Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dům pro seniory Lukáš v Praze 13 má nové mycí centrum jídlonosičů a přestěhovanou pedikůru
Nová mycí linka. Foto(2x): P13

Dům pro seniory Lukáš v Praze 13 má nové mycí centrum jídlonosičů a přestěhovanou pedikůru

Středisko sociálních služeb Prahy 13, které sídlí v Domě sociálních služeb Lukáš v Trávníčkově ulici, představilo nové mycí centrum jídlonosičů a upravené prostory pro pedikúru pro své klienty. Investice ve výši téměř půl milionu korun by měla přinést zkvalitnění služeb stovkám seniorů, kteří služby střediska hojně využívají.

Výstavbu nového mycího centra a přesun pedikúry podpořilo vedení třinácté městské části a na realizaci schválilo středisku použití finančních prostředků z jeho investičního fondu.

Vše se podařilo realizovat v relativně krátké době. Od zahájení projektu přes souhlas se stavebními úpravami až po dokončené stavební a technologické části uplynuly jen dva a půl měsíce. Výsledná cena stavebních úprav činila 210 tisíc korun a mycí technologie 280 tisíc včetně DPH.

vodrazka-a-masek

Starosta David Vodrážka a ředitel střediska Jiří Mašek

„Jsem rád, že byl udělán další krůček nabízející seniorům na třináctce co nejkvalitnější pečovatelské služby. Velmi si vážím operativní spolupráce našich úředníků se střediskem,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS), který navštívil středisko ve čtvrtek 14. ledna a seznámil se stavebními i provozními úpravami a s mycím centrem za plného provozu.  

Od nového roku se z budovy A do budovy C přemístil zmodernizovaný provoz pedikúry. Na místě bývalé provozovny pedikúry vzniklo zmiňované mycí centrum.

„Těmito stavebně provozními zásahy se podařilo oddělit činnost registrovaných sociálních služeb od ostatních služeb určených pro seniorskou veřejnost. Vybudováním druhého mycího centra byly vytvořeny zároveň podmínky pro oddělené fungování posádek terénní pečovatelské služby zajišťující rozvoz obědů a oddělené následné mytí použitých jídlonosičů,“ sdělil starost Vodrážka.

Cílem bylo, aby v provozu nedocházelo k nadměrným kontaktům pracovníků střediska navzájem, nebo s ostatní seniorskou veřejností a aby současně došlo ke zrychlení mytí, čímž by zbyl čas na jinou potřebnou práci.

„Jsem přesvědčen, že vedle důsledného dodržování všeobecně známého pravidla 3R, tedy Ruce, Roušky, Rozestupy tato provozně technická opatření mohou představovat úspěšnou prevenci proti dalšímu šíření onemocnění covid-19 a mohou být tak i cestou pro udržitelné fungování sociálních služeb pro seniory v Praze 13,“ sdělil ředitel střediska Jiří Mašek. 


Autor: TZ, red

Vycházka pro seniory: Po stopách génia, architekta Jana Blažeje Santiniho

26. července 2022 ve 20:34

Jihoměstská sociální připravila na úterý 9. srpna od 14 hodin komentovanou procházku pro seniory. Začíná na Pohořelci v domě U tří hvězd, kde žil Jan Blažej Santini v mládí, projdete se Pražským hradem, kde provedl přestavbu budovy kapitulního děkanství.

Nordic Walking v Praze 4 začne v polovině září

17. července 2022 v 10:40

Oblíbené bezplatné lekce Nordic Walking v Krčském lese pro seniory a osoby 50+ z Prahy 4 začínají 13. září a budou se konat do konce října.

Senioři pojedou na Sychrov

13. července 2022 v 11:45

Radnice Prahy 15 připravila pro seniory v září jednodenní výlet na Sychrov. Projdete zámek, park a zámeckou oranžerii.

Vysočanská Véčka na Letní scéně Harfa

13. července 2022 v 08:56

„Prázdninová představení na Letní scéně Harfa na střeše stejnojmenného obchodního centra na devítce se těší velké oblibě i mezi seniory, proto pro ně máme vstupenky na dvě představení, každou jen za symbolických 50 korun,“ říká místostarosta Prahy 9 Adam...

Mölkky pro seniory Prahy 4

11. července 2022 v 15:23

Středeční dopoledne ve dnech 27. července a 9. a 23. srpna na hřišti na petanque vedle Café Na půl cesty v Centrálním parku na Pankráci bude od 10. hodiny patřit seniorům z Prahy 4, kteří mají zájem si bezplatně vyzkoušet novou zábavnou hru – Mölkky.  

Andělská matiné v kostele Krista Spasitele

25. června 2022 ve 12:07

Praha 5 zve v rámci koncertního cyklu pro seniory v pondělí 27. června od 16 hodin do kostela Krista Spasitele na Andělská matiné.

Další články
Nahoru