Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Dva cizinci surově napadli muže v metru, obrali ho o peníze
Přepadeného muže srazili na zem, mlátili ho pěstmi a kopali do něj. Foto: Policie ČR

Dva cizinci surově napadli muže v metru, obrali ho o peníze

Jen dva dny trvalo kriminalistům z pražské Palmovky, kteří se specializují na objasňování loupeží, vypátrat a zadržet dva cizince, kteří v neděli 22. srpna, krátce po 18. hodině, brutálně napadli osmačtyřicetiletého muže ve vestibulu stanice metra Palmovka. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Podezřelí si svou oběť vyhlédli v libeňské ulici Na Žertvách, kterou pronásledovali až do vestibulu metra. Tam muže srazili na zem, fyzicky ho napadli a opakovaně mu dupli na hlavu. Následně mu z peněženky ukradli peníze a z místa utekli.

„Osmačtyřicetiletý muž utrpěl zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice. Jen zázrakem vyvázl z brutálního loupežného přepadení bez trvalých následků,“ sdělila Siřišťová.

Kriminalisté během vyšetřování zajistili kamerové záznamy, na kterých byl zachycen průběh napadení a útěková trasa obou podezřelých. Fotografie podezřelých rozeslali policistům v terénu a v úterý si příslušníci cizinecké policie cestou do práce povšimli v tramvaji muže, který odpovídal popisu jednoho z podezřelých.

„Z tohoto důvodu policisté dvaadvacetiletého cizince omezili na osobní svobodě a předali kolegům. Kriminalisté následně zadrželi i druhého z podezřelých, kdy se jednalo taktéž o cizince. Ten se zadržení bránil, a tak ho policisté za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě,“ uvedla policejní mluvčí.

Oba násilníci jsou v současné chvíli obviněni ze spáchání trestného činu loupež, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby.


Autor: red

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru