dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - jasno
1°C
Pražské krimi

Družný hovor s „vysvoboditelem“ v centru Prahy měl velmi nečekané vyvrcholení

Přibližně od poloviny prosince loňského roku prošetřují kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu případ, který se odehrál na Senovážném náměstí. Obětí incidentu je sedmatřicetiletý, italsky hovořící muž.

Turista vypověděl, že se chtěl 11. prosince kolem šesté ráno dostat do hotelu, kde bydlel. Avšak ho zradil jeho mobilní telefon, a on si v mapách nemohl vyhledat cestu k tomuto ubytovacímu zařízení. Proto oslovil náhodného kolemjdoucího, od kterého se ale cestu nedozvěděl.

Nicméně oba muži vešli do družného hovoru, během kterého prošli ulicemi Celetná a Senovážná až na Senovážné náměstí. Tam ale nastal nečekaný zvrat. „Jak uvedl poškozený, z ničeho nic dostal ránu do obličeje, po které upadl na zem a, dle jeho názoru, do chvilkového bezvědomí,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jakmile se probral, zjistil, že útočník už je pryč, stejně jako peněženka a mobil poškozeného. Proto poprosil náhodného kolemjdoucího o přivolání pomoci. Na místo se proto promptně dostavili jak policisté, tak záchranáři, kteří poškozeného převezli s těžkým zraněním horní končetiny do nemocnice.

Kriminalisté popsanou událost prošetřují pro podezření z trestného činu loupež, nicméně nasnadě je také podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Agresivního útočníka se zatím nepodařilo dopadnout.


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Další články
Nahoru