Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dům dětí a mládeže ve Stodůlkách prošel rekonstrukcí, dočkal se přístavby
Před zrekonstruovaným DDM stojí Jana Šimánková, David Vodrážka a Marcela Plesníková (zleva). Foto: P13

Dům dětí a mládeže ve Stodůlkách prošel rekonstrukcí, dočkal se přístavby

Budova Domu dětí a mládeže ve Stodůlkách prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Radnice Prahy 13 zahájila stavební práce začátkem prázdnin. Vznikla zde nová přístavba, kde je umístěna centrální recepce. Slavnostní otevření proběhlo tento týden v úterý. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. Náklady na rekonstrukci podle ní byly dohromady 18 milionů včetně DPH, celou částku hradila městská část bez využití dotací. 

„Dům dětí a mládeže Stodůlky poskytuje širokou škálu volnočasových aktivit dětem i dospělým z Prahy 13, a to již desítky let. Do budovy vedly tři vchody a nebylo tak prakticky možné sledovat pohyb osob v objektu. Přístavba vznikla zastřešením nevyužitého venkovního prostoru a vnitřní prostory byly upraveny tak, aby děti i dospělí bezpečně vcházeli i odcházeli z budovy jedním vchodem,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Podle místostarostky Marcely Plesníkové (ANO) původní budova ve tvaru do U přímo vybízela k využití volného prostoru mezi jednotlivými částmi objektu. „Proběhly bourací práce, následně byla postavena ocelová nosná konstrukce a zastřešení. Po vyzdění vnějších i vnitřních prostor a instalaci rozvodů proběhly povrchové úpravy a dnes již mohou děti i dospělí vejít do DDM pohodlnou a bezpečnou recepcí,“ zdůraznila. 

Zastřešením a dalšími úpravami v části mezi stávajícím žlutým a zeleným pavilonem vzniknul nový foyer, kde mohou rodiče čekat na své dítě v příjemném prostředí.

„Předpokládáme také využití tohoto předsálí k prezentaci činnosti DDM Stodůlky a pořádání vhodných příležitostných akcí, videoprojekcí apod. Zvýšením bezpečnosti tak v kontextu s úpravou a modernizací stávajících prostor jistě přispěje k lepšímu komfortu všech návštěvníků našeho-vašeho sovího hnízda – ddm100důlky,“ dodala Jana Šimánková, ředitelka DDM Stodůlky.


Autor: puc

Praha 7 opravuje školní střechy

Dnes v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru