dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Důvod, proč zaparkoval arogantní řidič na přechodu, neuhodnete. Dejte si klidně třeba víc pokusů
Zaparkoval na přechodu, myslel, že to je normální. Foto: MP

Důvod, proč zaparkoval arogantní řidič na přechodu, neuhodnete. Dejte si klidně třeba víc pokusů

Pražští strážníci se při výkonu své služby setkávají s různými vysvětleními, proč ten či onen přestupek přestupce vlastně spáchal. Ale tvrzení, že podle „zákona“, řidič se zapnutými výstražnými světly může zastavit a stát 15 minut na přechodu pro chodce, je doslova šokující.

spatne-zaparkovane-auto-1-nahled

Takový případ zažil strážník okrskář z Prahy 10, který vykonával v úterý odpoledne hlídkovou službu u základní školy v ulici U Vršovického nádraží. V přilehlé Sámově ulici si všiml nákladního auta, jehož řidič zastavil přímo na přechodu pro chodce a odešel do nedaleké budovy.

Na dotaz, proč zastavil přímo na přechodu pro chodce, navíc frekventovaného díky nedaleké škole, řidič odpověděl, že se zapnutými výstražnými světly podle zákona může stát na přechodu 15 minut. Překvapený strážník muže vyzval, aby ho následoval k vozidlu a jeho protiprávní jednání mohlo být dořešeno.

Arogantní muž s pomýlenou znalostí zákonů poté nastoupil a popojel. Pak vystoupil a  odešel zpět do recepce domu. Strážník muže opakovaně vyzval, aby předložil doklad totožnosti, jinak bude předveden na Policii ČR. Čtyřiadvacetiletý mladík začal být agresivní a  na strážníka křičel.

Celou situaci uklidnil příjezd další hlídky strážníků a Policie ČR. Vzhledem k tomu, že mladík odmítl přestupek v dopravě řešit na místě, strážníci celou věc postoupili správnímu orgánu. Ten se navíc bude zabývat i jeho chováním.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru