Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dva cizinci lezli na mariánský sloup, každý dostal pokutu deset tisíc korun
Mariánský sloup stojí na Staroměstské náměstí. Foto: JP

Dva cizinci lezli na mariánský sloup, každý dostal pokutu deset tisíc korun

V podroušeném stavu vylezl minulý týden v pátek odpoledne mladík na mariánský sloup na Staroměstském náměstí. Pomáhal mu jeho kamarád. Oba výtržníky zadrželi strážníci a udělili jim tučnou pokutu.

 

Ihned po přijetí oznámení, že nějací kluci lezou na mariánský sloup, nasměroval na něj dozorčí kamery a začal mladíky hledat.

Popíjející skupinku našel přímo na Staroměstském náměstí na zahrádce jedné restaurace. Podle jeho instrukcí pak hlídka oba mladíky na místě bez problému identifikovala.

„Horolezecký výstup“ přišel mladíka, stejně jako jeho pomocníka, draho. „Strážníci každému z cizinců uložili pokutu v maximální výši 10 tisíc korun za pokus o zničení cizího majetku,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru