Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dům sociálních služeb Lukáš ve Stodůlkách navýší díky přístavbě svou kapacitu o třetinu
Hrubá stavba byla dokončena v prosinci. Foto: sssp13.cz

Dům sociálních služeb Lukáš ve Stodůlkách navýší díky přístavbě svou kapacitu o třetinu

Před necelým rokem zahájenou přístavbu stodůleckého Domu sociálních služeb Lukáš v Trávníčkově ulici chce Praha 13 letos dokončit. K stávajícím dvěma desítkám bytů určeným pro seniory přibude dalších deset. Server Pražský patriot o tom informoval starosta městské části David Vodrážka (ODS).

Rozšíření domu provozovaného příspěvkovou organizací Středisko sociálních služeb Prahy 13 začalo loni v březnu. V čtyřpodlažní přístavbě bylo vybudováno celkem deset malometrážních bytů, všechny jsou dispozičně podobné, kategorie 1+KK s plochou do 39 metrů čtverečních. 

Čtyři byty mají oddělený kuchyňský kout příčkou. Osm bytů je umístěno ve druhém a třetím nadzemním podlaží, ve čtvrtém, ustupujícím podlaží jsou byty dva. Byty jsou určené k ubytování seniorů nebo osob se zdravotním postižením, kteří pobírají invalidní důchod a jejichž zdravotní stav nevyžaduje zdravotní péči. 

„Stavba jde podle plánu. Aktuálně děláme výběrové řízení na dodavatele nábytku a dalšího vybavení. V průběhu letošního roku chceme vše dokončit a byty předat k užívání,“ sdělil starosta Vodrážka. Kapacita domu se z dvaceti rozšíří na třicet bytů.

V přízemí přístavby je vstupní hala se schodištěm, výtahem a centrální recepcí, která bude sloužit pro celý objekt. Dále jsou v přízemí umístěny dva společenské sály včetně zázemí.  

Celková investice do přístavby včetně dovybavení je 29,6 milionu korun včetně DPH, výše dotací přidělených magistrátem je 26,8 milionu.


Autor: puc

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

Dnes v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Praha 6: Akce Pošli aktovku dál byla úspěšná, vybralo se rekordní množství

Dnes v 08:17

V Praze 6 byl ukončen pátý ročník sběru aktovek a školních pomůcek. Vybralo se rekordní množství, 273 aktovek a nepočítaně školních pomůcek.

Do Prahy 10 na Maňánu

Dnes v 08:11

V sobotu 23. září v ulici Brigádníků a přilehlém parku Solidarita se koná pátý ročník rodinného multižánrového festivalu.

Malá Strana září

Včera v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Vinobraní na Máchalce 2023

Včera v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Včera v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 39. týden

Včera v 11:12

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Včera v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Další články
Nahoru