Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dům dětí a mládeže ve Stodůlkách prošel rekonstrukcí, dočkal se přístavby
Před zrekonstruovaným DDM stojí Jana Šimánková, David Vodrážka a Marcela Plesníková (zleva). Foto: P13

Dům dětí a mládeže ve Stodůlkách prošel rekonstrukcí, dočkal se přístavby

Budova Domu dětí a mládeže ve Stodůlkách prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Radnice Prahy 13 zahájila stavební práce začátkem prázdnin. Vznikla zde nová přístavba, kde je umístěna centrální recepce. Slavnostní otevření proběhlo tento týden v úterý. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. Náklady na rekonstrukci podle ní byly dohromady 18 milionů včetně DPH, celou částku hradila městská část bez využití dotací. 

„Dům dětí a mládeže Stodůlky poskytuje širokou škálu volnočasových aktivit dětem i dospělým z Prahy 13, a to již desítky let. Do budovy vedly tři vchody a nebylo tak prakticky možné sledovat pohyb osob v objektu. Přístavba vznikla zastřešením nevyužitého venkovního prostoru a vnitřní prostory byly upraveny tak, aby děti i dospělí bezpečně vcházeli i odcházeli z budovy jedním vchodem,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Podle místostarostky Marcely Plesníkové (ANO) původní budova ve tvaru do U přímo vybízela k využití volného prostoru mezi jednotlivými částmi objektu. „Proběhly bourací práce, následně byla postavena ocelová nosná konstrukce a zastřešení. Po vyzdění vnějších i vnitřních prostor a instalaci rozvodů proběhly povrchové úpravy a dnes již mohou děti i dospělí vejít do DDM pohodlnou a bezpečnou recepcí,“ zdůraznila. 

Zastřešením a dalšími úpravami v části mezi stávajícím žlutým a zeleným pavilonem vzniknul nový foyer, kde mohou rodiče čekat na své dítě v příjemném prostředí.

„Předpokládáme také využití tohoto předsálí k prezentaci činnosti DDM Stodůlky a pořádání vhodných příležitostných akcí, videoprojekcí apod. Zvýšením bezpečnosti tak v kontextu s úpravou a modernizací stávajících prostor jistě přispěje k lepšímu komfortu všech návštěvníků našeho-vašeho sovího hnízda – ddm100důlky,“ dodala Jana Šimánková, ředitelka DDM Stodůlky.


Autor: puc

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru