Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dům určený k demolici stojí na pozemku pro novou výstavbu, dva roky v něm budou bydlet bezdomovci
Dům v Benkově ulici půjde k zemi, než se tak stane, budou v něm bydlet bezdomovci. Foto: Tereza Štosová

Dům určený k demolici stojí na pozemku pro novou výstavbu, dva roky v něm budou bydlet bezdomovci

Pozemek na pražském Chodově v ulici Benkova je v platném územním plánu určen pro novou rezidenční výstavbu. Stojí na něm prázdný starší dům, který se již dlouho nevyužíval a postupně tak chátral.

Na pozemku se budou stavět komorní viladomy, nicméně kvůli délce a složitosti stavebního řízení zatím není jasné, kdy to bude. Nejdříve za pár let. 

Do vydání stavebního povolení poskytl Geosan Development dům na dva roky neziskové organizaci Naděje poskytující všestrannou pomoc lidem bez domova. 

„Pro lidi bez domova je standardní bydlení z různých důvodů těžko dosažitelné. Projekt tréninkového bydlení v Benkově ulici pomůže alespoň několika z nich vrátit se zpět do normálního života. Využívá zkušeností v oblasti sociálního bydlení, které jsou prověřené a velmi funkční například v Rakousku, Holandsku nebo Skotsku,“ uvedl ředitel pražské pobočky Naděje Daniel Svoboda. 

Na Naději se poslední dobou upnula pozornost v souvislosti s tím, že organizaci končil nájem pozemku pod magistrálou nedaleko hlavního nádraží, kde provozuje denní centrum pro bezdomovce. Praha 1 vyzvala magistrát, aby nájem neprodlužoval, hlavní město takový postup odmítlo a nájem prodlouží. 

Centrum začalo pod magistrálou fungovat v roce 2007, kdy muselo opustit středisko v sousední Bolzanově ulici. V blízkosti nádraží mělo zůstat do roku 2010, nicméně se metropoli nepodařilo najít jiné umístění, a proto dodnes prodlužuje nájem vždy o rok.


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru