Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dům určený k demolici stojí na pozemku pro novou výstavbu, dva roky v něm budou bydlet bezdomovci
Dům v Benkově ulici půjde k zemi, než se tak stane, budou v něm bydlet bezdomovci. Foto: Tereza Štosová

Dům určený k demolici stojí na pozemku pro novou výstavbu, dva roky v něm budou bydlet bezdomovci

Pozemek na pražském Chodově v ulici Benkova je v platném územním plánu určen pro novou rezidenční výstavbu. Stojí na něm prázdný starší dům, který se již dlouho nevyužíval a postupně tak chátral.

Na pozemku se budou stavět komorní viladomy, nicméně kvůli délce a složitosti stavebního řízení zatím není jasné, kdy to bude. Nejdříve za pár let. 

Do vydání stavebního povolení poskytl Geosan Development dům na dva roky neziskové organizaci Naděje poskytující všestrannou pomoc lidem bez domova. 

„Pro lidi bez domova je standardní bydlení z různých důvodů těžko dosažitelné. Projekt tréninkového bydlení v Benkově ulici pomůže alespoň několika z nich vrátit se zpět do normálního života. Využívá zkušeností v oblasti sociálního bydlení, které jsou prověřené a velmi funkční například v Rakousku, Holandsku nebo Skotsku,“ uvedl ředitel pražské pobočky Naděje Daniel Svoboda. 

Na Naději se poslední dobou upnula pozornost v souvislosti s tím, že organizaci končil nájem pozemku pod magistrálou nedaleko hlavního nádraží, kde provozuje denní centrum pro bezdomovce. Praha 1 vyzvala magistrát, aby nájem neprodlužoval, hlavní město takový postup odmítlo a nájem prodlouží. 

Centrum začalo pod magistrálou fungovat v roce 2007, kdy muselo opustit středisko v sousední Bolzanově ulici. V blízkosti nádraží mělo zůstat do roku 2010, nicméně se metropoli nepodařilo najít jiné umístění, a proto dodnes prodlužuje nájem vždy o rok.


Autor: Jan Puci

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru