dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - zatazeno
14°C
Druhé kolo participativního rozpočtu Prahy 6 vrcholí, o projektech rozhodnou občané do konce října
Jedním z realizovaných vítězných projektů prvního ročníku participativního rozpočtu v Praze 6 je břevnovské grilovací a piknikové místo na Ladronce. Foto: Facebook Nápad pro Šestku

Druhé kolo participativního rozpočtu Prahy 6 vrcholí, o projektech rozhodnou občané do konce října

Projekt Nápad pro Šestku II. čeká poslední fáze – hlasování. To rozhodne o podpoře nejlepších nápadů na zlepšení okolí či území městské části a proběhne od 10. do 31. října skrze webovou aplikaci, která umožní jednotlivým návrhům udělovat jak pozitivní, tak i negativní hlasy. Pro lidi bez přístupu k internetu bude možnost hlasovat s asistencí pracovníků informačních kanceláří Prahy 6 a zúčastnit se mohou jak zdejší obyvatelé, tak lidé zde pracující či ti, kteří na Praze 6 tráví svůj volný čas.

V rámci tohoto projektu mohli občané přihlašovat své návrhy na zlepšení okolí či území MČ Prahy 6 od ledna do konce března a celkem se sešlo 57 nápadů, z toho dvacet čtyři se ukázalo realizovatelných a dostalo do finálního hlasování.

„Lidé nejčastěji navrhují zařízení pro sport a cvičení, dětské hřiště či revitalizaci zanedbaných míst. Populární jsou návrhy na úpravy vnitrobloků,“ komentuje letošní ročník Jindřich Pinc, koordinátor projektu. Mimo to se objevil nápad na instalaci trampolín, návrh na plochu pro legální graffiti, parkurové hřiště nebo revitalizace třešňového sadu.

Nápad pro Šestku II. je již druhým ročníkem participativního rozpočtu, což je odlišný způsob hospodaření s veřejnými výdaji, který představuje aktivní začleňování občanů do politického rozhodování a do plánů rozvoje města včlení jejich aktuální potřeby.

První ročník v roce 2017 přinesl 38 nápadů, o kterých hlasovaly téměř tři tisíce lidí. Ti vybrali dvanáct projektů, které se postupně realizují. V současné době jsou dokončené tyto projekty: letní kino u Keplera, břevnovské grilovací a piknikové místo na Ladronce, centrum Liboce (dětské hřiště), odpočinkové místo u stanice Bílá Hora a B+R Podbaba – parkování jízdních kol u stanice vlaku.

Více informací o projektu je k dispozici na webových stránkách www.napadprosestku.cz

 


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru