Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Dřepovací výzva pomůže nemocnému Péťovi

Ve spolupráci s organizací Život Dětem přišel projekt #darujememilion s třicetidenní denní dřepovací výzvou pro podporu šestiletého Petříka, který trpí metabolickou poruchou. Cílem je pomocí dřepů upozornit na Petříkův případ a pomoci rodině pořídit terénní vozík.  

Do výzvy je zapojena široká veřejnost a prostřednictvím sociálních sítí probíhá počítání dřepů. V podstatě stačí přidat fotografii nebo video z cvičení, připsat počet dřepů a označit projekt @darujememilion. 

„Naši organizaci Život dětem nedávno oslovili dva mladí muži Honza Kolařík a Jakub Štancl z Moravy, že chtějí pohybem pomáhat nemocným dětem. Přišli s krásným projektem #darujememilion, v rámci kterého loni pomáhali malému Milánkovi. Ten trpí spinální svalovou atrofií. Letos připravili třicetidenní dřepovací výzvu, tentokrát na podporu šestiletého Petříka, kterého trápí metabolická porucha,“ říká ředitelka obecně prospěšné organizace Život dětem Maria Křepelková. 

Jak pro pořadatele objasnila matka malého Petříka, její syn nechodí, pouze leze po čtyřech. S oporou se sice postaví a udělá i pár kroků, ale jeho rovnováha a koordinace pohybů je velmi špatná. Mentálně je na horní hranici středně těžké mentální retardace, ale i díky malé sestřičce se posunuje malými krůčky vpřed. Oproti dřívějšku se hodně rozpovídal, takže není problém se s ním už na ledasčem i domluvit. Cílem projektu je pomocí dřepů upozornit na Petříkův případ a pomoci rodině pořídit terénní vozík. 

„Do výzvy je zapojena široká veřejnost a prostřednictvím sociálních sítí probíhá počítání dřepů. V podstatě stačí přidat fotografii nebo video z cvičení, připsat počet dřepů a označit projekt @darujememilion. Projekt již podpořila také řada známých osobností jako Jakub Kohák, Jitka Boho, Patricie Pagáčová, Eva Puskarčíková, Adam Václavík, hokejisté Komety Brno nebo pražské Sparty Praha, Bára Mottlová, Marta Jandová, Petr Švancara, Michal Šopor a další,“ doplňuje jeden z autorů projektu Jan Kolařík. 

Přispět Peťovi na terénní kočárek a další náklady spojené s léčbou lze prostřednictvím účtu 83297339/0800 VS: 1718.

„Pomozte na poslední chvíli i Vy. Můžete to zkusit se dřepy, zapojíte se do dřepovací výzvy a budete pomáhat pohybem. Život dětem o.p.s. děkuje všem, kterým není osud malého Péti lhostejný a pustí se do dřepů nebo přispějí finančně a také Honzovi a Jakubovi i jeho kamarádům. Jsou to skvělí mladí lidé, kteří vědí, že zdraví není samozřejmost,“ uzavírá za Život dětem Maria Křepelková.


V Praze 13 probíhá měření paměti obyvatel

21. června 2021 ve 12:42

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádá měření paměti obyvatel třináctky starších 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskuteční ve čtyřech dnech přímo v budově radnice.  

Lidé s roztroušenou sklerózou zasadí slunečnice

19. června 2021 v 08:15

Desítky slunečnic zasadí v pondělí 21. června ve 13 hodin pacienti s roztroušenou sklerózou v Kateřinské zahradě v Praze. Akce s názvem Rozsviťme Českou republiku odstartuje ve 13 hodin. Pacienti chtějí upozornit na nemoc, kterou v Česku trpí přes 20 000 lidí. 

Bulovka spustila interní tísňovou linku

18. června 2021 v 07:33

Od června letošního roku funguje v rámci celého areálu Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) interní tísňová linka. 

Další články
Nahoru