Dnes Středa - oblacno 32°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Druhá školní ulice v Praze 6 se osvědčila, rodiče jsou spokojeni, děti mají méně pozdních příchodů

Bezpečnější cestu do školy Na Dlouhém lánu zkušebně zajišťovala školní ulice. Projekt radnice, kdy se ulice každé ráno promění v pěší zónu se osvědčil, což potvrdilo dotazníkové šetření.

Po měsíci zkušebního provozu školní ulice při ZŠ a MŠ Na Dlouhém lánu proběhlo mezi dětmi i rodiči dotazníkové šetření, které zjišťovalo spokojenost či nespokojenost s tímto dopravním opatřením.

79 % dětí a rodičů si přeje školní ulici zachovat.

Za největší přínos školní ulice označili respondenti vytvoření bezpečnějšího prostředí pro děti (58 %) a vytvoření klidnější (50 %) a celkově komfortnější (27 %) cesty do školy a školky.

Rodiče si pochvalují, že děti mohou pouštět děti do školy samotné nebo s kamarády, děti mají dokonce i méně pozdních příchodů. Dost hlasů bylo pro rozšíření režimu bez aut i na odpolední hodiny nebo dokonce na celý den.  

64 % respondentů se vyslovilo pro rekonstrukci ulice a zřízení obytné zóny, která by potvrdila pobytový charakter ulice.Autor: Alo

Praha 9 zve na Zlaté časy pod buřinkou

Dnes ve 12:09

U příležitosti 100 let připojení k Velké Praze a 120 let povýšení Vysočan na město se v sobotu 3. září od 16 do 21 hodin změní park Podviní v Praze 9 na dobovou tančírnu pod širým nebem.

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Dnes v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Dnes v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Další články
Nahoru