dnes
Čtvrtek - zatazeno
20°C
zítra
Pátek - oblacno
21°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
22°C
Druhé kolo participativního rozpočtu Prahy 6 vrcholí, o projektech rozhodnou občané do konce října
Jedním z realizovaných vítězných projektů prvního ročníku participativního rozpočtu v Praze 6 je břevnovské grilovací a piknikové místo na Ladronce. Foto: Facebook Nápad pro Šestku

Druhé kolo participativního rozpočtu Prahy 6 vrcholí, o projektech rozhodnou občané do konce října

Projekt Nápad pro Šestku II. čeká poslední fáze – hlasování. To rozhodne o podpoře nejlepších nápadů na zlepšení okolí či území městské části a proběhne od 10. do 31. října skrze webovou aplikaci, která umožní jednotlivým návrhům udělovat jak pozitivní, tak i negativní hlasy. Pro lidi bez přístupu k internetu bude možnost hlasovat s asistencí pracovníků informačních kanceláří Prahy 6 a zúčastnit se mohou jak zdejší obyvatelé, tak lidé zde pracující či ti, kteří na Praze 6 tráví svůj volný čas.

V rámci tohoto projektu mohli občané přihlašovat své návrhy na zlepšení okolí či území MČ Prahy 6 od ledna do konce března a celkem se sešlo 57 nápadů, z toho dvacet čtyři se ukázalo realizovatelných a dostalo do finálního hlasování.

„Lidé nejčastěji navrhují zařízení pro sport a cvičení, dětské hřiště či revitalizaci zanedbaných míst. Populární jsou návrhy na úpravy vnitrobloků,“ komentuje letošní ročník Jindřich Pinc, koordinátor projektu. Mimo to se objevil nápad na instalaci trampolín, návrh na plochu pro legální graffiti, parkurové hřiště nebo revitalizace třešňového sadu.

Nápad pro Šestku II. je již druhým ročníkem participativního rozpočtu, což je odlišný způsob hospodaření s veřejnými výdaji, který představuje aktivní začleňování občanů do politického rozhodování a do plánů rozvoje města včlení jejich aktuální potřeby.

První ročník v roce 2017 přinesl 38 nápadů, o kterých hlasovaly téměř tři tisíce lidí. Ti vybrali dvanáct projektů, které se postupně realizují. V současné době jsou dokončené tyto projekty: letní kino u Keplera, břevnovské grilovací a piknikové místo na Ladronce, centrum Liboce (dětské hřiště), odpočinkové místo u stanice Bílá Hora a B+R Podbaba – parkování jízdních kol u stanice vlaku.

Více informací o projektu je k dispozici na webových stránkách www.napadprosestku.cz

 


Praha 5: Betonové květináče jsou prozatím všechny zamluveny

Dnes v 09:21

Ještě jednasedmdesát betonových květináčů zůstává v ulicích Prahy 5. V minulosti je městská část nabídla občanům, část z nich si je sice objednala, ale ve stanoveném termínu neodvezla. Nyní jsou již opět všechny zamluveny.

Program celoměstské podpory vzdělávání na rok 2021

14. července 2020 v 17:55

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila otevření Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2021. Dotaci lze poskytnout pouze na základě Žádosti o poskytnutí dotace, přičemž každý žadatel může podat pouze jednu žádost, která může obsahovat více projektů u jednotlivých...

Praha 2 přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

14. července 2020 v 17:35

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie...

Ủy ban Praha 11. Radnice založila stránku ve vietnamštině

14. července 2020 v 08:06

Radnice Prahy 11 založila pro informování o dění nejen v městské části pro vietnamské sousedy facebookovou stránku Ủy ban Praha 11.

Další články
Nahoru