídala skutečné podobě řidiče. Policisté následně provedli společně prohlídku auta a posádky. Ve dveřích řidiče nalezli sáček s pervitinem, v zadní části na zemi se dokonce nacházel kilogram vážící balíček se stejnou látkou.

Při prohlídce řidiče, zda u sebe nemá zbraň, u něj policisté nalezli i jeho pravý doklad. Lustrací na místě zjistili, že řídil i přesto, že má vysloveny tři platné zákazy řízení.

„Vzhledem ke všem těmto okolnostem putovala celá osádka vozidla na policejní služebnu, kde byli oba muži obviněni ze spáchání trestného činu přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. 

Celý případ si převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky. Osmačtyřicetiletý řidič je v současné chvíli umístěn ve vazební věznici a v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

„Stejně starý spolujezdec je stíhaný na svobodě, avšak sankce v případě, že ho soud uzná vinným, je stejná jako u řidiče,“ dodala policejní mluvčí.


Podepsal si dveře metra, hrozí mu rok za mřížemi

Včera v 18:04

V pondělí, krátce před desátou hodinou večer, potkala policistka z místního oddělení Lhotka v metru mladíka, který pokreslil fixou dveře od soupravy metra. Policistka ho při tom natočila. 

Za volantem pod vlivem drog

8. srpna 2020 v 08:29

V Olšanské ulici v Praze 3 si ve čtvrtek noční hlídka strážníků všimla osobního auta, které prudce smykovalo mezi dvěma jízdními pruhy. Způsob řidičovy jízdy nasvědčoval vlivu alkoholu nebo drogy, proto se strážníci rozhodli vůz zastavit.

Motorkář pod vlivem s marihuanou a lysohlávkami v batohu

6. srpna 2020 ve 12:44

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí krátce před desátou hodinou večer povšimli na pražském Žižkově motorky, kterou se rozhodli zastavit.  V době kontroly se řidič choval nervózně a měl k tomu hned několik důvodů. Při dechové zkoušce nadýchal půl promile alkoholu v dechu,...

Měl zájem o cizí jízdní kolo, ale budil moc pozornosti

6. srpna 2020 v 09:08

Jízdní kolo připoutané k dopravní značce ve Vladislavově ulici se zalíbilo kolemjdoucímu a pokusil se ho od značky odpáčit. Jeho počínání si všimli oznamovatel a následně i operátor kamerového systému.

Trojice opilců obtěžovala kolemjdoucí, strážník utrpěl zlomeninu zápěstí

4. srpna 2020 v 10:59

Na autobusovém nádraží v Ostrovského ulici v Praze 5 došlo v pátek 31. července k vzájemnému napadání mezi mužem a ženou. Po příjezdu na místo strážníci spatřili dva muže a ženu v doprovodu dvou volně pobíhajících psů.

Muž si nevěděl rady s přítelkyní, vyřešil to po svém

3. srpna 2020 ve 14:21

Oznámení o opilé ženě ležící na Vyšehradské ulici jela v pátek v noci prověřit hlídka z Prahy 2. Na místě strážníky kontaktoval oznamovatel, který zavolal na linku 156, když si nevěděl se svou opilou přítelkyní rady.

Ukradenou kytaru dal jako zástavu za pivo

28. července 2020 ve 20:29

Když prováděla hlídka strážníků v neděli večer kontrolu pěší zóny Anděl v Praze 5, oslovil ji muž se žádostí o pomoc při řešení situace, do které se dostal. V nedaleké restauraci si objednal pivo, ale protože neměl peníze, nechal obsluze do zástavy kytaru. Tu mu nyní obsluha údajně odmítá...

Pokřikoval, agresivně gestikuloval a chtěl napadnout dva muže

27. července 2020 v 19:10

Hlasitě pokřikujícího muže, který se snaží napadnout jiné dva sedící na lavičce, si včera po půlnoci všimla noční hlídka ve Vrchlického sadech v Praze 1.

Další články
Nahoru