Dnes Čtvrtek - skorojasno 6°C
Zítra Pátek - oblacno 3°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dříve nejtěžší český režisér zhubnul téměř 80 kilogramů. I ohledem na covid jsem si zachránil život, tvrdí
Po odstranění kožních převisů mu zůstala na břiše velká jizva. Foto: AOS Publishing

Dříve nejtěžší český režisér zhubnul téměř 80 kilogramů. I ohledem na covid jsem si zachránil život, tvrdí

Po kdysi populárním synovi herečky Heleny Růžičkové-Jiřím Růžičkovi ml., byl Tomáš Magnusek nejtěžším českým hercem a režisérem současnosti. Ještě před rokem vážil 177 kilogramů. Autor a spoluautor filmů a seriálů jako Pamětnice, Stopy života, Čechovi, Kluci z hor, Stopy života, které budou mít příští rok premiéru či Bastardů, jejich 4. díl se začíná připravovat, zhubl k dnešku téměř 80 kilogramů.

„Je mi jasné, že v dnešní době, kdybych onemocněl covidem, tak jako obézní člověk bych byl extrémně rizikový, i když mi ještě nebylo čtyřicet. Udělal jsem to hlavně ze zdravotních důvodů, že jsem si prostě řekl, že zhubnout musím a za tím cílem jsem šel,“ prozradil Magnusek.

„Šestnáct let jsem nepřetržitě tloustl. Každý rok jsem přibral přibližně sedm kilo. Když jsem odcházel v roce 2004 od rodičů bydlet se svou budoucí ženou Gábinou, měl jsem 78 kilo, ale o patnáct let později byla moje váha téměř o sto kilo větší. Během této doby jsem sice po všech stránkách svého života ušel určitou cestu, ale tato součást mého já patřila k těm nejsložitějším,“ přiznává režisér, producent a herec.

„Asi nejtěžší v té fázi byl operační zákrok, kdy mi lékaři odstranili na břiše kožní převisy. Mám jizvu z jedné strany na druhou. To byla po zákroku neskutečná bolest," svěřil se režisér.

Ze své obezity si sice postupně udělal přednost a jakousi image, dělal si z ní legraci či dokonce ji povyšoval na „přednost“, ale posléze pochopil, že tudy cesta nevede. A že je nejvyšší čas, aby sám se sebou začal něco dělat.

„Už jsem si ,na něj´ani neviděl, a to jsem si řekl: Chlapče, a to je špatně, moc špatně… Tak to se musí změnit,“ dodal s humorem sobě vlastním Magnusek.

Teď se chystá nejenom na natáčení Bastardů 4, na které dělal dokonce už i casting, ale pokračuje i v miniseriálu Škola mého života. Příští rok do kin vstoupí jeho nejnovější filmový počin Stáří není pro sraby s Luďkem Sobotou, Janem Přeučilem, Jiřím Krampolem či Rudolfem Hrušínským v hlavních rolích.


Autor: Dalibor Kracík

Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Další články
Nahoru