Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dva cizinci lezli na mariánský sloup, každý dostal pokutu deset tisíc korun
Mariánský sloup stojí na Staroměstské náměstí. Foto: JP

Dva cizinci lezli na mariánský sloup, každý dostal pokutu deset tisíc korun

V podroušeném stavu vylezl minulý týden v pátek odpoledne mladík na mariánský sloup na Staroměstském náměstí. Pomáhal mu jeho kamarád. Oba výtržníky zadrželi strážníci a udělili jim tučnou pokutu.

 

Ihned po přijetí oznámení, že nějací kluci lezou na mariánský sloup, nasměroval na něj dozorčí kamery a začal mladíky hledat.

Popíjející skupinku našel přímo na Staroměstském náměstí na zahrádce jedné restaurace. Podle jeho instrukcí pak hlídka oba mladíky na místě bez problému identifikovala.

„Horolezecký výstup“ přišel mladíka, stejně jako jeho pomocníka, draho. „Strážníci každému z cizinců uložili pokutu v maximální výši 10 tisíc korun za pokus o zničení cizího majetku,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.


Veřejnost může hlasovat pro nejsympatičtější projekt soutěže Adapterra Awards

4. srpna 2021 v 09:03

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty reagující na klimatickou změnu, kterou pořádá Nadace Partnerství, má 18 finalistů. Mezi ně se probojovaly i čtyři projekty z Prahy. 

Anketa Prahy 6: Rodiče jsou s hřišti spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky

3. srpna 2021 v 10:17

Radnice Prahy 6 uspořádala na svém Geoportálu anketu, do které se zapojilo se přes 600 respondentů. Ti hodnotili šestková hřiště s ohledem na vybavení, využití různě starými dětmi nebo z hlediska zázemí pro rodiče. Zároveň měli možnost navrhnout, do jakého vylepšení by městská část měla investovat...

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

2. srpna 2021 v 09:55

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Další články
Nahoru