dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C
Pražské krimi

Družný hovor s „vysvoboditelem“ v centru Prahy měl velmi nečekané vyvrcholení

Přibližně od poloviny prosince loňského roku prošetřují kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu případ, který se odehrál na Senovážném náměstí. Obětí incidentu je sedmatřicetiletý, italsky hovořící muž.

Turista vypověděl, že se chtěl 11. prosince kolem šesté ráno dostat do hotelu, kde bydlel. Avšak ho zradil jeho mobilní telefon, a on si v mapách nemohl vyhledat cestu k tomuto ubytovacímu zařízení. Proto oslovil náhodného kolemjdoucího, od kterého se ale cestu nedozvěděl.

Nicméně oba muži vešli do družného hovoru, během kterého prošli ulicemi Celetná a Senovážná až na Senovážné náměstí. Tam ale nastal nečekaný zvrat. „Jak uvedl poškozený, z ničeho nic dostal ránu do obličeje, po které upadl na zem a, dle jeho názoru, do chvilkového bezvědomí,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jakmile se probral, zjistil, že útočník už je pryč, stejně jako peněženka a mobil poškozeného. Proto poprosil náhodného kolemjdoucího o přivolání pomoci. Na místo se proto promptně dostavili jak policisté, tak záchranáři, kteří poškozeného převezli s těžkým zraněním horní končetiny do nemocnice.

Kriminalisté popsanou událost prošetřují pro podezření z trestného činu loupež, nicméně nasnadě je také podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Agresivního útočníka se zatím nepodařilo dopadnout.


Smolař, nebo lhář? Každopádně toto kloktání zaměstnance ostrahy přišlo pořádně draho

Včera v 07:01

Oznámení o opilém zaměstnanci ostrahy obchodního řetězce přijala městská policie v pátek večer krátce před půl devátou na lince tísňového volání. Třiašedesátiletý muž hlídce strážníků z Prahy 9 tvrdil, že ho bolí zuby, proto si francovkou vykloktal ústa a omylem ji potom...

Zavřel se v autě a bránil odtažení

Včera v 06:57

Ve středu odpoledne si v Dlouhé ulici v Praze 1 všimla hlídka strážníků osobního auta, které stálo v rezidentní zóně bez oprávnění. Ve vozidle ani u něj řidič nebyl, proto strážníci rozhodli o jeho odtahu.

Drama v prodejně: Při vykládání zboží na pás začalo jít o život

14. února 2019 v 17:04

V prodejně Albert v Praze 8 zkolaboval včera večer starší muž. Pomocí nepřímé srdeční masáže a výbojů defibrilátoru se podařilo strážníkům a zdravotníkům vitální funkce muže obnovit. Následně byl převezen na specializované zdravotnické pracoviště.

Rozbíjel zaparkovaná auta, neuhodnete z jakého důvodu. Roli v tomto nesmyslu hrála jedna žena...

13. února 2019 ve 20:14

Velmi svérázný způsob, jak najít manželku, zvolil jednačtyřicetiletý cizinec. Vytrhl z lavičky prkno, vybral dvě vozidla a rozbil u nich okno na místě řidiče. Strážníky na jeho počínání upozornil oznamovatel prostřednictvím tísňové linky 156 v sobotu ráno.

Nabízela sexuální služby, navíc byla hledaná

13. února 2019 v 19:47

Pětadvacetiletá žena nabízela sexuální služby v centru Prahy. Na Karlově náměstí včera večer neušla pozornosti hlídky strážníků. 

Prostituce, žebrání, alkohol, drogy. Policisté o víkendu na Václavském i Staroměstském náměstí

11. února 2019 v 11:02

Policisté z prvního policejního obvodu kontrolovali o víkendu Václavské i Staroměstské náměstí a přilehlé ulice. Zkontrolovali celkem 236 osob a 129 vozidel.

Arogance, alkohol, pláč. Velmi podivná oslava narození potomka měla ještě podivnější vyvrcholení. Žena totiž udělala nečekaný krok

7. února 2019 ve 12:25

Dva mladíci ve věku třiadvacet let a dvaadvacetiletá slečna oslavovali narození dítěte tím, že rozbíjeli zastávku městské hromadné dopravy. Aroganci vystřídal pláč. Slečna pak chtěla vzít všechnu vinu na sebe. 

Noční Žižkov: Naháč pobíhal po ulici

5. února 2019 ve 14:42

V Praze 3 pobíhal v noci zmateně po vozovce nahý muž. Strážníci ho zklidnili a odvedli do bezpečí. U jeho převozu do zdravotnického zařízení asistovali záchranářům.

Opilí nezletilí. Dívka vrávorala po chodníku, mladiství se opíjeli v baru

4. února 2019 ve 14:48

V Praze 3 podnapilá mladistvá nezvládala chůzi po chodníku. Na Praze 2 pro změnu sedm mladistvých popíjelo v baru.

Další články
Nahoru