Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dva cestující napadl a zranil v metru agresor, vadila mu jejich sexuální orientace
Hledaný muž vstoupil do metra ve stanici Opatov. Ilustrační foto: Karel Netolický

Dva cestující napadl a zranil v metru agresor, vadila mu jejich sexuální orientace

Když se během adventu vracela dvojice mužů z návštěvy kulturního zařízení, byla napadena cestujícím, kterému vadila jejich sexuální orientace. Útočníka se doposud nepodařilo dopadnout. O případu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Incident se odehrál ve stanici metra Kobylisy v úterý 20. prosince okolo třiadvacáté hodiny. Dvojice mužů se vracela z návštěvy divadla, když je ve vagónu metra ve zmiňované stanici napadl neznámý muž.

„Ten je nejprve častoval poznámkami o jejich sexuální orientaci, pak na ně zaútočil pěstmi. Muži ze soupravy vystoupili a útočník pokračoval dál ve směru na Letňany,“ popsal Daněk.

Zranění muži museli vyhledat lékařské ošetření a celý incident oznámili na policii, kde je případ řešen kriminalisty z oddělení extrémismu pro podezření z výtržnictví.

Policisté budou podle Daňka rádi, když se jim ozvou lidé, kteří byli svědky útoku a mohli by k němu podat svědectví. Zároveň hledají muže, který cestoval v modré bundě, nastupoval ve stanici Opatov a vystupoval na Proseku.

„Rádi bychom s ním hovořili, jelikož by mohl přispět k objasnění případu. Zároveň přivítáme informace k muži, který se s ním loučil ve stanici metra Opatov a podle všeho ho zná,“ dodal policejní mluvčí Daněk.


Autor: Karel Netolický

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru