Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dům určený k demolici stojí na pozemku pro novou výstavbu, dva roky v něm budou bydlet bezdomovci
Dům v Benkově ulici půjde k zemi, než se tak stane, budou v něm bydlet bezdomovci. Foto: Tereza Štosová

Dům určený k demolici stojí na pozemku pro novou výstavbu, dva roky v něm budou bydlet bezdomovci

Pozemek na pražském Chodově v ulici Benkova je v platném územním plánu určen pro novou rezidenční výstavbu. Stojí na něm prázdný starší dům, který se již dlouho nevyužíval a postupně tak chátral.

Na pozemku se budou stavět komorní viladomy, nicméně kvůli délce a složitosti stavebního řízení zatím není jasné, kdy to bude. Nejdříve za pár let. 

Do vydání stavebního povolení poskytl Geosan Development dům na dva roky neziskové organizaci Naděje poskytující všestrannou pomoc lidem bez domova. 

„Pro lidi bez domova je standardní bydlení z různých důvodů těžko dosažitelné. Projekt tréninkového bydlení v Benkově ulici pomůže alespoň několika z nich vrátit se zpět do normálního života. Využívá zkušeností v oblasti sociálního bydlení, které jsou prověřené a velmi funkční například v Rakousku, Holandsku nebo Skotsku,“ uvedl ředitel pražské pobočky Naděje Daniel Svoboda. 

Na Naději se poslední dobou upnula pozornost v souvislosti s tím, že organizaci končil nájem pozemku pod magistrálou nedaleko hlavního nádraží, kde provozuje denní centrum pro bezdomovce. Praha 1 vyzvala magistrát, aby nájem neprodlužoval, hlavní město takový postup odmítlo a nájem prodlouží. 

Centrum začalo pod magistrálou fungovat v roce 2007, kdy muselo opustit středisko v sousední Bolzanově ulici. V blízkosti nádraží mělo zůstat do roku 2010, nicméně se metropoli nepodařilo najít jiné umístění, a proto dodnes prodlužuje nájem vždy o rok.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru