dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Zpravodajství

Duše v ulicích: Ženy bez domova nabídnou svá osobní umění

Na Letné pod kyvadlem se chystá 26. září od 15 hodin slavnost Duše v ulicích, při které ženy bez domova hravým způsobem upozorní na problematiku duševního zdraví a bezdomovectví. Absurdita vnějšího prostředí a péče o psychiku v něm upozorní na (ne)reálné možnosti lidí bez domova pečovat o své duševní zdraví.

Vážné téma bude prezentováno s lehkostí a návštěvníci si tak budou moci na vlastní kůži prožít řadu ozdravných aktivit přímo na „ulici“ pod širým nebem – a to např. relaxaci, terapeutické skupiny, arteterapii, imaginaci a divadlo utlačovaných pod vedením Dany Moree.

Na popud jedné z nich se ženy bez domova rozhodly, že na časté nepříznivé skutečnosti upozorní ve svém dni „Duše ulice“, kde se budou snažit měnit stereotypní představy o lidech bez domova a rozbít stigma, které se s tématem duševní bolesti pojí.

Veřejnosti proto nabídnou svá osobní umění jako například čtení z ruky, četbu a sdílení knih, fotografování duše, čtení z karet, masáž hlavy, a imaginace budoucnosti.

Organizátorky připravily více než dvacet aktivit. Návštěvníci budou moci tyto ženy poznat osobně a využít jejich „bláznivých“ služeb. Večer bude zakončen vystoupením divadelní skupiny, která pracuje s duševně nemocnými lidmi – Ódivadlo a koncertem.

Dobrovolným vstupným mohou lidé podpořit budování „Školy ulice“ – vzdělávacího a volnočasového centra pro ženy (nejen) v duševní tísni, která bude stát na principech RECOVERY, a kterou plánuje otevřít pořádající organizace Jako doma o.p.s.

Občerstvení zajistí Kuchařky bez domova – Jídelna Kuchařek bez domova. Vstup je zdarma.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Dnes v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru