Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Duch zajistil v bytě tisíce padělků luxusních hodinek
Zásah celníků v bytě, který byl skladištěm padělků. Foto: Celní správa ČR

Duch zajistil v bytě tisíce padělků luxusních hodinek

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
Celníci během domovní prohlídky v jednom pražské bytě objevili na konci prosince několik tisíc padělků hodinek sedmi desítek renomovaných světových značek, pásků a krabiček k hodinkám a další zboží. Zásahem dokončila Sekce pátrání Generálního ředitelství cel realizaci trestního spisu s krycím názvem Duch.

Při domovní prohlídce celníci objevili a zajistili celkem 3735 hodinek renomovaných značek, 2568 krabiček k hodinkám a další zboží opatřené ochrannými známkami, taktéž podezřelé z porušení práv k duševnímu vlastnictví, 114 brýlí, 81 náramků, 135 náhrdelníků a řetízků.

Dále byla zajištěna hotovost 86 000 korun, písemné dokumenty, účetnictví a výpočetní technika. Podezřelému muži celníci zajistili finanční prostředky na bankovních účtech, jako výnos z trestné činnosti.  Škoda, která by vznikla majitelům ochranných známek, je odhadovaná na 12 milionů korun.

V bytě, který fungoval především jako sklad, bylo nalezeno zboží podezřelé z porušení práv k ochranným známkách zhruba sedmdesáti světových značek (různé typy hodinek a pásků k hodinkám – Diesel, Tommy Hilfiger, Daniel Wellington, Hugo Boss, Michael Kors, Calvin Klein, Giorgio Armani, Blueberry, Gucci, Gant a Versace a jiné). Případ je nadále v šetření.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Další články
Nahoru