dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Prověřte svou fyzičku: Pražský triatlon je pro profíky i rekreační sportovce
Loni se Pražského triatlonu účastnily stovky sportovců. Foto: Petr Chmelař

Prověřte svou fyzičku: Pražský triatlon je pro profíky i rekreační sportovce

Po úspěchu prvního ročníku bude i letos pokračovat Pražský triatlon v Dolních Počernicích. Závod bude odstartován již tuto neděli a své síly zde mohou poměřit děti i profesionální sportovci, jednotlivci i štafetové týmy. Pro sportovce i návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program.

Prvního ročníku se zúčastnilo 426 závodníků. ,,Rozhodli jsme se tedy vyjít vstříc velkému zájmu veřejnosti o různorodé sportovní aktivity a Pražský triatlon zopakovat i v tomto roce,” sděluje ředitel sdružení H-Triatlon Vladislav Dykast.

Stejně jako všechny závody v režii tohoto občanského sdružení, také Pražský triatlon je vhodný pro celou rodinu. Děti mohou soutěžit v takzvaném dětském duatlonu a pro dospělé jsou opět připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti.

Součástí startovného ve výši 150 až 300 Kč (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je startovní číslo, které bude po skončení závodu zařazeno do slosování o hodnotné ceny a také profesionální sportovní servis poskytnutý všem závodníkům bez rozdílu věku či výkonnosti.

Nejdřív dřina, pak hudba

„Výsledky budou měřeny profesionální metodou pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi závodu dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem,“ dodává Vladislav Dykast.

Po skončení závodu se mohou sportovci i návštěvníci těšit na doprovodný program v podobě vystoupení kapely Marcel Band nebo ukázek první pomoci. Pro nejmenší jsou pak připraveny soutěže, skákací hrad nebo trampolína a starší si mohou vyzkoušet takzvané „alko-brýle“.

Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/houmruvtriatlon. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání akce. Prezentace závodníků proběhne před restaurací Léta Páně (Národních hrdinů 3).

Spojení MHD – autobus č. 250, 163, 296, 240 – zastávka Škola Dolní Počernice – autobus jede ze zastávky DEPO Hostivař cca 20 minut, zastávka je vzdálená cca 150 m od startu závodu (GPS souřadnice místa startu závodu: 50°5'16.443"N, 14°34'48.551"E).

Harmonogram závodu:

7:30 – 9:30 Prezentace závodníků
10:00 Start kategorie SPORT – ženy/muži (plavání 800m, kolo 54km, běh 8km)
10:15 Start kategorie KLASIK – ženy/muž/štafety (plavání 400m, kolo 36km, běh 4km)
10:30 Start kategorie HOBBY – ženy/muži (plavání 400m, kolo 18km, běh 2km)
10:45 Start dětské kategorie (kolo 1km, běh 1km)
13:00 Vyhlášení výsledků
13.30 Hudební vystoupení


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru