dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Drogový boss je ve vazbě. Zásoboval celé území Prahy 5 a část Prahy 2

Od začátku letošního roku se kriminalisté z 9. oddělení druhého policejního obvodu zabývají případem rozsáhlé distribuce pervitinu a hlavně heroinu. Zpočátku monitorovali  činnost čtveřice dealerů, jejíž členy postupně obvinili a postavili před soud. V souvislosti s prověřováním této skupiny ale zjistili, že tyto čtyři, de facto „malé ryby“, ovládá a řídí jeden hlavní organizátor.

Když už i proti tomuto dealerovi detektivové nashromáždili dostatek důkazů, požádali justiční orgány o souhlas s jeho zadržením a také k domovním prohlídkám všech nemovitostí a vozidel, čemuž vyhověly.

Během prohlídky nalezli téměř jeden a půl kilogramu heroinu a sto gramů pervitinu. Kromě toho také v jednom z bytů nalezli větší množství zlatých šperků, kterými „zákazníci“ v některých případech za drogy platili. Na bankovních účtech také kriminalisté zajistili finanční hotovost v řádech statisíců a mimo jiné zajistili i dva luxusní vozy, které dealer užíval a které si pořídil z výnosu za prodej drog.

Nalezené množství drog během prohlídek ale není jediné břemeno, které nyní dealera tíží v jeho neprospěch. Kriminalisté se totiž díky operativně pátracím prostředkům od roku 2011 dopátrali celé řady případů, kdy tento muž prodal drogy odpovídající množství okolo čtyř kilogramů v přepočtu za téměř čtyři miliony korun. Touto činností zajišťoval distribuci drog pro celé území Prahy 5 a část Prahy 2.

A rozhodně se v oblasti kriminality nejedná o žádného začátečníka. V trestním rejstříku už má deset záznamů, kde se střídá převážně majetková a drogová kriminalita. V současné době je navíc tento osmačtyřicetiletý recidivista v podmínce, a proto po zadržení putoval rovnou do vazby. 

Muž je nyní obviněný z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení mu hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru