Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dům sociálních služeb Lukáš ve Stodůlkách navýší díky přístavbě svou kapacitu o třetinu
Hrubá stavba byla dokončena v prosinci. Foto: sssp13.cz

Dům sociálních služeb Lukáš ve Stodůlkách navýší díky přístavbě svou kapacitu o třetinu

Před necelým rokem zahájenou přístavbu stodůleckého Domu sociálních služeb Lukáš v Trávníčkově ulici chce Praha 13 letos dokončit. K stávajícím dvěma desítkám bytů určeným pro seniory přibude dalších deset. Server Pražský patriot o tom informoval starosta městské části David Vodrážka (ODS).

Rozšíření domu provozovaného příspěvkovou organizací Středisko sociálních služeb Prahy 13 začalo loni v březnu. V čtyřpodlažní přístavbě bylo vybudováno celkem deset malometrážních bytů, všechny jsou dispozičně podobné, kategorie 1+KK s plochou do 39 metrů čtverečních. 

Čtyři byty mají oddělený kuchyňský kout příčkou. Osm bytů je umístěno ve druhém a třetím nadzemním podlaží, ve čtvrtém, ustupujícím podlaží jsou byty dva. Byty jsou určené k ubytování seniorů nebo osob se zdravotním postižením, kteří pobírají invalidní důchod a jejichž zdravotní stav nevyžaduje zdravotní péči. 

„Stavba jde podle plánu. Aktuálně děláme výběrové řízení na dodavatele nábytku a dalšího vybavení. V průběhu letošního roku chceme vše dokončit a byty předat k užívání,“ sdělil starosta Vodrážka. Kapacita domu se z dvaceti rozšíří na třicet bytů.

V přízemí přístavby je vstupní hala se schodištěm, výtahem a centrální recepcí, která bude sloužit pro celý objekt. Dále jsou v přízemí umístěny dva společenské sály včetně zázemí.  

Celková investice do přístavby včetně dovybavení je 29,6 milionu korun včetně DPH, výše dotací přidělených magistrátem je 26,8 milionu.


Autor: puc

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

Dnes ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Hasiči zvou na taneční zábavu

Dnes v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

Další články
Nahoru