Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Druhá šance pro věci. Den Země a Reuse den Prahy 14 se bude konat u metra Rajská zahrada
25 duben
Ostatní
Prostranství před stanici metra Rajská zahrada zpravidla hosti farmářský trh, ve čtvrtek to bude Den Země a Reuse den na Praze 14. Foto: ViVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Druhá šance pro věci. Den Země a Reuse den Prahy 14 se bude konat u metra Rajská zahrada

25. 4. 2024
V rámci tradiční celosvětové události Den Země organizuje čtrnáctá městská část již pojedenácté ekologickou kampaň letos nazvanou „Den Země a Reuse den na Praze 14“. Na akci se podílí také místní základní a mateřské školy, partnerské a neziskové organizace. Akce proběhne ve čtvrtek 25. dubna od 10 do 18 hodin na prostranství před stanicí metra Rajská zahrada.

Nosnými tématy pro letošní rok bude udržitelnost a recyklace. Den Země bude jako každoročně především ukázkou aktivit místních základních škol k danému tématu. V doprovodném programu je připraveno vystoupení dětí z mateřských i základních škol.

Reuse den, který proběhne letos poprvé, bude zaměřen na další využitelnost věcí, které ještě nepatří do koše. Občané si mohou přinést k opravě drobnou elektroniku maximálně do velikosti mikrovlnky. Na místě drobnou elektroniku opravář opraví.

Důležitou součástí tohoto eventu je SWAP, tedy výměna oblečení a knih. Nevyužité knihy poputují do místních knihovny Rajská zahrada a nevyužité oblečení převezme Diakonie Broumov.

Oblečení, které občané přinesou do swapu musí být čisté, vyprané. Každý přinese maximálně 15 kusů oblečení a maximálně 10 knih. Sběr oblečení a knih bude probíhat po předchozí telefonické domluvě od 17. do 24. dubna a to na dvou místech:

Jahoda, Vybíralova 969, Diana Pexová, tel.: 737 901 098, v čase od 10 do 14 hodin (kromě 19. dubna), prosíme zvonit na „Sociální služby“, ÚMČ, Bratří Venclíků 1070 (spodní budova), zvonek 008, Andrea Mesiariková, tel.: 225 295 493, v čase od 10 do 14 hodin.

Zdroj: MČ Praha 14


Autor: red

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

Dnes v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

Dnes v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

Dnes v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

Dnes v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

Včera ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Korso Krymská 2024

Včera v 07:44

Krymská, to je ulice plná barů, restaurací, obchodů a dílen. V roce 2022 se obnovila tradice Korsa Krymská, které vždy koncem května vdechlo malé vršovické ulici venkovní život velkého bulváru. Bez aut a omezení se návštěvníci mohou těšit na spoustu živé hudby a představení, jídla a pití. Ve...

Multižánrový hudební festival v Modřanech

Včera v 06:48

V sobotu 25. května se v Modřanech koná Multižánrový hudební festival. Vstup volný.

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

21. května 2024 v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

21. května 2024 ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

21. května 2024 v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Další články
Nahoru