dnes
Úterý - oblacno
11°C
zítra
Středa - obcasny-dest
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
13°C
Dva muži převáželi v autě kilogram pervitinu, hrozí jim až desetileté vězení
Policisté při ohledání auta, které převáželo drogy. Foto: Policie ČR

Dva muži převáželi v autě kilogram pervitinu, hrozí jim až desetileté vězení

Minulý čtvrtek vpodvečer si policisté všimli na Liberecké ulici v Praze 9 rychle jedoucího BMW, které se rozhodli zkontrolovat. Ve autě se nacházeli dva muži. Při silniční kontrole se posádka chovala nervózně, navíc řidič tvrdil, že své doklady zapomněl doma a policistům předložil kopii fotografie dokladu.

Fotografie na kopii neodpovídala skutečné podobě řidiče. Policisté následně provedli společně prohlídku auta a posádky. Ve dveřích řidiče nalezli sáček s pervitinem, v zadní části na zemi se dokonce nacházel kilogram vážící balíček se stejnou látkou.

Při prohlídce řidiče, zda u sebe nemá zbraň, u něj policisté nalezli i jeho pravý doklad. Lustrací na místě zjistili, že řídil i přesto, že má vysloveny tři platné zákazy řízení.

„Vzhledem ke všem těmto okolnostem putovala celá osádka vozidla na policejní služebnu, kde byli oba muži obviněni ze spáchání trestného činu přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. 

Celý případ si převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky. Osmačtyřicetiletý řidič je v současné chvíli umístěn ve vazební věznici a v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

„Stejně starý spolujezdec je stíhaný na svobodě, avšak sankce v případě, že ho soud uzná vinným, je stejná jako u řidiče,“ dodala policejní mluvčí.


V opuštěném objektu strážníci nalezli dva muže, topili si dřevem

Dnes v 08:52

V pátek krátce před osmou hodinou ranní byla vyslána hlídka strážníků k opuštěnému objektu v Zachově ulici na Praze 4, kde se scházejí lidé bez domova. Na místě, odkud stoupal kouř, nalezli jednoho muže, který si přitápěl nalezeným dřevem.

Na zastávce se střílelo z plynové pistole

Včera v 16:59

Konflikt čtyř mužů v noci na dnešek v Praze na Pankráci skončil střelbou jednoho z nich, zraněn nebyl nikdo.

V ulici V remízku hořel byt, evakuováno bylo deset lidí a dvě želvy

22. října 2020 v 17:36

Dnes v 8:23 vyjeli pražští hasiči ze Smíchova a Radotína k hlášenému kouři z balkonu obytného domu v ulici V remízku v Hlubočepích.

Rvačka na zastávce

21. října 2020 v 16:22

Ze zastávky MHD v Novodvorské ulici byla v sobotu 17. října hlášena rvačka dvou mužů. Při příjezdu hlídky se na místě nacházely čtyři osoby, které se napadaly pouze verbálně. Oznamovatelka strážníkům označila útočníka i napadeného, který se při pádu zranil...

Při požáru chaty v Petrovicích se zranila jedna osoba

21. října 2020 ve 14:49

Několik jednotek pražských hasičů zasahovalo dnes od 8:42 hodin v Ramanově ulici v Petrovicích u požáru půdního prostoru chaty.

Útočníci se chtěli schovat v hustém křoví

21. října 2020 ve 14:18

Do parku v Kupeckého ulici v Praze 11 byly hlídky strážníků vyslány ke rvačce mezi třemi muži. Na místě našli jednoho z nich a viděli další dva vběhnout do přilehlého křoví. Muž, který nebyl viditelně zraněn, hlídce sdělil, že byl napaden a útočníci se mu pokusili odcizit...

Dva hledaní a odcizené kolo

14. října 2020 ve 12:51

Pravidelné kontroly opuštěných objektů k práci strážníků neodmyslitelně patří. V jednom z nich našla hlídka psovodů dvě hledané osoby, v druhém ukradené kolo.

Desetiletí kluci barvami posprejovali zeď

14. října 2020 v 11:48

S rukama od barev, spreji a kousek od popsané zdi přistihl řidič tramvaje čtyři kluky. Desetiletí kluci poslušně počkali na příjezd strážníků.

Nedařilo se ho dostat z erotické videokabinky, po hodině se ukázalo proč

14. října 2020 v 10:42

Při sledování erotické produkce se mladý muž pravděpodobně zdrogoval a pak nechtěl, nebo nemohl, videokabinku opustit.

Další články
Nahoru