Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Druhá šance pro hračky a dobrý skutek. POP Airport pomáhá potřebným

Miliony dětí po celém světě vyhlížejí Štědrý den s očekáváním krásných dárků pod vánočním stromkem. Zdaleka ne všem se ale jejich přání vyplní. Návštěvníci pražského outletového nákupního centra POP Airport mohou od začátku prosince až do Vánoc díky spolupráci s Norou Fridrichovou a jejím nadačním fondem Šatník zpříjemnit svátky dětem, na které by jinak Ježíšek možná zapomněl.

Díky akci Dejte hračkám druhou šanci, kterou POP Airport pořádá, mohou návštěvníci v centru darovat dětem v nouzi hračky, ze kterých už vaše děti vyrostly, ale stále mohou ještě udělat radost někomu dalšímu. Stačí je od 2. do 23. prosince umístit pod vánoční strom v nákupním centru. „Lidé mohou nosit nezabalené hračky a doplnit je třeba přáním pro nového majitele. Pak je vloží do připravené krabice a umístí pod stromeček. Hračky budeme průběžně předávat nadačnímu fondu ŠATNÍK, který zajistí, aby si našly cestu k potřebným dětem,“ uvedl Jakub Dlouhý, Marketingový a obchodní ředitel POP Airport.

Pokud se navíc dárci s nezabalenou hračkou vyfotí u speciální fotostěny a fotografii pak donesou na informace centra, získají žeton na 50 korun. „Ten uplatní jako slevu na vstupné do Majalandu nebo Dinosaurie nebo na nákup v Maja Shopu a Dino Shopu nebo na útratu v restauraci U Máji,“ doplnil Dlouhý. 

Projekt Dejme hračkám druhou šanci připravilo outletové nákupní a zábavní centrum POP Airport ve spolupráci s nadačním fondem Šatník, který založila novinářka Nora Fridrichová. Šatník rozdává zejména rodičům samoživitelům v těžkých životních situacích oblečení, obuv, knížky, drogerii, kosmetiku nebo potřeby pro domácnost a nábytek od dárců. V předvánočním čase dostanou druhou šanci hračky, které návštěvníci přinesou do POP Airport. „V loňském roce jsme díky štědrým dárcům získali stovky krásných hraček, které by jinak zůstaly ležet zaprášené v pokojíčcích, nebo ještě hůře, by skončily na skládce. Ale díky této akci pomohly udělat šťastnější a veselejší Vánoce dalším stovkám dětí. Jsem ráda, že tuto akci letos můžeme s POP Airport zopakovat,“ popsala zakladatelka Šatníku Nora Fridrichová.


Autor: Hla

Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru