dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Drsný humor a lidské příběhy ze severu:  v centru Prahy se na pár dní výrazně ochladí
Film Synové Norska připomene atmosféru 70. let na severu Evropy. Foto: sfklub.cz

Drsný humor a lidské příběhy ze severu: v centru Prahy se na pár dní výrazně ochladí

Na konci února se v pražském kině Lucerna výrazně ochladí. Bude zde probíhat festival severských filmů, který již čtvrtým rokem přináší českým divákům pravidelnou dávku drsného severského humoru a syrových, ničím nepřikrášlených lidských příběhů na pozadí krásné skandinávské přírody.

Festival pořádá Severský filmový klub. Probíhá i v dalších českých městech: Brno, Jičín, Havířov, Ostrava, Teplice, Ústí nad Labem, Veselí nad Moravou, Zlín a Železný Brod.

Jako doprovodný program bude v kavárně kina Lucerna probíhat výstava fotografií z Islandu s názvem ZeMě. Vernisáž se uskuteční 28. února v 19 hodin.

Program festivalu Severská filmová zima 2014

27. února
18:45 Adamova jablka
Neonacista ve výkonu trestu Adam přijíždí na faru, aby se zde věnoval veřejně prospěšným pracím.

20:45 August
Začíná léto, Aku maturuje a čelí obrovské prázdnotě. Všechno se změní o slunovratu, když potká Juli, krásnou, zvláštní a divokou dívku.

28. února
16:45 Zkalená krev
Islandské rodinné drama, situované do současného Rejkjavíku, nás přivádí do rodiny úspěšného Pétura a jeho manželky Asty.

18:45 Tak už mě sakra polib, pitomče
Tale vede mládežnickou ochotnickou skupinu a každý rok společně uvádí revue s kytarou a ve zvířecích kostýmech. Ale Tale si usmyslí, že mají na víc.

20:45 Táta na týden
Jarle Klempovi je 25 let, studuje literaturu a má vášeň pro Adorna, Prousta a dospělé ženy – a určitě ne pro tamagoči, Lady Di a malé děti.

1. března
16:45 Smích racků
Na počátku padesátých let se mladá Islanďanka Freya vrací domů ze Spojených států, kam se před časem provdala. Nyní ovdověla a chce se usadit u příbuzných v malé vesničce poblíž Reykjavíku.

18:45 Strašidla a duchové
Ofeigur, zemřelý otec Anny Sol, se objeví znovu na zemi a začne se plést do jejího života. Anna a její přítel, Ingi Brjann, chtějí prodat Ofeigurův dům.

20:45 Vzpoura v Kautokeinu
V roce 1852 se v severonorské farnosti Kautokeino vzbouřilo přes 50 Sámů proti místní norské správě.

2. března

spi-detatko-spi-nahled

Spi, děťátko, spi

16:45 Spi, děťátko, spi
Road movie o čtyřech dívkách z odvykacího centra, které se vydají napříč Dánskem, aby našly svou budoucnost.

18:45 Děti nosí vánoční skřítek
Sara oznámí svému novému partnerovi Jannemu, že letos pojme Vánoce trochu jinak. Aby se všichni lépe poznali, pozve své bývalé muže i s novými rodinami na vánoční oslavu.

20:45 Synové Norska
Nostalgický pohled na punkové snění a dospívání v silně pro-socialistickém Norsku 70. let


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru