Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Drzoun roku: Mladík se zákazem řízení odjížděl s auty, za která nezaplatil
Transport zadrženého mladíka do Prahy. Zdroj foto: Policie ČR

Drzoun roku: Mladík se zákazem řízení odjížděl s auty, za která nezaplatil

Kriminalisté z pražské Palmovky obvinili 19letého muže, který pod různými přezdívkami na sociálních sítích a internetových portálech poptával osobní auta, přičemž při samotné koupi předstíral odeslání dohodnuté částky prodejci na účet, k čemuž však fakticky nedošlo. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Od srpna minulého roku se kriminalisté z druhého oddělení Prahy III zabývali případy podvodného jednání, kterého se dopouštěl již obviněný devatenáctiletý muž, který pod různými přezdívkami a nicky na sociálních sítích a portálech poptával osobní auta.

„Háček byl ale v tom, že muž při samotné koupi předstíral odeslání dohodnuté částky prodejci na účet, k čemuž však fakticky nikdy nedošlo. Kriminalisté doposud v případu evidují osm skutků podvodného jednání se škodou až půl milionů korun,“ sdělila policejní mluvčí.

Po zjištění totožnosti podezřelého si pro něj došli kriminalisté z pražské Palmovky, kteří jej minulý týden v úterý zadrželi v jedné z obcí na Kolínsku. Při výslechu se podezřelý ke své trestné činnosti doznal a kriminalisté během vyšetřování tohoto případu zajistili další dvě auta, které budou následně vrácena poškozeným.

„Policejní komisař muže obvinil ze spáchání trestných činů podvod a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť drzost mladíka neznala mezí a poté, co si jednotlivá vozidla, za která nikdy nezaplatil, převzal, tak s těmito z místa odjel. Přitom má soudy vysloveny tři zákazy řízení všech motorových vozidel, a to do konce roku 2024,“ popsala Siřišťová.

Kriminalisté prověřují několik dalších případů, kterých se muž dopustil a je podle mluvčí velký předpoklad rozšíření jeho trestního stíhání. V současné chvíli mu za tyto trestné činy hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru