Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dřevěná okna: V čem se liší oproti plastu?
Pražský životKomerční sdělení

Dřevěná okna: V čem se liší oproti plastu?

Pokud stojíte před rozhodnutím, jaká okna si pořídit do domu, bytu nebo dokonce zahradního domku, tento článek vám poskytne porovnání, které vám pomůže učinit správné rozhodnutí. Zjistěte, která okna jsou ideální pro vaše potřeby a styl života.

Estetická stránka dřevěných oken

Charakteristická přirozená krása a šarm dřeva přidává domovu teplo a individualitu. Každé okno je unikátní díky různorodosti dřevěných vzorů a odstínů. Dřevo lze také přizpůsobit přelakováním, což nabízí určitou úroveň flexibility v dekoraci. 

Plastová okna nabízí modernější vzhled, který může být vhodnější pro novější nebo minimalistické domovy. Jsou dostupná v různých barvách (nabídka zde), ale nemají stejnou hloubku a texturu jako dřevo.

Odolnost a údržba dřevěných oken

Dřevěná okna vyžadují pravidelnou údržbu, včetně ošetření proti škůdcům a hnilobě a občasného přelakování. Jsou však s kvalitní péčí dlouhodobě odolná. 

Plastová okna nabízí výhodu nižší údržby, jsou odolná proti povětrnostním vlivům a nekorodují. Na druhou stranu, plast se může postupem času deformovat nebo vyblednout.

Tepelná a zvuková izolace

Dřevěná okna poskytují vynikající přirozenou izolační schopnost, což může zlepšit energetickou efektivitu domu. Dřevo je také efektivním tlumičem zvuku. 

Moderní plastová okna jsou také dobře izolovaná, ale mohou mít tendenci ke kondenzaci. Z hlediska zvukové izolace mohou být méně účinná než dřevěná okna.

okno-plastik 

Životnost dřevěných oken

Při správné údržbě mohou dřevěná okna vydržet desítky let. Jejich životnost je však závislá na kvalitě dřeva a péči. 

Plastová okna mají typicky kratší životnost než dřevěná okna, ale jsou méně náročná na údržbu. V dlouhodobém horizontu mohou být ekonomičtější.

Kolik stojí dřevěná okna?

Dřevěná okna jsou obecně dražší, ale mohou zvýšit hodnotu nemovitosti díky svému vzhledu a trvanlivosti. Pokud se chcete podívat na nabídku a ceník dřevěných oken, navštivte ověřeného prodejce dřevěných i plastových oken Oknoplastik zde

Plastová okna jsou cenově dostupnější a nabízí dobrý poměr cena/výkon, zejména pro ty, kteří hledají okamžitou úsporu nákladů.

Ekologický dopad

Dřevo je ekologicky udržitelná volba, zejména pokud pochází z obnovitelných zdrojů. Je také biologicky odbouratelné. 

Plastová okna mají větší ekologickou stopu a recyklace plastu může být komplikovanější.


Autor: TZ

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

Včera v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

Včera v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

Včera v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Festival Na hlavu 2024

Včera v 08:00

Festival o duševním zdraví a mysli Na hlavu letos nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje – ať už se jedná o odlišnou sexuální orientaci, psychické či jiné onemocnění, rozdílnost v náboženském vyznání, v tom jak vypadají naše těla, v barvě pleti...

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

Včera v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

20. února 2024 ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Dálkový odečet spotřeby vody využívá stále více zákazníků PVK

20. února 2024 v 11:43

Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 17 138 vodoměrů, což je meziročně nárůst o 15 procent. Přitom v roce 2012 jich bylo pouhých...

Výstava Můj svět ukazuje život v sociálně vyloučené lokalitě očima dětí

20. února 2024 v 11:19

Seznámit se základy řemesla, ale především zažít úspěch a poznat něco nového. To bylo cílem fotografických dílen obecně prospěšné společnosti Nová škola a spolku 400 ASA pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí z Krásné Lípy a Šluknovska. Čtyřiadvacet vybraných fotografií, které v rámci...

Dakar, jak ho neznáte

20. února 2024 v 09:55

Dolnopočernické informační a kulturní centrum Oáza zve 27. února od 17 hodin na talk show Dakar, jak ho neznáte. Vyprávění a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nepublikované fotografie a videa přímo z dakarského konvoje.

Lidová Pašijová hra v Loretě

20. února 2024 v 09:20

Barokní průčelí Lorety, korunované věží s historicky nejstarší chrámovou zvonohrou v Evropě, bude již po třetí svědkem Ježíšova evangelijního příběhu v lidovém zpracování.

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

20. února 2024 v 07:24

Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také...

Točenský masopust

19. února 2024 v 17:41

Točenský masopust se koná v sobotu 2. března, začíná se v 9 hodin.

Další články
Nahoru