Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 4°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Držte si telefony, neznámý muž je v metru krade z ruky při zavírání dveří
Při sledování mobilního telefonu je potřeba věnovat pozornost i svému okolí. Foto: Jan Puci

Držte si telefony, neznámý muž je v metru krade z ruky při zavírání dveří

Velkou míru drzosti projevil neznámý muž, který se v pražském metru pokusil vytrhnout cestujícím mobilní telefon z ruky, když se zrovna zavíraly dveře. V jednom případě byl úspěšný, v druhém ne. Zatím se ho nepodařilo dopadnout.

Při cestování MHD si řada lidí krátí čas sledováním svého mobilního telefonu. Posíláním sms zpráv, surfováním po internetu nebo voláním.

Zatím neznámý muž se právě na cestující s telefonem zaměřil. O případu informoval mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

„Pracujeme na objasnění dvou případů krádeže, které se staly ve čtvrtek 25. listopadu ve stanicích metra linky B kolem půl šesté odpoledne,“ sdělil.

V tu dobu je odpolední špička, takže podzemkou cestuje mnoho lidí. Více lidí znamená i více telefonů a potenciálních terčů pro nepoctivce. 

„V prvním případě muž, po kterém pátráme, přijel vlakovou soupravou do stanice Anděl, ale po otevření dveří nevystoupil. Naopak vyčkal, až se budou zavírat, a po zvukové výstraze vytrhl jedné z cestujících mobil, který držela v ruce, a hbitě s ním proskočil zavírajícími se dveřmi na nástupiště,“ popsal Rybanský.

Než se překvapená žena stačila vzpamatovat, souprava odjela, takže jí zůstaly oči pro pláž. Svůj počin se úspěchem nabuzený zloděj pokusil zopakovat o několik minut později v sousední stanici Smíchovské nádraží, když do stanice dorazila další souprava metra.

Vyčkal u dveří na zvukovou výstrahu a vkročil do vagonu, kde se opět pokusil jedné z cestujících ukrást mobil. Ta ho však ubránila, a tak se s nepořízenou stáhl zpět na nástupiště. Po několika minutách bloumání v prostorách stanice odešel neznámo kam. Muže se zatím nepodařilo dopadnout.


Autor: Jan Puci

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Další články
Nahoru