Dnes Sobota - obcasny-dest -1°C
Zítra Neděle - zatazeno 1°C
Sobota 4. 12. 2021
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dva cizinci lezli na mariánský sloup, každý dostal pokutu deset tisíc korun
Mariánský sloup stojí na Staroměstské náměstí. Foto: JP

Dva cizinci lezli na mariánský sloup, každý dostal pokutu deset tisíc korun

V podroušeném stavu vylezl minulý týden v pátek odpoledne mladík na mariánský sloup na Staroměstském náměstí. Pomáhal mu jeho kamarád. Oba výtržníky zadrželi strážníci a udělili jim tučnou pokutu.

 

Ihned po přijetí oznámení, že nějací kluci lezou na mariánský sloup, nasměroval na něj dozorčí kamery a začal mladíky hledat.

Popíjející skupinku našel přímo na Staroměstském náměstí na zahrádce jedné restaurace. Podle jeho instrukcí pak hlídka oba mladíky na místě bez problému identifikovala.

„Horolezecký výstup“ přišel mladíka, stejně jako jeho pomocníka, draho. „Strážníci každému z cizinců uložili pokutu v maximální výši 10 tisíc korun za pokus o zničení cizího majetku,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.


Autor: red

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru