Dnes Sobota - obcasny-dest 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / ZdravíObčanská sdružení

Dumka pro prchající z Ukrajiny

Multidisciplinární tým duševního zdraví Dumka poskytuje psychosociální podporu pro lidi prchající z Ukrajiny před válkou na území Prahy.

Tým je složen z ukrajinsky a rusky mluvících specialistů na duševní zdraví, zdravotní péči a sociální práci. Tito specialisté pracují s klienty v jejich rodném jazyce na stabilizaci jejich psychického stavu a pomáhají jim s jinými otázkami spojenými s adaptací k životu v České republice. Služby jsou pro klienty bezplatné.

Dumka spolupracuje s jinými neziskovými organizacemi, sociálními a zdravotními službami, ubytovacími zařízeními, vzdělávacími institucemi, dalšími, kteří pomáhají ukrajinským běžencům ve snaze nabídnout komplexní řešení problémů klientů s důrazem na jejich duševní zdraví.

Vznikla jako spolupráce spolku Amiga, organizací Fokus Praha a Green Doors a Metropolitního zdravotnického servisu za podpory Hlavního města Prahy.

Kontakt telefonicky nebo emailem: +420 778 979 211, dumka@amiga-migrant.cz.


Autor: Alo

Jaká je pro letošek nejmódnější obuv pro ni i pro něj? Trendy v roce 2023

24. září 2023 ve 20:45

Každý nový rok přináší nové módní trendy – a to platí bezesporu i pro obuv. Ani rok 2023 nepředstavoval výjimku. Podívejme se proto na nejnovější trendy v obuvi určené pro dámy i pro pány. Jaké kousky stojí za to mít v botníku? Víme o nich a rádi vám prozradíme, které...

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

22. září 2023 v 10:59

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou...

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Další články
Nahoru