dnes
Úterý - jasno
31°C
zítra
Středa - jasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
27°C
Dubeč získá novou hasičskou zbrojnici. Obdobných investicí plánuje Praha víc
Ilustrační foto: Facebook J/SDH Dubeč

Dubeč získá novou hasičskou zbrojnici. Obdobných investicí plánuje Praha víc

Nová hasičská zbrojnice vyroste na základech původního a již nevyhovujícího objektu v Dubči. Praha poskytne městské části na její výstavbu investiční dotaci ve výši přesahující 33 milionů korun. 

„Postupně také společně s městskými částmi řešíme rekonstrukce hasičských zbrojnic a v naléhavých případech jako je Dubeč, kde původní zázemí jednoznačně dosluhuje, je třeba přistoupit k demolici objektu a postavit novou zbrojnici,“ uvedl Libor Hadrava (ANO), radní hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

V rámci „Koncepce výstavby a rekonstrukcí hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek SDH požární technikou ve střednědobém výhledu na období 2019 – 2021“, kterou v úterý projednala Rada hl. m. Prahy, jsou navrženy z rozpočtu města konkrétní částky a jejich užití pro potřeby dobrovolných hasičů.

Jedná se například o rekonstrukci zbrojnic v Cholupicích, Dolních Měcholupech, Benicích, Kolodějích a v dalších městských částech – celkem představují dotace od města v příštích třech letech na tyto účely přes 86 milionů korun. 


Další články
Nahoru