dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražské krimi

Drogová recidivistka opět za volantem

V úterý ráno zastavili v Muzejní ulici policisté pohotovostní motorizované jednotky osobní auto, za jehož volantem seděla třiačtyřicetiletá žena. K té policisté prošetřováním zjistili, že řídí motorové vozidlo, ač to má hned dvěma soudními rozhodnutími, platnými až do roku 2015, zakázáno.

Další následná zjištění z policejních evidencí navíc vypovídají o tom, že žena je v oblasti drogových deliktů recidivistkou. V minulosti totiž byla za různé delikty v souvislosti s omamnými a psychotropními látkami celkem stíhána desetkrát, a to ať za neoprávněné držení drog, jízdu pod vlivem těchto látek, nebo maření výkonu úředního rozhodnutí.

Ve dvou případech byla dokonce odsouzena k trestům nepodmíněným. Z posledního takového trestu byla propuštěna teprve v lednu letošního roku. Na základě těchto skutečností podrobili policisté řidičku na místě silniční kontroly zkoušce na přítomnost drog, která měla pozitivní výsledek a prokázala přítomnost amphetaminu a kokainu.

Z toho důvodu předvedli policisté řidičku na policejní služebnu pro podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě obvinění a odsouzení hrozí česky hovořící ženě trest odnětí svobody až na tři roky.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru