Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dva cizinci surově napadli muže v metru, obrali ho o peníze
Přepadeného muže srazili na zem, mlátili ho pěstmi a kopali do něj. Foto: Policie ČR

Dva cizinci surově napadli muže v metru, obrali ho o peníze

Jen dva dny trvalo kriminalistům z pražské Palmovky, kteří se specializují na objasňování loupeží, vypátrat a zadržet dva cizince, kteří v neděli 22. srpna, krátce po 18. hodině, brutálně napadli osmačtyřicetiletého muže ve vestibulu stanice metra Palmovka. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Podezřelí si svou oběť vyhlédli v libeňské ulici Na Žertvách, kterou pronásledovali až do vestibulu metra. Tam muže srazili na zem, fyzicky ho napadli a opakovaně mu dupli na hlavu. Následně mu z peněženky ukradli peníze a z místa utekli.

„Osmačtyřicetiletý muž utrpěl zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice. Jen zázrakem vyvázl z brutálního loupežného přepadení bez trvalých následků,“ sdělila Siřišťová.

Kriminalisté během vyšetřování zajistili kamerové záznamy, na kterých byl zachycen průběh napadení a útěková trasa obou podezřelých. Fotografie podezřelých rozeslali policistům v terénu a v úterý si příslušníci cizinecké policie cestou do práce povšimli v tramvaji muže, který odpovídal popisu jednoho z podezřelých.

„Z tohoto důvodu policisté dvaadvacetiletého cizince omezili na osobní svobodě a předali kolegům. Kriminalisté následně zadrželi i druhého z podezřelých, kdy se jednalo taktéž o cizince. Ten se zadržení bránil, a tak ho policisté za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě,“ uvedla policejní mluvčí.

Oba násilníci jsou v současné chvíli obviněni ze spáchání trestného činu loupež, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby.


Autor: red

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Dnes ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Dnes v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Dnes v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Cizinec zaútočil pěstí na strážníka, skončil s pouty na rukou

27. dubna 2022 ve 12:43

Těsně před půlnocí v neděli projížděla autohlídka strážníků Václavským náměstím, kde si v horní části všimla strkanice několika mužů, která přecházela ve fyzické napadání. Strážníci ke skupince osob doběhli ve chvíli, kdy jeden z mužů pěstmi útočil na hlavu a horní polovinu těla...

Další články
Nahoru