Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Duch zajistil v bytě tisíce padělků luxusních hodinek
Zásah celníků v bytě, který byl skladištěm padělků. Foto: Celní správa ČR

Duch zajistil v bytě tisíce padělků luxusních hodinek

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
Celníci během domovní prohlídky v jednom pražské bytě objevili na konci prosince několik tisíc padělků hodinek sedmi desítek renomovaných světových značek, pásků a krabiček k hodinkám a další zboží. Zásahem dokončila Sekce pátrání Generálního ředitelství cel realizaci trestního spisu s krycím názvem Duch.

Při domovní prohlídce celníci objevili a zajistili celkem 3735 hodinek renomovaných značek, 2568 krabiček k hodinkám a další zboží opatřené ochrannými známkami, taktéž podezřelé z porušení práv k duševnímu vlastnictví, 114 brýlí, 81 náramků, 135 náhrdelníků a řetízků.

Dále byla zajištěna hotovost 86 000 korun, písemné dokumenty, účetnictví a výpočetní technika. Podezřelému muži celníci zajistili finanční prostředky na bankovních účtech, jako výnos z trestné činnosti.  Škoda, která by vznikla majitelům ochranných známek, je odhadovaná na 12 milionů korun.

V bytě, který fungoval především jako sklad, bylo nalezeno zboží podezřelé z porušení práv k ochranným známkách zhruba sedmdesáti světových značek (různé typy hodinek a pásků k hodinkám – Diesel, Tommy Hilfiger, Daniel Wellington, Hugo Boss, Michael Kors, Calvin Klein, Giorgio Armani, Blueberry, Gucci, Gant a Versace a jiné). Případ je nadále v šetření.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru