Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Drogový dealer několikrát denně měnil účes a oblečení, nakonec mu to nebylo nic platné
Dealerovo nádobíčko, jak ho zdokumentovali policisté. Zdroj foto: Policie ČR

Drogový dealer několikrát denně měnil účes a oblečení, nakonec mu to nebylo nic platné

Kriminalisté zadrželi dva hlavní distributory drog na Černém Mostě. Při domovních prohlídkách nalezli stovky gramů drog a téměř půl milionu korun. Dealerům hrozí v případě odsouzení až deset let za mřížemi. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Prvního dealera, který byl již v minulosti dvakrát řešen za stejnou trestnou činnost, zadrželi kriminalisté minulý týden v úterý odpoledne. Stalo se to v garážích nákupního centra na Černém Mostě, přímo po předávce pervitinu.

„Obviněný teprve před rokem opustil vězení a ihned začal opakovaně páchat trestnou činnost. Drogy prodával přímo ve svém bydlišti nebo za odběrateli docházel do stanic metra, anebo do podzemních garáží nedalekého obchodního centra,“ sdělila Siřišťová.

Recidivista byl ze zkušenosti z minulých zadržení extrémně opatrný a svou činnost se neustále pokoušel kamuflovat. Během dne několikrát měnil oblečení a účesy, aby policisty zmátl, ale to mu nebylo nic platné.

Po zadržení byly u obviněného doma nalezeny stovky gramů pervitinu připraveného k distribuci, dále marihuana, hašiš, extáze, váhy, sáčky a další věci potřebné k distribuci.

„U šestapadesátiletého muže kriminalisté nalezli téměř půl milionu korun a několik falešných bankovek o nominální hodnotě 2 000 korun,“ sdělila Siřišťová.

Druhého z dvojice kriminalisté zadrželi v pondělí odpoledne. Stalo se tak po bezprostřední předávce odběrateli, přímo před jeho bytem. Prodeje drog se konaly denně, kdy během týdne prodal více než sto gramů pervitinu. Distribuce probíhala přímo v jeho bydlišti na sídlišti Černý Most, a to nejčastěji v okolí jeho domu a taktéž u stanice metra.

„Svoji činnost se snažil osmačtyřicetiletý muž skrývat a prodával jen prověřeným odběratelům. Prodejem pervitinu financoval svůj nákladný životní styl. Při zadržení měl u sebe obviněný téměř sto gramů vysoce kvalitního pervitinu, kdy následnou odbornou expertízou bylo zjištěno, že se jednalo o pervitin s účinnou látkou téměř 78 procent,“ popsala policejní mluvčí.

Následnou domovní prohlídkou byly nalezeny, sáčky, váhy, pervitin, hotovost, mobilní telefony a další věci potřebné pro distribuci pervitinu. Oba muži jsou v současné chvíli obviněni ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„V případě odsouzení jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Šestapadesátiletý recidivista je stíhán vazebně," dodala Violeta Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Další články
Nahoru