dnes
Pondělí - jasno
32°C
zítra
Úterý - zatazeno
27°C
pozítří
Středa - polojasno
29°C
Dražického náměstí hostí Léto plné hvězd
Akci podpořil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: Praha 1

Dražického náměstí hostí Léto plné hvězd

Léto plné hvězd – výstava hraček, kapsářů, dekorací a společenských her pro zdravé i handicapované děti – je tradičně po téměř celé prázdniny přístupná na Dražického náměstí, aby jako každý rok udělala radost dětem i jejich rodičům. Její součástí jsou doprovodný benefiční program nabízející výborné zpěváky, muzikanty a další umělce a také výstava obrazů výtvarníků na autistickém spektru.

„Letos už třiadvacátý ročník ´Léta plného hvězd´ je tradiční součástí prázdnin v Praze 1, kterou velmi rád podporuji. A musím říct, že autorky Olga Černohorská a Ivana Tichá opět vytvořily krásné a moc užitečné věci,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Prodejní expozice na Dražického náměstí nabízí mj. krásné kapsáře všech velikostí a všeho využití, dřevěné a látkové hračky, společenské hry, textilní prostorová písmena, polštářky pro nejmenší, voňavé panenky, maňásky, hry se stíny či hudební nástroje. Výtěžek z Léta plného hvězd pak umožní vytvoření dalších hraček pro příští ročník.

„Jedná se o autorská díla převážně z textilu, uzpůsobená i dětem s handicapem. Návštěvníci si samozřejmě mohou na výstavě vše vyzkoušet,“ uvedla jedna z autorek Olga Černohorská a pozvala na doprovodný program: 17. července večer s autorskými písničkami Petra Ševčíka, 19. července pohádku „Jak šel Honza do světa“ Marie Křížové a Jana Kříže, dvojnásobného držitele Ceny Thálie, 7. srpna „Večer plný nejen šansonů a balad“ s Terezou Trnkovou a Petrem Ožanym a 23. srpna „Od opery k muzikálu“ s hvězdami muzikálu Fantom Opery Monikou Sommerovou a Tomášem Vaňkem. V jednání je účast Tomáše Savky a Petra Ryšavého.

Výstava je přístupná denně od 10 do 21 hodin, a to až do 26. srpna.

Další informace: www.anahata.cz  a www.facebook.com/letoplnehvezd.


Hudební léto v parcích Prahy 2, ve středu na Karlově náměstí

Včera v 07:12

Praha 2 zve na dvě hudební vystoupení z cyklu koncertů pod širým nebem Hudební léto v parcích Prahy 2.

Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

16. srpna 2018 v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Letní kino: Dvě nevěsty a jedna svatba v komunitní zahradě v Suchdole

15. srpna 2018 v 11:05

Promítání pod širým nebem začíná v pátek 17. srpna od 20 hodin českou komedií Dvě nevěsty a jedna svatba v režii Tomáše Svobody.

Léta naděje rychle pominula. Výstava v Galerii pod radnicí

14. srpna 2018 v 08:31

Výstava s názvem 1968 Praha 3 – Léta naděje rychle pominula… připomínající nejenom již známé, celopražské události během srpna ´68 a bezprostředně po něm, ale především originálně zpracovaná výstavní koncepce zachycující toto období československých dějin v rámci událostí v Praze 3. Některé dosud...

Parky, sady, zahrady – Ze Strahova na Malou Stranu

13. srpna 2018 ve 14:10

Během vycházky v sobotu 18. srpna si projdete některé zahrady Strahovského kláštera, připomenete si plastiku Panny Marie v Exilu a celou řadu osobností spojených s těmi to místy – např. Eliška Junková, Raoul Wallenberg, Nicolas Winton, dále domek, kde žil a pracoval Cyril Bouda, navštívíte...

Léto a mojito v Galerii 1

13. srpna 2018 v 11:20

Letní prázdniny se překlopily do své druhé poloviny a některé pravidelné akce radnice Praha 1 si stále užívají zaslouženého volna. Nicméně v Galerii 1 probíhá výstava krásných obrazů Kamila Lhotáka, další se už pomalu připravuje a minulý čtvrtek navíc tamější výstavní prostory voněly mátou a...

Rozloučení s prázdninami v Suchdole

13. srpna 2018 v 11:00

Městská část Praha-Suchdol a spolek Suchdol Sobě zvou na Rozloučení s prázdninami, v pátek 31. srpna od 17 hodin na Komunitní zahradě Suchdol, Suchdolská ulice vedle fotbalového hřiště.

Kryt na Folimance se otevře v sobotu 18. srpna

13. srpna 2018 v 08:31

Městská část Praha 2 zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jako obvykle každý měsíc v sobotu od 9 do 15 hodin.

Přijďte se sklouznout na Parukářku

12. srpna 2018 v 10:18

Vodní skluzavka je další letní akce, kterou si Praha 3 připravila v rámci projektu Trojka pro sport. Přijďte v úterý 28. srpna od 12 hodin do parku Parukářka svézt se na obří vodní skluzavce. 

Parkourové léto beztíže Na Jarově

11. srpna 2018 v 09:55

Praha 3 zve na Parkourové léto beztíže které se koná Na Jarově 2 v pondělí 13. srpna. Akce je zdarma pro všechny od 10 do 26 let.

FOK zahraje ve Valdštejnské zahradě zdarma

11. srpna 2018 v 07:30

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK bude hrát 29. srpna ve Valdštejnské Zahradě Smetanovy a Hašlerovy písničky k poctě Republiky. K nedožitým 80. narozeninám krále filmových melodií Karla Svobody posluchače rozezpívají jeho chytlavé hity.

Další články
Nahoru