dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
Pražské krimi

Družný hovor s „vysvoboditelem“ v centru Prahy měl velmi nečekané vyvrcholení

Přibližně od poloviny prosince loňského roku prošetřují kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu případ, který se odehrál na Senovážném náměstí. Obětí incidentu je sedmatřicetiletý, italsky hovořící muž.

Turista vypověděl, že se chtěl 11. prosince kolem šesté ráno dostat do hotelu, kde bydlel. Avšak ho zradil jeho mobilní telefon, a on si v mapách nemohl vyhledat cestu k tomuto ubytovacímu zařízení. Proto oslovil náhodného kolemjdoucího, od kterého se ale cestu nedozvěděl.

Nicméně oba muži vešli do družného hovoru, během kterého prošli ulicemi Celetná a Senovážná až na Senovážné náměstí. Tam ale nastal nečekaný zvrat. „Jak uvedl poškozený, z ničeho nic dostal ránu do obličeje, po které upadl na zem a, dle jeho názoru, do chvilkového bezvědomí,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jakmile se probral, zjistil, že útočník už je pryč, stejně jako peněženka a mobil poškozeného. Proto poprosil náhodného kolemjdoucího o přivolání pomoci. Na místo se proto promptně dostavili jak policisté, tak záchranáři, kteří poškozeného převezli s těžkým zraněním horní končetiny do nemocnice.

Kriminalisté popsanou událost prošetřují pro podezření z trestného činu loupež, nicméně nasnadě je také podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Agresivního útočníka se zatím nepodařilo dopadnout.


Muž se chtěl uškrtit pomocí obinadla

18. října 2018 ve 13:45

V úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že v Rubensově ulici je mladý muž, který má kolem krku ovázané obinadlo a vyhrožuje sebevraždou. Hlídka muže nalezla sedícího na zídce a ihned mu škrtidlo sundala z krku. 

Mladík postříkal kapotu auta montážní pěnou

18. října 2018 ve 13:43

Ve středu odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 2 do Chopinovy ulice, kde měl neznámý muž postříkat zaparkované osobní vozidlo montážní pěnou. Strážníci se spojili s volajícím, který uvedl, že spolu s dalším svědkem viděli mladíka, jak z tlakové nádoby stříkal montážní pěnu na osobní...

Policisté ukončili vyšetřování znásilnění v centru Prahy

17. října 2018 ve 21:44

Kriminalisté z prvního policejního obvodu z 6. oddělení obecné kriminality ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v centru Prahy z letošního 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby.

Zobnul si perníček a šup za volant!

16. října 2018 v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Další články
Nahoru