Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dům určený k demolici stojí na pozemku pro novou výstavbu, dva roky v něm budou bydlet bezdomovci
Dům v Benkově ulici půjde k zemi, než se tak stane, budou v něm bydlet bezdomovci. Foto: Tereza Štosová

Dům určený k demolici stojí na pozemku pro novou výstavbu, dva roky v něm budou bydlet bezdomovci

Pozemek na pražském Chodově v ulici Benkova je v platném územním plánu určen pro novou rezidenční výstavbu. Stojí na něm prázdný starší dům, který se již dlouho nevyužíval a postupně tak chátral.

Na pozemku se budou stavět komorní viladomy, nicméně kvůli délce a složitosti stavebního řízení zatím není jasné, kdy to bude. Nejdříve za pár let. 

Do vydání stavebního povolení poskytl Geosan Development dům na dva roky neziskové organizaci Naděje poskytující všestrannou pomoc lidem bez domova. 

„Pro lidi bez domova je standardní bydlení z různých důvodů těžko dosažitelné. Projekt tréninkového bydlení v Benkově ulici pomůže alespoň několika z nich vrátit se zpět do normálního života. Využívá zkušeností v oblasti sociálního bydlení, které jsou prověřené a velmi funkční například v Rakousku, Holandsku nebo Skotsku,“ uvedl ředitel pražské pobočky Naděje Daniel Svoboda. 

Na Naději se poslední dobou upnula pozornost v souvislosti s tím, že organizaci končil nájem pozemku pod magistrálou nedaleko hlavního nádraží, kde provozuje denní centrum pro bezdomovce. Praha 1 vyzvala magistrát, aby nájem neprodlužoval, hlavní město takový postup odmítlo a nájem prodlouží. 

Centrum začalo pod magistrálou fungovat v roce 2007, kdy muselo opustit středisko v sousední Bolzanově ulici. V blízkosti nádraží mělo zůstat do roku 2010, nicméně se metropoli nepodařilo najít jiné umístění, a proto dodnes prodlužuje nájem vždy o rok.


Autor: Jan Puci

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru