Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dříve nejtěžší český režisér zhubnul téměř 80 kilogramů. I ohledem na covid jsem si zachránil život, tvrdí
Po odstranění kožních převisů mu zůstala na břiše velká jizva. Foto: AOS Publishing

Dříve nejtěžší český režisér zhubnul téměř 80 kilogramů. I ohledem na covid jsem si zachránil život, tvrdí

Po kdysi populárním synovi herečky Heleny Růžičkové-Jiřím Růžičkovi ml., byl Tomáš Magnusek nejtěžším českým hercem a režisérem současnosti. Ještě před rokem vážil 177 kilogramů. Autor a spoluautor filmů a seriálů jako Pamětnice, Stopy života, Čechovi, Kluci z hor, Stopy života, které budou mít příští rok premiéru či Bastardů, jejich 4. díl se začíná připravovat, zhubl k dnešku téměř 80 kilogramů.

„Je mi jasné, že v dnešní době, kdybych onemocněl covidem, tak jako obézní člověk bych byl extrémně rizikový, i když mi ještě nebylo čtyřicet. Udělal jsem to hlavně ze zdravotních důvodů, že jsem si prostě řekl, že zhubnout musím a za tím cílem jsem šel,“ prozradil Magnusek.

„Šestnáct let jsem nepřetržitě tloustl. Každý rok jsem přibral přibližně sedm kilo. Když jsem odcházel v roce 2004 od rodičů bydlet se svou budoucí ženou Gábinou, měl jsem 78 kilo, ale o patnáct let později byla moje váha téměř o sto kilo větší. Během této doby jsem sice po všech stránkách svého života ušel určitou cestu, ale tato součást mého já patřila k těm nejsložitějším,“ přiznává režisér, producent a herec.

„Asi nejtěžší v té fázi byl operační zákrok, kdy mi lékaři odstranili na břiše kožní převisy. Mám jizvu z jedné strany na druhou. To byla po zákroku neskutečná bolest," svěřil se režisér.

Ze své obezity si sice postupně udělal přednost a jakousi image, dělal si z ní legraci či dokonce ji povyšoval na „přednost“, ale posléze pochopil, že tudy cesta nevede. A že je nejvyšší čas, aby sám se sebou začal něco dělat.

„Už jsem si ,na něj´ani neviděl, a to jsem si řekl: Chlapče, a to je špatně, moc špatně… Tak to se musí změnit,“ dodal s humorem sobě vlastním Magnusek.

Teď se chystá nejenom na natáčení Bastardů 4, na které dělal dokonce už i casting, ale pokračuje i v miniseriálu Škola mého života. Příští rok do kin vstoupí jeho nejnovější filmový počin Stáří není pro sraby s Luďkem Sobotou, Janem Přeučilem, Jiřím Krampolem či Rudolfem Hrušínským v hlavních rolích.


Autor: Dalibor Kracík

Zdravotnický hackathon vyhrálo zařízení na automatické měření výdeje moči pacientů

22. listopadu 2021 v 11:59

Od pátku do neděle se v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) utkalo téměř 200 českých a zahraničních hackerů na akci European Health Hackathon 2021. Akce, jejímž cílem bylo během 48 hodin vytvořit inovace ve zdravotnictví, se konala fyzicky v IKEM...

Saunia má otevřeno i 17. listopadu

15. listopadu 2021 v 18:47

Saunové světy Saunia mají otevřeno i během státního svátku ve středu 17. listopadu. Týká se to také všech šesti pražských poboček: Galerie Butovice, Vivo! Hostivař, Westfield Chodov, Centrum Černý Most, Galerie Harfa a Centrum Krakov.

Další články
Nahoru