Dnes Neděle - oblacno 7°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Drobné provozovny: Opravna obuvi v Dlouhé je už přes dvacet let královstvím Miloše Scholze
Miloš Scholz ve své obuvnické dílně. Foto: P1

Drobné provozovny: Opravna obuvi v Dlouhé je už přes dvacet let královstvím Miloše Scholze

Udržet občanskou vybavenost v historickém centrum stojí velké úsilí, o to více člověk pookřeje, když prochází Dlouhou ulicí a u známého Domu U Zeleného stromu spatří starou smaltovanou ceduli s nápisem Oprava obuvi. V levém rohu krásného nádvoří s arkádami v patře se nachází království Miloše Scholze.

V obuvnické dílně je atmosféra jako ve starém filmu. Za 22 let, kdy tato opravna slouží veřejnosti, si lidé bydlící a pracující na Starém Městě zvykli za obuvníkem chodit. Moc toho nenamluví a už vůbec nemá ve zvyku mluvit o sobě. V práci poslouchá oblíbené rádio, pokud na opravu bot čekáte, posloucháte jej s ním.

„Trochu složitější je to ovšem s lidmi, kteří si raději koupí nové boty, než by si nechali opravit ty staré. Kolikrát skončí v koši krásné kousky, které vyrobil někdo zručný a stačí je jen poopravit. V létě jsem moc zákazníků neměl, chodí se v pantoflích a sportovních botách a v těch vydrží mnozí až do zimy,“ uvedl Miloš Scholz.

„Nejdůležitější je zákazníkovi vyhovět. Já nemám ani telefon, ani mail, proto mi reklamu dělají ti, kteří se osobně přesvědčili, že své řemeslo mám rád, a dávají tyto informace dál,“ dodal.

Mnohé opravy bot jsou na počkání, provozovna má otevřeno od pondělí do čtvrtka od 10 do 18, v pátek od 10 do 15.

Opravna obuvi, Dlouhá 729/37, Staré Město – Praha 1


Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

25. února 2021 v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Květnaté louky, herní i cvičební prvky, pojmenování veřejných prostranství. Projekt PinCity Prahy 4 se líbí

24. února 2021 v 09:45

Před více než měsícem spustila městská část Praha 4 na webové adrese praha4.pincity.cz zcela novou nepolitickou platformu. Za krátkou dobu zde občané k 55 projektům radnice umístili více než 85 pomyslných připínáčků, tedy svých konkrétních návrhů pro zlepšení životního prostředí a místní rozvoj...

Radlice: Obyvatelé oceňují školství a údržbu zeleně, vadí jim nedostatečná infrastruktura pro cyklisty

22. února 2021 ve 20:58

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Výsledky ankety jsou jedním z analytických výstupů Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+. Ke zpracování dlouhodobého plánu...

Další články
Nahoru