Dnes Pondělí - skorojasno 21°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 22°C
Pondělí 2. 8. 2021
Svátek má Gustav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Duch zajistil v bytě tisíce padělků luxusních hodinek
Zásah celníků v bytě, který byl skladištěm padělků. Foto: Celní správa ČR

Duch zajistil v bytě tisíce padělků luxusních hodinek

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
Celníci během domovní prohlídky v jednom pražské bytě objevili na konci prosince několik tisíc padělků hodinek sedmi desítek renomovaných světových značek, pásků a krabiček k hodinkám a další zboží. Zásahem dokončila Sekce pátrání Generálního ředitelství cel realizaci trestního spisu s krycím názvem Duch.

Při domovní prohlídce celníci objevili a zajistili celkem 3735 hodinek renomovaných značek, 2568 krabiček k hodinkám a další zboží opatřené ochrannými známkami, taktéž podezřelé z porušení práv k duševnímu vlastnictví, 114 brýlí, 81 náramků, 135 náhrdelníků a řetízků.

Dále byla zajištěna hotovost 86 000 korun, písemné dokumenty, účetnictví a výpočetní technika. Podezřelému muži celníci zajistili finanční prostředky na bankovních účtech, jako výnos z trestné činnosti.  Škoda, která by vznikla majitelům ochranných známek, je odhadovaná na 12 milionů korun.

V bytě, který fungoval především jako sklad, bylo nalezeno zboží podezřelé z porušení práv k ochranným známkách zhruba sedmdesáti světových značek (různé typy hodinek a pásků k hodinkám – Diesel, Tommy Hilfiger, Daniel Wellington, Hugo Boss, Michael Kors, Calvin Klein, Giorgio Armani, Blueberry, Gucci, Gant a Versace a jiné). Případ je nadále v šetření.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Další články
Nahoru