Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dříve nejtěžší český režisér zhubnul téměř 80 kilogramů. I ohledem na covid jsem si zachránil život, tvrdí
Po odstranění kožních převisů mu zůstala na břiše velká jizva. Foto: AOS Publishing

Dříve nejtěžší český režisér zhubnul téměř 80 kilogramů. I ohledem na covid jsem si zachránil život, tvrdí

Po kdysi populárním synovi herečky Heleny Růžičkové-Jiřím Růžičkovi ml., byl Tomáš Magnusek nejtěžším českým hercem a režisérem současnosti. Ještě před rokem vážil 177 kilogramů. Autor a spoluautor filmů a seriálů jako Pamětnice, Stopy života, Čechovi, Kluci z hor, Stopy života, které budou mít příští rok premiéru či Bastardů, jejich 4. díl se začíná připravovat, zhubl k dnešku téměř 80 kilogramů.

„Je mi jasné, že v dnešní době, kdybych onemocněl covidem, tak jako obézní člověk bych byl extrémně rizikový, i když mi ještě nebylo čtyřicet. Udělal jsem to hlavně ze zdravotních důvodů, že jsem si prostě řekl, že zhubnout musím a za tím cílem jsem šel,“ prozradil Magnusek.

„Šestnáct let jsem nepřetržitě tloustl. Každý rok jsem přibral přibližně sedm kilo. Když jsem odcházel v roce 2004 od rodičů bydlet se svou budoucí ženou Gábinou, měl jsem 78 kilo, ale o patnáct let později byla moje váha téměř o sto kilo větší. Během této doby jsem sice po všech stránkách svého života ušel určitou cestu, ale tato součást mého já patřila k těm nejsložitějším,“ přiznává režisér, producent a herec.

„Asi nejtěžší v té fázi byl operační zákrok, kdy mi lékaři odstranili na břiše kožní převisy. Mám jizvu z jedné strany na druhou. To byla po zákroku neskutečná bolest," svěřil se režisér.

Ze své obezity si sice postupně udělal přednost a jakousi image, dělal si z ní legraci či dokonce ji povyšoval na „přednost“, ale posléze pochopil, že tudy cesta nevede. A že je nejvyšší čas, aby sám se sebou začal něco dělat.

„Už jsem si ,na něj´ani neviděl, a to jsem si řekl: Chlapče, a to je špatně, moc špatně… Tak to se musí změnit,“ dodal s humorem sobě vlastním Magnusek.

Teď se chystá nejenom na natáčení Bastardů 4, na které dělal dokonce už i casting, ale pokračuje i v miniseriálu Škola mého života. Příští rok do kin vstoupí jeho nejnovější filmový počin Stáří není pro sraby s Luďkem Sobotou, Janem Přeučilem, Jiřím Krampolem či Rudolfem Hrušínským v hlavních rolích.


Autor: Dalibor Kracík

Recepty na koktejly s italským likérem Bombardino

9. ledna 2021 v 15:20

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

Přednáška pro dospělé: Normální šílenství

8. ledna 2021 v 19:00

Představení nové knihy rozhovorů o duševním zdraví, léčbě a přístupu k lidem s psychickým onemocněním ve středu 13. ledna v 19 hodin.

Přednáška online: Rok 2021 ve znamení kovového Buvola

7. ledna 2021 v 09:40

Městská knihovna připravila na 11. ledna v 19 hodin on-line přednášku Rok 2021 ve znamení kovového Buvola.

Další články
Nahoru