Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dřevo z vánočních stromů Prahy 3 poslouží k opravě dětského hřiště
Odvoz odstrojeného vánočního stromu ke zpracování. Foto: P3

Dřevo z vánočních stromů Prahy 3 poslouží k opravě dětského hřiště

Dnes byly odinstalovány tři vánoční stromy, které od začátku adventu zdobily Prahu 3. Dřevo bude využito pro opravu mobiliáře a herních prvků. Informovala o tom mluvčí městské části Zuzana Křížková.

Dnes dopoledne proběhl svoz tří velkých vánočních stromků z náměstí Jiřího z Poděbrad, Lobkovicovo náměstí a Ohrady. „Jde o krásné, více než sedmi metrové jedle z lesních školek v Podkrkonoších. Budou zpracovány v truhlárně a využity k opravám mobiliáře a herních prvků dětského hřiště Na Krejcárku,“ sdělila Křížková. Ze dřeva budou vyrobeny například kolotoč nebo věž se skluzavkou.

O uplynulém víkendu byl odstrojen 22,5 metru vysoký smrk, který byl letošní ozdobou Staroměstského náměstí v adventním čase. Větve byly odvezeny do Zoo Praha, kde jsou zpestřením stravy bizonů, zubřů, urzonů, slonů a dalších zvířat.

Kmen byl rozřezán v hostivařské pile. Následně se o zpracování tradičně postarají ve Střední odborné škole Jarov, kterou zřizuje hlavní město. Ze dřeva žáci oboru truhlář vyrobí zařízení do pražského domova důchodců.

„V úvahu přicházejí například atypické skříně, noční stolky nebo zahradní lavičky,” sdělil ředitel školy Miroslav Janeček.


Autor: Cen

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Dnes v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru