dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražské krimi

Dva muži měli u sebe sušinu, jeden prodával ve stánku semena

V sobotu prošel pražskými ulicemi pochod za legalizaci marihuany, který skončil v parku na Parukářce. Pražská policie v souvislosti s touto akcí provedla bezpečnostní opatření, na kterém se účastnilo několik desítek policistů jak z řad pořádkových, dopravních, tak i kriminalistů. Ti zabezpečovali veřejný pořádek a dopravní situaci při pochodu z Karlova náměstí až do parku na Parukářce.

Ještě před začátkem pochodu policisté na Karlově náměstí zajistili dvě osoby, které u sebe měly sušinu marihuany v rozmezí od 0,1 do 7 gramů. Oba muži proto skončili na místním oddělení, kde jim byla droga odebrána a jejich přestupky oznámeny. Během celého opatření pak policisté museli řešit dalších 7 přestupků na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomániemi.

Kriminalisté třetího policejního obvodu také zahájili trestní stíhání s devatenáctiletým mladíkem, který v parku Parukářka prodával ve stánku semena konopí, která prezentoval veřejně přístupným katalogem. Byl zde uvedený popis rostlin ohledně jejich růstu, podmínek pěstování a výnosu toxikomansky využitelného podílu z rostliny či z pěstební plochy. Ale také doby tvorby květu, účinků na psychiku po užití vypěstovaných rostlin a jejich specifických chutí. Tedy tímto úmyslným jednáním, provozovaným veřejně, vědomě vzbuzoval u zákazníků rozhodnutí návykovou látku vypěstovat a následně užít.

Kriminalisté několik dnů před akcí jednali s pořadatelem a upozorňovali na to, jaké zboží se prodávat může a při prodeji kterého je již naplněna skutková podstata trestného činu šíření toxikománie. Ještě před začátkem akce kriminalisté obešli všechny prodejce ve stáncích na Parukářce a na tyto skutečnosti je také upozornili. Za trestný čin šíření toxikománie v případě odsouzení hrozí pachateli až tříletý trest odnětí svobody.

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru