dnes
Středa - prehanky-dest
28°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Zpravodajství

Duše v ulicích: Ženy bez domova nabídnou svá osobní umění

Na Letné pod kyvadlem se chystá 26. září od 15 hodin slavnost Duše v ulicích, při které ženy bez domova hravým způsobem upozorní na problematiku duševního zdraví a bezdomovectví. Absurdita vnějšího prostředí a péče o psychiku v něm upozorní na (ne)reálné možnosti lidí bez domova pečovat o své duševní zdraví.

Vážné téma bude prezentováno s lehkostí a návštěvníci si tak budou moci na vlastní kůži prožít řadu ozdravných aktivit přímo na „ulici“ pod širým nebem – a to např. relaxaci, terapeutické skupiny, arteterapii, imaginaci a divadlo utlačovaných pod vedením Dany Moree.

Na popud jedné z nich se ženy bez domova rozhodly, že na časté nepříznivé skutečnosti upozorní ve svém dni „Duše ulice“, kde se budou snažit měnit stereotypní představy o lidech bez domova a rozbít stigma, které se s tématem duševní bolesti pojí.

Veřejnosti proto nabídnou svá osobní umění jako například čtení z ruky, četbu a sdílení knih, fotografování duše, čtení z karet, masáž hlavy, a imaginace budoucnosti.

Organizátorky připravily více než dvacet aktivit. Návštěvníci budou moci tyto ženy poznat osobně a využít jejich „bláznivých“ služeb. Večer bude zakončen vystoupením divadelní skupiny, která pracuje s duševně nemocnými lidmi – Ódivadlo a koncertem.

Dobrovolným vstupným mohou lidé podpořit budování „Školy ulice“ – vzdělávacího a volnočasového centra pro ženy (nejen) v duševní tísni, která bude stát na principech RECOVERY, a kterou plánuje otevřít pořádající organizace Jako doma o.p.s.

Občerstvení zajistí Kuchařky bez domova – Jídelna Kuchařek bez domova. Vstup je zdarma.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru