Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Seniorská Praha

Dům v ulici Na Bělidle se znovu otevřel seniorům, provozovat jej bude Elpida

Dům Na Bělidle 34 v Praze 5 měl sloužit seniorům už od roku 2015, služby bývalého nájemce v něm ale využívalo minimum lidí a po ukončení dotací z pražského magistrátu nájemce přestal platit nájemné. Město proto smlouvu vypovědělo a díky soutěži nyní dům znovu ožil. Seniorské centrum s kulturními a vzdělávacími aktivitami v něm otevřela organizace Elpida, jejíž kurzy navštívilo přes 60 tisíc seniorů. 

„Pro Elpidu je možnost nabídnout své aktivity a program seniorům z celé Prahy v budově, kde kdysi byla stará škola, obrovskou příležitostí a naplněním naší vize. Těšíme se, že k našim 2 500 klientům přibudou noví. Plány máme velké: chceme zde vybudovat komunitní zahradu, kde se budou senioři setkávat mezi sebou, ale i se sousedy či mladými rodinami. Plánujeme vybudovat také komunitní kuchyni a především vrátit této historické budově její původní lesk. Jsme rádi, že v tom máme podporu hlavního města, bez nějž by to nebylo možné,“ řekl Jiří Hrabě, ředitel Elpidy

Obecně prospěšná společnost Elpida podporuje seniory už 20 let. Podle společnosti je rozmanitý vzdělávací a kulturní program pro seniory cestou, jak si udržet mentální kondici a sociální kontakty. Učení jazyků, osvojování si počítačových dovedností nebo nových pohybových aktivit seniorům přináší jak nová přátelství, tak i pocit, že zůstávají přirozenou a sebevědomou součástí společnosti.

Kromě provozu centra realizuje dlouhodobé projekty na podporu aktivního života seniorů. Telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 pomáhá jak seniorům, tak pečujícím. Každý rok je možné navštívit festival Old´s Cool, kde vystupuje také pěvecký sbor Elpida a 4× ročně vychází časopis Vital.

Autor: TZ, red

Vysočanská Véčka budou hostit Marcela Zmožka

25. října 2021 v 07:57

Akce radnice pro seniory z městské části Praha 9. V úterý 30. listopadu a ve středu 1. prosince vždy od 14 hodin vystoupí Marcel Zmožek s pořadem „Už nám Lásko není 20 let“ v Divadle Gong.

Přednáška: Ježek se má

16. října 2021 ve 14:05

Přednáška o ježcích se koná v Klubu seniorů, Počernická 64 v úterý 19. října.

Podzimní floristika v centru sv. Prokopa

12. října 2021 v 11:30

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.  Setkání se koná 26. října od 11 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa (V Hůrkách 8, Nové Butovice).

Senioři Prahy 13 se budou učit anglicky

6. října 2021 v 11:16

Praha 13 připravila pro seniory pravidelnou výuku angličtiny v Kulturním domě Mlejn. Senioři se mohou přihlásit jak do kurzů pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nad celou akcí převzal záštitu starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečeková Maršálová.

Odpoledne muzikálových melodií zdarma

30. září 2021 v 07:05

Praha 8 v rámci akce setkávání seniorů zve k poslechu muzikálových melodií do KD Krakov.

K životnímu jubileu paní Olze Wildové gratuloval starosta

20. září 2021 ve 14:15

Dnes slaví paní Olga Wildová z Prahy 11 krásné 90. narozeniny. Pediatrička, šéfredaktorka, odborná redaktorka medicínských novin a časopisů, zkrátka aktivní, milá a energická dáma.

Další články
Nahoru