dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Pražské krimi

Družný hovor s „vysvoboditelem“ v centru Prahy měl velmi nečekané vyvrcholení

Přibližně od poloviny prosince loňského roku prošetřují kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu případ, který se odehrál na Senovážném náměstí. Obětí incidentu je sedmatřicetiletý, italsky hovořící muž.

Turista vypověděl, že se chtěl 11. prosince kolem šesté ráno dostat do hotelu, kde bydlel. Avšak ho zradil jeho mobilní telefon, a on si v mapách nemohl vyhledat cestu k tomuto ubytovacímu zařízení. Proto oslovil náhodného kolemjdoucího, od kterého se ale cestu nedozvěděl.

Nicméně oba muži vešli do družného hovoru, během kterého prošli ulicemi Celetná a Senovážná až na Senovážné náměstí. Tam ale nastal nečekaný zvrat. „Jak uvedl poškozený, z ničeho nic dostal ránu do obličeje, po které upadl na zem a, dle jeho názoru, do chvilkového bezvědomí,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jakmile se probral, zjistil, že útočník už je pryč, stejně jako peněženka a mobil poškozeného. Proto poprosil náhodného kolemjdoucího o přivolání pomoci. Na místo se proto promptně dostavili jak policisté, tak záchranáři, kteří poškozeného převezli s těžkým zraněním horní končetiny do nemocnice.

Kriminalisté popsanou událost prošetřují pro podezření z trestného činu loupež, nicméně nasnadě je také podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Agresivního útočníka se zatím nepodařilo dopadnout.


Na Smíchově se srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo zraněno

13. srpna 2018 ve 23:18

Nedaleko tramvajové zastávky Anděl se dnes srazily dvě tramvaje, sedm lidí bylo při tom lehce zraněno. Doprava v místě nehody byla zhruba hodinu omezena.

Stříkačky a jehly ve Stromovce i v Radotíně

9. srpna 2018 v 15:59

Obyvatelka Prahy 7 se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc. Ve Stromovce nalezla větší počet injekčních stříkaček. Stříkačky ležely na ostrůvku jezírka Slunečnice pod Místodržitelským letohrádkem, v místech, kde býval přívoz.

Naháč utíkal přes balkony jen v ponožkách. Že by odhalená nevěra? Ne, ne, důvod úprku byl jiný

9. srpna 2018 v 15:42

Rozepře páru v rozvodovém řízení vyústila k fyzickému napadení ženy opilým partnerem. Agresivní muž před strážníky prchal pouze ve spodním prádle přes balkony. 

Kriminalisté se zabývají nálepkami chválícími smrt českých vojáků

9. srpna 2018 v 11:50

Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty.

Strojvůdce metra, který pustil dívky do kabiny, už řídit nebude

9. srpna 2018 v 11:47

Strojvedoucí pražského metra byl postaven mimo službu a metro už řídit nebude. Policie prošetřuje, zda se účastníci incidentu nedopustili trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

V Lahovické nádrži našli mrtvého muže

8. srpna 2018 v 16:44

V Lahovické nádrži dnes dopoledne objevili mrtvého muže. Policie zatím nezná jeho totožnost, na místě jsou kriminalisté, předběžně zatím nic nenasvědčuje cizímu zavinění.

Soud zamítl návrhy na předběžné opatření BigBoardu proti JCDecaux

8. srpna 2018 v 15:21

Městský soud v Praze zamítl dva návrhy společnosti BigBoard proti konkurenční firmě JCDecaux. Požadovaly, aby JCDecaux přestala zveřejňovat otevřený dopis primátorce, v němž obviňuje BigBoard z korupce na pražském magistrátu v souvislosti s připravovanou zakázkou na provozování...

Hledaná žena se ukryla v úložném prostoru postele

7. srpna 2018 v 10:46

V neděli večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v opuštěné boudě v ulici U Lesíka se má nacházet hledaná osoba. Strážníci v opuštěné garáži nalezli dva muže a ověřili jejich totožnost.

Cyklista naboural do zaparkovaného auta, nadýchal přes dvě promile

7. srpna 2018 v 10:43

Kuriózní dopravní nehodu zaznamenali strážníci z Útvaru psovodů. Opilý cyklista naboural v Přívozní ulici do zaparkovaného vozidla.

Hořel odpad v Řepích

7. srpna 2018 v 09:37

Včera zasahovaly jednotky hasičů ze Smíchova a Petřin v Nevanově ulici v Řepích. Ve 23:10 tam hořelo ve sklepě obytného domu.

Při včerejší bouřce vyjeli hasiči k 11 případům

5. srpna 2018 v 11:34

Bouřka, která se v sobotu večer přehnala Prahou, zaměstnala hasiče. Na několika místech zatopila sklepy a na silnicích tvořila laguny z ucpaných kanálů, vítr pak hlavně lámal větve.

Další články
Nahoru