Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pivní benefice Drink For Ukraine se ruší, organizátoři nechtějí zabírat místo uprchlíkům
Festival se měl konat v Kongresovém centru Praha. Foto: archiv KCP

Pivní benefice Drink For Ukraine se ruší, organizátoři nechtějí zabírat místo uprchlíkům

Více než čtyřicet minipivovarů z celé České republiky se mělo v sobotu 5. března sejít na benefičním pivním festivalu Drink for Ukraine v Kongresovém centru Praha, které stojí u stanice metra Vyšehrad. Hlavní město se však do této rozlehlé budovy u stanice metra Vyšehrad rozhodlo z kapacitních důvodů přemístit  z knihovny na Mariánském náměstí centrum pro ukrajinské uprchlíky. Organizátoři se proto rozhodli pivní festival zrušit. 

Minipivovary chtěly na akci darovat více než 100 druhů piv a veškerý výtěžek z prodeje měl jít na konto neziskové organizace Člověk v tísni pro pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu. 

„Nechceme zabírat místo, které může poskytnout teplo a přístřešek lidem, kteří prchají před válkou,“ vysvětlila tento krok spoluorganizátorka Karolína Chroustovská z pivovaru Chroust.

I když se ještě dnes ráno z dalšími organizátory snažila narychlo najít náhradní místo, nepodařilo se to. Řemeslné minipivovary, jako například Zichovec, Raven, Chroust, Wild Creatures, Matuška, Vinohradský pivovar nebo Clock měly na benefiční festival přivézt zejména speciální piva typu IPA, stout, svrchně kvašené Ale nebo ovocné kyseláče.

Pivovary přislíbily na akci poskytnout i jejich raritní lahvová piva, často stařená několik let v dubových sudech. Ta se měla dražit za nejvyšší nabídku. Pro festival se zvedla vysoká vlna podpory z celé republiky včetně větších pivovarů. Finančně i vlastní účastí měl festival podpořit Plzeňský Prazdroj a Rodinný pivovar Bernard. 

„Podpora festivalu nám opravdu vyrazila dech. Je vidět, že svět je u nás ještě v pořádku,“ řekl ještě před zrušením spoluorganizátor festivalu Ladislav Vrtiš z pivovaru Raven.

„Pokud přemýšlíte co se sobotou, zkuste pomoci uprchlíkům, jejichž počet v Česku každou hodinou narůstá. Osobně jsem jich přes ukrajinskou hranici koordinoval přes 4000, někteří tu teď vedle mne sedí v mém obýváku a nevidím důvod, proč by se každý, kdo má na pivo za 100 korun nemohl o jednu rodinu týden postarat. Priority jsou pouze teplo a voda, zbytek je sekundární," napsal dnes na sociální sítě. 


Autor: puc

Světový street food na Smíchově

25. března 2022 v 08:28

Světový street food ochutnáte v sobotu 26. března na Smíchovské náplavce.

Dvojka plná chutí zve dnes na vepřové hody

19. března 2022 v 09:09

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Baťůžek dětem z Ukrajiny

10. března 2022 v 07:13

Na trhu na Kulaťáku v sobotu 12. března poprvé představí Praha 6 novou aktivitu na podporu Ukrajiny, která bude pomáhat uprchlíkům na území městské části.

Dyzajn market Jaro 2022

9. března 2022 v 09:35

Dyzajn market Jaro se koná 12. a 13. března, oba dny od 10 do 18 hodin na Výstavišti Praha. Vstup je zdarma a bez bariér. Na trhu autorské tvorby potkáte 180+ lokálních dyzajnérů, tvůrců a kulinářských umělců. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a...

Dvojka plná chutí: Vepřové hody

8. března 2022 v 11:00

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Komentovaná procházka Prahou 6: Od Vojenské nemocnice k zmizelé břevnovské návsi

8. března 2022 v 08:04

Březnová vycházka Prahy 6 v neděli 20. března začne historií výstavby vojenské nemocnice a podél jejího areálu se vydáte do Tallichovy ulice. Terasové domy, vystavěné v 70. letech 20. století, podle návrhu architekta Vlastimila Mulače, byly ve své době obývány většinou prominentními osobami...

Zábradlí pro Ukrajinu!

4. března 2022 v 18:52

Divadlo Na zábradlí pořádá v sobotu 5. března benefiční akci na podporu lidí zasažených válkou na Ukrajině. Během odpoledne zde bude probíhat kulturní program i materiální sbírka, součástí akce bude také vernisáž výstavy ukrajinských umělců.

Další články
Nahoru