Dnes Pondělí - skorojasno 12°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 5. 2024
Svátek má Zbyšek
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dva cestující napadl a zranil v metru agresor, vadila mu jejich sexuální orientace
Hledaný muž vstoupil do metra ve stanici Opatov. Ilustrační foto: Karel Netolický

Dva cestující napadl a zranil v metru agresor, vadila mu jejich sexuální orientace

Když se během adventu vracela dvojice mužů z návštěvy kulturního zařízení, byla napadena cestujícím, kterému vadila jejich sexuální orientace. Útočníka se doposud nepodařilo dopadnout. O případu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Incident se odehrál ve stanici metra Kobylisy v úterý 20. prosince okolo třiadvacáté hodiny. Dvojice mužů se vracela z návštěvy divadla, když je ve vagónu metra ve zmiňované stanici napadl neznámý muž.

„Ten je nejprve častoval poznámkami o jejich sexuální orientaci, pak na ně zaútočil pěstmi. Muži ze soupravy vystoupili a útočník pokračoval dál ve směru na Letňany,“ popsal Daněk.

Zranění muži museli vyhledat lékařské ošetření a celý incident oznámili na policii, kde je případ řešen kriminalisty z oddělení extrémismu pro podezření z výtržnictví.

Policisté budou podle Daňka rádi, když se jim ozvou lidé, kteří byli svědky útoku a mohli by k němu podat svědectví. Zároveň hledají muže, který cestoval v modré bundě, nastupoval ve stanici Opatov a vystupoval na Proseku.

„Rádi bychom s ním hovořili, jelikož by mohl přispět k objasnění případu. Zároveň přivítáme informace k muži, který se s ním loučil ve stanici metra Opatov a podle všeho ho zná,“ dodal policejní mluvčí Daněk.


Autor: Karel Netolický

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Uzavření Lednické ulice

11. května 2024 v 10:54

V termínu od 13. do 22. května bude obousměrně uzavřena Lednická ulice v úseku mezi nádražím Kyje a Morušovou ulicí. V celém úseku se bude opravovat povrch vozovky a mostní konstrukce.

Další články
Nahoru