dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
23°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Dražického náměstí hostí Léto plné hvězd
Letní PrahaKomerční sdělení
Akci podpořil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: Praha 1

Dražického náměstí hostí Léto plné hvězd

Léto plné hvězd – výstava hraček, kapsářů, dekorací a společenských her pro zdravé i handicapované děti – je tradičně po téměř celé prázdniny přístupná na Dražického náměstí, aby jako každý rok udělala radost dětem i jejich rodičům. Její součástí jsou doprovodný benefiční program nabízející výborné zpěváky, muzikanty a další umělce a také výstava obrazů výtvarníků na autistickém spektru.

„Letos už třiadvacátý ročník ´Léta plného hvězd´ je tradiční součástí prázdnin v Praze 1, kterou velmi rád podporuji. A musím říct, že autorky Olga Černohorská a Ivana Tichá opět vytvořily krásné a moc užitečné věci,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Prodejní expozice na Dražického náměstí nabízí mj. krásné kapsáře všech velikostí a všeho využití, dřevěné a látkové hračky, společenské hry, textilní prostorová písmena, polštářky pro nejmenší, voňavé panenky, maňásky, hry se stíny či hudební nástroje. Výtěžek z Léta plného hvězd pak umožní vytvoření dalších hraček pro příští ročník.

„Jedná se o autorská díla převážně z textilu, uzpůsobená i dětem s handicapem. Návštěvníci si samozřejmě mohou na výstavě vše vyzkoušet,“ uvedla jedna z autorek Olga Černohorská a pozvala na doprovodný program: 17. července večer s autorskými písničkami Petra Ševčíka, 19. července pohádku „Jak šel Honza do světa“ Marie Křížové a Jana Kříže, dvojnásobného držitele Ceny Thálie, 7. srpna „Večer plný nejen šansonů a balad“ s Terezou Trnkovou a Petrem Ožanym a 23. srpna „Od opery k muzikálu“ s hvězdami muzikálu Fantom Opery Monikou Sommerovou a Tomášem Vaňkem. V jednání je účast Tomáše Savky a Petra Ryšavého.

Výstava je přístupná denně od 10 do 21 hodin, a to až do 26. srpna.

Další informace: www.anahata.cz  a www.facebook.com/letoplnehvezd.


Pozor, mohou mít dopad i na vaše zdraví! Tamchynová sepsala dohromady informace, které byste měli vědět o častých zlozvycích. Poznáváte se v nich?

1. ledna 2019 ve 23:40

Odkud se berou naše zlozvyky? Co je jejich zdrojem? Zřejmě se nepodivíme, že za jejich vznikem stojí stres a emoce s ním spojené, tedy zejména strach, odpor, žárlivost, úzkost, hněv. Hromadí-li se v našem těle takto prožívaný stres, dostává se do podvědomí a tělo je jím naplněné. Potřebuje tak...

Proseccofest na Hradě 2018

30. srpna 2018 v 08:26

Lehké, podmanivé, osvěžující, šumivé s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco, které si získalo miliony fanoušků po celém světě.

Praha 1 zve na Hudební Petrské léto

27. srpna 2018 v 06:15

Ve čtvrtek 30. srpna se od 16 do 20 hodin v Parku Lannova můžete těšit na kouzelníka, čaroděje koncert i skákací hrad.

Vyrobte si vermikompostér na Šesťáku

25. srpna 2018 ve 14:10

Tradiční kurz výroby domácích vermikompostérů z odpadového materiálu v úterý 31. srpna. Odnesete si zbrusu nový vermikompostér i všechny informace, které potřebujete pro úspěšné zahájení domácího kompostování.

Podívejte se do světa záchranářů na Dni první pomoci

25. srpna 2018 ve 12:02

Získat či obnovit vědomosti, jak správně poskytnout první pomoc, umožní celodenní akce s názvem Den první pomoci. Čtvrtý ročník této akce se koná v neděli 26. srpna od deseti hodin v Aquapalace Praha. Návštěvníci si vyzkoušejí masáž srdce, záchranu tonoucího i to, jak postupovat při alergické...

Farmářská ulička

24. srpna 2018 v 16:58

Využijte předposlední prázdninovou neděli 26. srpna k nákupu kvalitních dobrot a výrobků od farmářů z širého okolí, nebo se přijďte skvěle najíst.

Národopis open air. Festival v Letohrádku Kinských a Kinského zahradě

24. srpna 2018 v 10:35

Výročí 200 let od založení Národního muzea v Národopisném muzeu připomíná v sobotu 25. srpna festival pod širým nebem. Program se bude odehrávat od 14 do 18 hodin uvnitř v budově muzea – Letohrádku Kinských, i venku v přilehlé Kinského zahradě.

Sobota: Náplavka Street Food festival

24. srpna 2018 v 10:11

Náplavka Street Food festival v sobotu 25. srpna nabídne pestrá jídla a nápoje z celého světa, nebudou chybět ani zmrzliny nebo exotické ovoce.

Veganské hody v Centrálním parku Pankrác

24. srpna 2018 v 09:56

Přijďte si dát oběd na Veganské hody v sobotu 25. srpna ve 12 hodin do Café na půl cesty.

Víkend: Praguemarket léto - Design & handcraft market

23. srpna 2018 v 07:50

Na Náměstí Republiky představí své výrobky 25. a 26. srpna od 10 do 19 hodin vybraní tvůrci z Čech i zahraničí. 

Dnes: Poslední z koncertů Hudebního léta v parcích Prahy 2

22. srpna 2018 ve 13:40

Radnice druhé městské části pořádá každý rok cyklus koncertů pod širým nebem. Na každém vystoupení můžete slyšet dva soubory, klasický a jazzový. Poslední z koncertů se koná dnes od 18 hodin na Karlově níměstí. Vstup na koncert je zdarma.

Malešičák - open air festival 2018

21. srpna 2018 v 07:30

Zatančit, zazpívat, posedět, popít a užít si pohodové hudební odpoledne plné skvělých kapel a zábavy můžete na fetivalu pod širým nebem v sobotu 25. srpna.

Hudební léto v parcích Prahy 2, ve středu na Karlově náměstí

19. srpna 2018 v 07:12

Praha 2 zve na dvě hudební vystoupení z cyklu koncertů pod širým nebem Hudební léto v parcích Prahy 2.

Další články
Nahoru