Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dům pro seniory Lukáš v Praze 13 má nové mycí centrum jídlonosičů a přestěhovanou pedikůru
Nová mycí linka. Foto(2x): P13

Dům pro seniory Lukáš v Praze 13 má nové mycí centrum jídlonosičů a přestěhovanou pedikůru

Středisko sociálních služeb Prahy 13, které sídlí v Domě sociálních služeb Lukáš v Trávníčkově ulici, představilo nové mycí centrum jídlonosičů a upravené prostory pro pedikúru pro své klienty. Investice ve výši téměř půl milionu korun by měla přinést zkvalitnění služeb stovkám seniorů, kteří služby střediska hojně využívají.

Výstavbu nového mycího centra a přesun pedikúry podpořilo vedení třinácté městské části a na realizaci schválilo středisku použití finančních prostředků z jeho investičního fondu.

Vše se podařilo realizovat v relativně krátké době. Od zahájení projektu přes souhlas se stavebními úpravami až po dokončené stavební a technologické části uplynuly jen dva a půl měsíce. Výsledná cena stavebních úprav činila 210 tisíc korun a mycí technologie 280 tisíc včetně DPH.

vodrazka-a-masek

Starosta David Vodrážka a ředitel střediska Jiří Mašek

„Jsem rád, že byl udělán další krůček nabízející seniorům na třináctce co nejkvalitnější pečovatelské služby. Velmi si vážím operativní spolupráce našich úředníků se střediskem,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS), který navštívil středisko ve čtvrtek 14. ledna a seznámil se stavebními i provozními úpravami a s mycím centrem za plného provozu.  

Od nového roku se z budovy A do budovy C přemístil zmodernizovaný provoz pedikúry. Na místě bývalé provozovny pedikúry vzniklo zmiňované mycí centrum.

„Těmito stavebně provozními zásahy se podařilo oddělit činnost registrovaných sociálních služeb od ostatních služeb určených pro seniorskou veřejnost. Vybudováním druhého mycího centra byly vytvořeny zároveň podmínky pro oddělené fungování posádek terénní pečovatelské služby zajišťující rozvoz obědů a oddělené následné mytí použitých jídlonosičů,“ sdělil starost Vodrážka.

Cílem bylo, aby v provozu nedocházelo k nadměrným kontaktům pracovníků střediska navzájem, nebo s ostatní seniorskou veřejností a aby současně došlo ke zrychlení mytí, čímž by zbyl čas na jinou potřebnou práci.

„Jsem přesvědčen, že vedle důsledného dodržování všeobecně známého pravidla 3R, tedy Ruce, Roušky, Rozestupy tato provozně technická opatření mohou představovat úspěšnou prevenci proti dalšímu šíření onemocnění covid-19 a mohou být tak i cestou pro udržitelné fungování sociálních služeb pro seniory v Praze 13,“ sdělil ředitel střediska Jiří Mašek. 


Potřebujete pomoc s cestou na očkování? Doprovodí vás dobrovolníci

4. května 2021 v 11:28

„Mezi našimi seniory jsou lidé, kteří mohou mít problém se přepravit do místa, kde mají být očkováni.  Ať už proto, že se špatně pohybují nebo aktuálně nemají nikoho, kdo by jim poskytl podporu. Pokud mají stanoven termín očkování a potřebují doprovod, mohou zavolat na úřad a my jim dopravu a...

Praha 2: Bydlíte 15 minut od knihovny? Knihy si můžete nechat donést domů

30. dubna 2021 v 10:16

Městská knihovna nabízí donášku knih pro seniory starší 75 let nebo ty, jejichž zdravotní stav neumožňuje návštěvu knihovny.

Loňská oslava se nekonala, radnice nezapomněla

22. dubna 2021 v 10:56

Manželé Danica a Václav Tomáškovi z Prahy 11 oslavili 16. dubna 2021 již 51 let společného života. 

Seniory s omezenou pohyblivostí na očkování odvezou mikrobusy na zavolání

20. dubna 2021 v 09:34

Praha schválila rozšíření nabídky služeb tzv. mikrobusů na zavolání, které vozí osoby s těžkým zdravotním postižením. Díky částečnému uvolnění kapacit v souvislosti s celkovým snížením mobility obyvatel v rámci pandemických opatření bude možné využít tyto mikrobusy i pro odvoz seniorů nad 70 let...

Veteráni budou mít slavnostní vlajku

20. dubna 2021 v 09:27

Radní Prahy na pondělním jednání schválili poskytnutí daru pro Sdružení válečných veteránů ČR. Jedná se o slavnostní vyšívanou vlajku hlavního města Prahy, která symbolizuje poděkování válečným veteránům za jejich působení v misích po celém světě.  

Ochranné pomůcky pro seniory z Prahy 9

17. dubna 2021 v 18:26

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 15 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 ve 20:10

Od 14. dubna mají možnost se registrovat k očkování také senioři 65+. Stejně tak, jako radnice Patnáctky pomáhala starším ročníkům, je připravena pomoci seniorům 65+.

Praha 4: Plavenky pro seniory budou platit i o prázdninách

13. dubna 2021 ve 21:32

Plavenky zakoupené v roce 2020 mají prodlouženou platnost až do 31. prosince letošního roku. V současné době ale není jisté, kdy bude bazén v Podolí zpřístupněn veřejnosti.

Praha 2 pomůže seniorům 70+ s tiskem certifikátu

13. dubna 2021 ve 21:18

Pokud jste absolvovali obě dávky vakcíny proti Covid-19, přišel vám do emailu „Certifikát o provedené vakcinaci“ od Ministerstva zdravotnictví, nemáte možnost si dokument vytisknout a potřebujete pomoci, pomůže radnice.

Praha 9: Roušky a respirátory pro seniory

28. března 2021 v 07:22

Radnice deváté městské části začala již při první vlně epidemie, na jaře loňského roku, každé pondělí vydávat zdarma spolu s dezinfekcí i roušky svým seniorům.

Praha 6: Pomoc s cestou na očkování

26. března 2021 v 19:11

Provoz mobilního očkovacího týmu ÚVN bude končit, radnici Prahy 6 se podařilo zřídit dobrovolnickou iniciativu, která může pomoci potřebným.

Praha 4 gratuluje, Eduard Marek oslavil 104. narozeniny

18. března 2021 v 09:17

Praha 4 přeje hodně zdraví a životního optimismu svému čestnému občanu Eduardu Markovi, který v březnu oslavil 104. narozeniny.

Pomoc pro nejpotřebnější občany Prahy 15

17. března 2021 v 09:13

Minulý týden obdržela patnáctá městská část pro nejpotřebnější občany a klienty DPS Janovská a SOJ Parmská od společnosti Wero Energy věcný dar v celkové hodnotě 250 000 korun.

Další články
Nahoru