Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Drogový dealer několikrát denně měnil účes a oblečení, nakonec mu to nebylo nic platné
Dealerovo nádobíčko, jak ho zdokumentovali policisté. Zdroj foto: Policie ČR

Drogový dealer několikrát denně měnil účes a oblečení, nakonec mu to nebylo nic platné

Kriminalisté zadrželi dva hlavní distributory drog na Černém Mostě. Při domovních prohlídkách nalezli stovky gramů drog a téměř půl milionu korun. Dealerům hrozí v případě odsouzení až deset let za mřížemi. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Prvního dealera, který byl již v minulosti dvakrát řešen za stejnou trestnou činnost, zadrželi kriminalisté minulý týden v úterý odpoledne. Stalo se to v garážích nákupního centra na Černém Mostě, přímo po předávce pervitinu.

„Obviněný teprve před rokem opustil vězení a ihned začal opakovaně páchat trestnou činnost. Drogy prodával přímo ve svém bydlišti nebo za odběrateli docházel do stanic metra, anebo do podzemních garáží nedalekého obchodního centra,“ sdělila Siřišťová.

Recidivista byl ze zkušenosti z minulých zadržení extrémně opatrný a svou činnost se neustále pokoušel kamuflovat. Během dne několikrát měnil oblečení a účesy, aby policisty zmátl, ale to mu nebylo nic platné.

Po zadržení byly u obviněného doma nalezeny stovky gramů pervitinu připraveného k distribuci, dále marihuana, hašiš, extáze, váhy, sáčky a další věci potřebné k distribuci.

„U šestapadesátiletého muže kriminalisté nalezli téměř půl milionu korun a několik falešných bankovek o nominální hodnotě 2 000 korun,“ sdělila Siřišťová.

Druhého z dvojice kriminalisté zadrželi v pondělí odpoledne. Stalo se tak po bezprostřední předávce odběrateli, přímo před jeho bytem. Prodeje drog se konaly denně, kdy během týdne prodal více než sto gramů pervitinu. Distribuce probíhala přímo v jeho bydlišti na sídlišti Černý Most, a to nejčastěji v okolí jeho domu a taktéž u stanice metra.

„Svoji činnost se snažil osmačtyřicetiletý muž skrývat a prodával jen prověřeným odběratelům. Prodejem pervitinu financoval svůj nákladný životní styl. Při zadržení měl u sebe obviněný téměř sto gramů vysoce kvalitního pervitinu, kdy následnou odbornou expertízou bylo zjištěno, že se jednalo o pervitin s účinnou látkou téměř 78 procent,“ popsala policejní mluvčí.

Následnou domovní prohlídkou byly nalezeny, sáčky, váhy, pervitin, hotovost, mobilní telefony a další věci potřebné pro distribuci pervitinu. Oba muži jsou v současné chvíli obviněni ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„V případě odsouzení jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Šestapadesátiletý recidivista je stíhán vazebně," dodala Violeta Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Zabodnu do tebe kudlu

14. dubna 2023 v 09:40

Hlídka strážníků, která procházela Lazarskou ulicí, si minulý týden ve tři hodiny ráno všimla na protější straně ulice dvou mužů, z nichž jeden začal močit na zeď domu. Strážníci na muže zablikali svítilnou a upozornili ho na nevhodné chování.

Další články
Nahoru