dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C

Drze okradl seniorku. Poznáte ho?

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu prošetřují případ kapesní krádeže, jehož obětí se stala dvaaosmdesátiletá žena. Bylo chvíli před jednou hodinou odpoledne patnáctého srpna, když si přišla seniorka do pekárničky na Vršovické ulici koupit několik rohlíků. Po nákupu se otočila k vedlejšímu pultu, aby si potraviny uklidila do své příruční tašky.

V tu chvíli vstoupil do prodejny neznámý muž, který si to namířil rovnou za záda stařenky. Jakmile to situace dovolila, vnořil svou ruku do zmiňované tašky, a odcizil peněženku. Poškozená tuto krádež zaregistrovala a přibližně třicetiletého muže značně hlasitě žádala, aby jí peněženku vrátil, neboť v ní má veškeré osobní doklady.

Odpovědí na její žádost bylo ze strany pachatele značně neurvalé a arogantní chování, kdy neustále tvrdil, že nic neodcizil, a ať ho paní přestane obtěžovat. Žena se ale tímto jednáním nenechala odradit a svou žádost stále dokola opakovala.

Proto vzal pachatel, obrazně řečeno, nohy na ramena a z prodejny odešel neznámo kam. Bohužel se v danou chvíli stařence nedostalo pomoci ani od dalších přítomných zákazníků, či personálu. Kriminalisté prošetřující popsaný případ prosí touto cestou širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli.

„Jakékoliv informace vedoucí ke zjištění jeho totožnosti, nebo místu pobytu mohou pozorní spoluobčané předat kriminalistům cestou linky tísňového volání 158,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

pachatel-okradl-starenku-nahled


Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Praha 1: Oceněné osobnosti městské části uvidíte na výstavě

Včera v 07:55

Radnice Prahy 1 oceňuje osobnosti, které svou činností přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Praha 6: Ve čtvrtek začínají Vánoce na Náměstíčku

Včera v 07:30

Od 14. prosince najdete na Náměstíčku stánky s vánoční tematikou, dětské dílničky a celou řadu koncertů. 

Praha 3: Vánoční zvyky a tradice

9. prosince 2017 v 19:57

Koncertní program v dobových kostýmech s průvodním slovem určený pro rodiče s dětmi, na kterém vystoupí Smíšený sbor Josefa Vycpálka a sólisté za doprovodu varhan.

Praha 1: Večer plný zábavy a inspirace

9. prosince 2017 v 17:28

Christmans talkshov vznikne, když se dají dohromady dvě akce pro obyvatele Prahy 1. Čaj o sedmé a Vostrý kafe.

Farmářské produkty, vánoční sortiment, oslava Silvestra. Poslední letošní trhy na Náplavce

9. prosince 2017 v 11:32

Během adventních sobot 9. 12., 16. 12., 23. 12. zde najdete kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Zesílí policejní bezpečnostní opatření. U bankovních a obchodních domů

9. prosince 2017 v 09:09

Před letošními vánočními svátky zesílí Pražská policie bezpečnostní opatření týkající se bankovních domů, ale nejen jich.

Další krátké zprávy
Nahoru