Dnes Sobota - skorojasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Duch zajistil v bytě tisíce padělků luxusních hodinek
Zásah celníků v bytě, který byl skladištěm padělků. Foto: Celní správa ČR

Duch zajistil v bytě tisíce padělků luxusních hodinek

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
Celníci během domovní prohlídky v jednom pražské bytě objevili na konci prosince několik tisíc padělků hodinek sedmi desítek renomovaných světových značek, pásků a krabiček k hodinkám a další zboží. Zásahem dokončila Sekce pátrání Generálního ředitelství cel realizaci trestního spisu s krycím názvem Duch.

Při domovní prohlídce celníci objevili a zajistili celkem 3735 hodinek renomovaných značek, 2568 krabiček k hodinkám a další zboží opatřené ochrannými známkami, taktéž podezřelé z porušení práv k duševnímu vlastnictví, 114 brýlí, 81 náramků, 135 náhrdelníků a řetízků.

Dále byla zajištěna hotovost 86 000 korun, písemné dokumenty, účetnictví a výpočetní technika. Podezřelému muži celníci zajistili finanční prostředky na bankovních účtech, jako výnos z trestné činnosti.  Škoda, která by vznikla majitelům ochranných známek, je odhadovaná na 12 milionů korun.

V bytě, který fungoval především jako sklad, bylo nalezeno zboží podezřelé z porušení práv k ochranným známkách zhruba sedmdesáti světových značek (různé typy hodinek a pásků k hodinkám – Diesel, Tommy Hilfiger, Daniel Wellington, Hugo Boss, Michael Kors, Calvin Klein, Giorgio Armani, Blueberry, Gucci, Gant a Versace a jiné). Případ je nadále v šetření.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru