Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dům sociálních služeb Lukáš ve Stodůlkách navýší díky přístavbě svou kapacitu o třetinu
Hrubá stavba byla dokončena v prosinci. Foto: sssp13.cz

Dům sociálních služeb Lukáš ve Stodůlkách navýší díky přístavbě svou kapacitu o třetinu

Před necelým rokem zahájenou přístavbu stodůleckého Domu sociálních služeb Lukáš v Trávníčkově ulici chce Praha 13 letos dokončit. K stávajícím dvěma desítkám bytů určeným pro seniory přibude dalších deset. Server Pražský patriot o tom informoval starosta městské části David Vodrážka (ODS).

Rozšíření domu provozovaného příspěvkovou organizací Středisko sociálních služeb Prahy 13 začalo loni v březnu. V čtyřpodlažní přístavbě bylo vybudováno celkem deset malometrážních bytů, všechny jsou dispozičně podobné, kategorie 1+KK s plochou do 39 metrů čtverečních. 

Čtyři byty mají oddělený kuchyňský kout příčkou. Osm bytů je umístěno ve druhém a třetím nadzemním podlaží, ve čtvrtém, ustupujícím podlaží jsou byty dva. Byty jsou určené k ubytování seniorů nebo osob se zdravotním postižením, kteří pobírají invalidní důchod a jejichž zdravotní stav nevyžaduje zdravotní péči. 

„Stavba jde podle plánu. Aktuálně děláme výběrové řízení na dodavatele nábytku a dalšího vybavení. V průběhu letošního roku chceme vše dokončit a byty předat k užívání,“ sdělil starosta Vodrážka. Kapacita domu se z dvaceti rozšíří na třicet bytů.

V přízemí přístavby je vstupní hala se schodištěm, výtahem a centrální recepcí, která bude sloužit pro celý objekt. Dále jsou v přízemí umístěny dva společenské sály včetně zázemí.  

Celková investice do přístavby včetně dovybavení je 29,6 milionu korun včetně DPH, výše dotací přidělených magistrátem je 26,8 milionu.


Autor: puc

Vycházka po Malostranském hřbitově

Dnes ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

26. června 2022 ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

26. června 2022 ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

26. června 2022 v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

26. června 2022 v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Další články
Nahoru