Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Držte si telefony, neznámý muž je v metru krade z ruky při zavírání dveří
Při sledování mobilního telefonu je potřeba věnovat pozornost i svému okolí. Foto: Jan Puci

Držte si telefony, neznámý muž je v metru krade z ruky při zavírání dveří

Velkou míru drzosti projevil neznámý muž, který se v pražském metru pokusil vytrhnout cestujícím mobilní telefon z ruky, když se zrovna zavíraly dveře. V jednom případě byl úspěšný, v druhém ne. Zatím se ho nepodařilo dopadnout.

Při cestování MHD si řada lidí krátí čas sledováním svého mobilního telefonu. Posíláním sms zpráv, surfováním po internetu nebo voláním.

Zatím neznámý muž se právě na cestující s telefonem zaměřil. O případu informoval mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

„Pracujeme na objasnění dvou případů krádeže, které se staly ve čtvrtek 25. listopadu ve stanicích metra linky B kolem půl šesté odpoledne,“ sdělil.

V tu dobu je odpolední špička, takže podzemkou cestuje mnoho lidí. Více lidí znamená i více telefonů a potenciálních terčů pro nepoctivce. 

„V prvním případě muž, po kterém pátráme, přijel vlakovou soupravou do stanice Anděl, ale po otevření dveří nevystoupil. Naopak vyčkal, až se budou zavírat, a po zvukové výstraze vytrhl jedné z cestujících mobil, který držela v ruce, a hbitě s ním proskočil zavírajícími se dveřmi na nástupiště,“ popsal Rybanský.

Než se překvapená žena stačila vzpamatovat, souprava odjela, takže jí zůstaly oči pro pláž. Svůj počin se úspěchem nabuzený zloděj pokusil zopakovat o několik minut později v sousední stanici Smíchovské nádraží, když do stanice dorazila další souprava metra.

Vyčkal u dveří na zvukovou výstrahu a vkročil do vagonu, kde se opět pokusil jedné z cestujících ukrást mobil. Ta ho však ubránila, a tak se s nepořízenou stáhl zpět na nástupiště. Po několika minutách bloumání v prostorách stanice odešel neznámo kam. Muže se zatím nepodařilo dopadnout.


Autor: Jan Puci

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru