dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský život

Držáky na iPady pro děti

Držáky na iPady pro dětské pacienty zakoupí Základní škola a Mateřská škola při Nemocnici Na Bulovce díky podpoře uživatelů mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Po přepočtu získaných bodům totiž mohla Nadace ČEZ škole předat šek na 23 145 korun. Stalo se tak na poslední pražské zastávce běžeckého seriálu RunTour, jehož prostřednictvím sportovci v uplynulých měsících podpořili dalších šest veřejně prospěšných projektů. S aplikací ČEZ EPP pomáhá pohybem už téměř 130 tisíc lidí.

ZŠ a MŠ při Nemocnici Na Bulovce pomáhá ročně více než dvěma tisícům dětí v době jejich hospitalizace v pražské nemocnici. „Snažíme se jim pomoci nejen v překonávání odloučení od rodiny a kamarádů, ale rovněž v nezameškávání školních povinností, k jejichž zvládání dnes děti v hojné míře používají iPady,“ uvedla ředitelka ZŠ a MŠ při Nemocnici Na Bulovce Radislava Jiřičková.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu je však pro řadu ležících dětských pacientů velmi obtížné iPad držet po delší dobu, a tak se po prvních pozitivních zkušenostech vedení školy rozhodlo sehnat finance na pořízení většího počtu držáků pro usnadnění práce a školních povinností i dalším nemocným dětem.

Šek na částku 23 145 korun, která bude využita na nákup držáků, převzala škola při Nemocnici Na Bulovce během závěrečného závodu běžecké série RunTour v Praze. Spolupráce Skupiny ČEZ a organizátorů RunTour se přitom již osvědčila v Olomouci, Hradci Králové, Liberci, Brně, Ostravě i Plzni. Pražská zastávka tak úspěšně završila letošní společnou pomoc veřejně prospěšným projektům.


Další články
Nahoru