Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Držte si telefony, neznámý muž je v metru krade z ruky při zavírání dveří
Při sledování mobilního telefonu je potřeba věnovat pozornost i svému okolí. Foto: Jan Puci

Držte si telefony, neznámý muž je v metru krade z ruky při zavírání dveří

Velkou míru drzosti projevil neznámý muž, který se v pražském metru pokusil vytrhnout cestujícím mobilní telefon z ruky, když se zrovna zavíraly dveře. V jednom případě byl úspěšný, v druhém ne. Zatím se ho nepodařilo dopadnout.

Při cestování MHD si řada lidí krátí čas sledováním svého mobilního telefonu. Posíláním sms zpráv, surfováním po internetu nebo voláním.

Zatím neznámý muž se právě na cestující s telefonem zaměřil. O případu informoval mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

„Pracujeme na objasnění dvou případů krádeže, které se staly ve čtvrtek 25. listopadu ve stanicích metra linky B kolem půl šesté odpoledne,“ sdělil.

V tu dobu je odpolední špička, takže podzemkou cestuje mnoho lidí. Více lidí znamená i více telefonů a potenciálních terčů pro nepoctivce. 

„V prvním případě muž, po kterém pátráme, přijel vlakovou soupravou do stanice Anděl, ale po otevření dveří nevystoupil. Naopak vyčkal, až se budou zavírat, a po zvukové výstraze vytrhl jedné z cestujících mobil, který držela v ruce, a hbitě s ním proskočil zavírajícími se dveřmi na nástupiště,“ popsal Rybanský.

Než se překvapená žena stačila vzpamatovat, souprava odjela, takže jí zůstaly oči pro pláž. Svůj počin se úspěchem nabuzený zloděj pokusil zopakovat o několik minut později v sousední stanici Smíchovské nádraží, když do stanice dorazila další souprava metra.

Vyčkal u dveří na zvukovou výstrahu a vkročil do vagonu, kde se opět pokusil jedné z cestujících ukrást mobil. Ta ho však ubránila, a tak se s nepořízenou stáhl zpět na nástupiště. Po několika minutách bloumání v prostorách stanice odešel neznámo kam. Muže se zatím nepodařilo dopadnout.


Autor: Jan Puci

Opilý bezdomovec nechtěl opustit ubytovnu

Včera v 10:52

Zaměstnankyně ubytovny pro osoby bez domova v Michli se obrátila na strážníky s prosbou o pomoc. Jeden z klientů odmítal opustit prostory, přestože nesplňoval pro silnou opilost podmínky k přijetí.

Byl v tíživé životní situaci, tak vyloupil kosmetický salón

18. ledna 2022 ve 13:40

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli v sobotu krátce před pátou hodinou ranní na Žižkov, kde se někdo vloupal do kosmetického salónu. Po příjezdu na místo zjistili, že vstupní dveře jsou vypáčené. Vzhledem k tomu, že by se uvnitř mohl nacházet pachatel, si z taktických důvodů...

Za čtyři tisíce se domluví jako chlapi

15. ledna 2022 v 18:32

Policisté z hlídkové služby Prahy I kontrolovali ve čtvrtek na Václavském náměstí řidiče, který i přes zákaz parkoval v pěší zóně. Za přestupek mu chtěli udělit pokutu, ale protože byl nervózní a měl zarudlé oči, rozhodli se, že provedou i test na drogy.

Ujížděl policistům na kole

15. ledna 2022 ve 12:55

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky zadrželi v pondělí 10. ledna po desáté hodině na Jižním Městě muže, který se jim pokusil ujet na odcizeném kole za šedesát tisíc korun. To chvilku před zadržením, odcizil z uzamčené kočárkárny v domě, do které se násilím...

Policisté zadrželi řidiče, který se jim pokusil ujet

15. ledna 2022 v 08:19

Ve středu odpoledne pronásledovali policisté pohotovostní motorizované jednotky řidiče, který hlídce odmítl zastavit a podrobit se silniční kontrole. Místo toho sešlápl plyn a vysokou rychlostí pokračoval Dobronickou ulicí směrem na Kunratice.

Držel nůž a vyhrožoval sebevraždou

13. ledna 2022 v 18:49

Na základě oznámení rodiny vyjížděli dnes v noci policisté z místního oddělení Modřany a policejní vyjednavač do bytu v Daškově ulici, kde v obývacím pokoji seděl muž, který si u krku držel nůž a vyhrožoval sebevraždou.

Ťukání boží a trocha marihuany

13. ledna 2022 v 18:43

Policisté z oddělení hlídkové služby Prahy IV vyjeli na oznámení, podle kterého se po domě pohyboval poblouzněný muž, zvonil na sousedy a všechny žádal o odpuštění.

Lupič si z vinohradské banky odnesl statisíce korun

13. ledna 2022 v 16:29

Lupič, který včera odpoledne kolem půl šesté vykradl v Praze banku, si z ní odnesl několik set tisíc korun. Kriminalisté po pachateli stále pátrají.

Vyhýbal výkonu trestu a měl u sebe více než padesát gramů pervitinu

12. ledna 2022 v 17:18

Na začátku ledna prováděli policisté hlídkovou činnost na Veronském náměstí v Praze 10, kdy si ve večerních hodinách povšimli nastartovaného vozidla cizí registrační značky, ve kterém seděli dva muži. Hlídka se je rozhodla zkontrolovat, a tak muže vyzvala k předložení...

Vandal na I. P. Pavlova

12. ledna 2022 ve 13:34

Na náměstí I. P. Pavlova oslovil v pondělí po 1. hodině ranní hlídku městské policie kolemjdoucí s tím, že v křižovatce ulic Jugoslávská a Bělehradská běhá muž, který ničí zaparkovaná vozidla a motocykly.

Další články
Nahoru